Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: konverze DVD  (Přečteno 3171 krát)

Michal Kundrát

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 232
  • Jawa Stadion S11 1958
konverze DVD
« kdy: 21 Ledna 2008, 21:14:12 »
Nazdar, chtěl bych se optat na nějakej o nejmíň náročnej program na konverzi DVD do čehokoli menšího(potřeboval bych rozlišení kolem 200 pixelů - do mobilu). Problém je, že buďto vznikne 2,5Gb soubor(jednou se mi dokonce povedlo 2x110Mb), nebo mi to napíše chybu. A VŠECHNO JEDE ČERNOBÍLE!!! Náhledy v Nautilu jsou barevně, ale ať přehrávám ve VLC, Totemu, gxine, prostě čemkoli, tak to jede černobíle. Už mě to docela štve. Pokud možno bych potřeboval vytvořit soubor s velikostí do 100Mb(aby šel konvertovat přes http://mediaconverter.org). Jinak chci to konvertovat na notebooku(1,3GHz Celeron M, 490Mb RAM, cca 64Mb grafika Intel, 40Gb HDD, asi 30x rychlostní DVD-ROMka...spíš pomalejší). Kdyžtak můžu konvertovat na stolnim, ale tam bych musel zapojovat net a to se mi moc nechce(aktualizace, rozbíhání, ....). Jinak AVIDEMUX mi moc nešel a MENCODER taky nicmoc - nakonec přes wine MediaCoder, ale ten v kuse házel chybu....a podle fóra v angličtině se to zprovozňuje nicmoc - program na konverzi to je supr, ale na WINE se mu moc nechce. Možná špatná instalace(skákala tam nějaká hláška), ale spíš s tim neumim :(

Prosim poraďte. Jinak W32CODECS mám a něco od GStreamer(většinu). PŘÍPADNĚ PORAĎTE ONLINE KONVERTOR CO POBERE SOUBORY .VOB - pc by to moc nestíhalo(CPU jede tak kolem 50%, ale všechno stojí, občas se začne i sekat myš).
Tak mě napadá...Dokáže DVD Shrink ukládat ve formátu jako mpeg apod.??? - já myslim že ne, ale nebylo by to na škodu(ted by měl fungovat, ale neboť nemám na NB DVD-vypalovačku, tak nemám odzkoušeno)
« Poslední změna: 21 Ledna 2008, 23:28:38 od Vojtěch Trefný »
CPU AMD Athlon 64, 1.5GB RAM, nVidia GeForce 7600GS 256MB, přepěťovka Belkin SurgeMaster, repro Genius 5.1 150W, monitor Avidav 1280x1024, Epson LQ-1050 [UBUNTU x64] + IBM PC 300GL - 200MHz, 64MB RAM, 40GB HDD [DEBIAN 5.0.3 -486]

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: HELP! - konverze DVD
« Odpověď #1 kdy: 21 Ledna 2008, 21:33:42 »
Pokud se nepletu, tak přímo v základní instalaci ubuntu (alespoň v 7.04, jinak sudo apt-get install thoggen) je Thoggen (thoggen.net).

Použití je víc než blbovzdorné, má asi dva ovládací knoflíky a posuvník s nastavením kvality 0 - 10 :)

Neprodukuje sice nejvyšší možnou kvalitu, ale jeho výstup by měl jít přehrát v čemkoli se základní instalací ubuntu (nebo jiného linuxu, tzn. i bez přidaných kodekú), neboť používá videoformát Ogg Theora (to je ten, co v něm pan Mandela ve složce "příklady" povídá jak je Ubuntu super :)

Pokud na to chceš koukat na notebooku  a ne na 1080p HDTV s metrovou úhlopříčkou, mohl by stačit :)

edit: až teď jsem si všiml že to máš do mobilu, tam to bude k ničemu :( - nezbyde než se poprat s tím avidemuxem (video čisté MPEG-4 ASP, audio FAAC, kontejner MP4 a rozlišení dělitelné osmi - a mělo by to jít)
« Poslední změna: 21 Ledna 2008, 21:35:56 od Rincewind »

Michal Kundrát

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 232
  • Jawa Stadion S11 1958
Re: HELP! - konverze DVD
« Odpověď #2 kdy: 21 Ledna 2008, 22:38:43 »
Zkusil jsem KINO a vypadá to nadějně....teda jestli dokážu nastavit rozlišení...ale tak při nejhorší kvalitě to je tak přes 3 čtvrtiny displeje, tak trochu přidám  :)  Rozhodně velikost 1,8Mb na 2 minuty se mi nezdá jako nejhorší poměr  ;)  Ubral jsem kvalitu zvuku(až teď) a zkusim to na pokusnym videu. Akorát je škoda, že mi to dost ,,žere'' CPU(1,3GHz to fakt nestíhá, asi to udělám na stolním, i když si tak udělám z pokoje saunu). Taky import jede dost pomalu, ale to snad překousnu....i když jak tak odhaduju, tak celý DVD to bude na hodiny  :(  Snad mi AMD Athlon 3000+ x64 udělá radost a trochu to zakceleruje  ;D

Ještě, nevíte jak u programu KINO vytvořit vlastní ,,profil''??? - 12fps mi přijde trochu málo
« Poslední změna: 21 Ledna 2008, 22:42:32 od Michal kundrát »
CPU AMD Athlon 64, 1.5GB RAM, nVidia GeForce 7600GS 256MB, přepěťovka Belkin SurgeMaster, repro Genius 5.1 150W, monitor Avidav 1280x1024, Epson LQ-1050 [UBUNTU x64] + IBM PC 300GL - 200MHz, 64MB RAM, 40GB HDD [DEBIAN 5.0.3 -486]

ady709

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 213
Re: konverze DVD
« Odpověď #3 kdy: 22 Ledna 2008, 08:36:34 »
ACIDRIP, nastavíš si rozlišení, fps, zvuk, cokoliv...pohoda :)  Mimo to acidrip je tak dobrej, že mu jako zdroj dat můžeš místo DVD zadat adresář plnej jakejchkoliv videí a on dokáže pracovat i s nima. Sice je akorat překomprimuje a můžeš změnit rozlišení a crop, ale hodit se to může.... Fakt acidrip vřele doporučuju.
Za zmínku stojí i DVD Ripper Thogen, ten ale komprimuje do ogg. Jesli se budeš problému věnovat, koukni na téma video z avidemuxu - problém s kompatibilitou mp3 a nebo na www.abclinuxu.cz si vyhledej podle slov avidemux symbian další téma týkající se problému převodu videa do mobilu.
« Poslední změna: 22 Ledna 2008, 08:48:46 od ady709 »

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: konverze DVD
« Odpověď #4 kdy: 22 Ledna 2008, 09:29:36 »
cez wine by mal behať aj dvdshrink. a s množstvom času, čo to trvá vás asi nepoteším, nakoľko samozrejme, čím lepšia mašina, tým rýchlejšie, ale na druhej strane, čím väčšia kompresia (čili nižšia kvalita), tým viac času. takáto práca s videom je časovo náročná, najviac by vám pomohli asi 4gb ramky :).
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.