Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Obecná podpora / Re:Přepínání grafiky switchnutí( šetření energie,laptop)
« Poslední příspěvek od Pfpf kdy Dnes v 13:12:52 »
Momentálně mi to jde když v driverech přejdu na x.org.x server driver. Jedu na amd, chci přejít na nvidii hodím tvé příkazy 
první k odstranění driveru a druhý k instalaci 550 se rozběhne po restartu.

Jenže to je takové strašně krkolovné, fakt by to nešlo dělat nějak jednodušeji???

Navíc když přepínám z nvidie na nouveau driver tak mi to hodi blackout display a musím komp restartovat pak naběhne už na AMD grafiku.

nevím no :/ každopádně už jsem se alespň/ někam posunul :D
2
Obecná podpora / Re:Druhé ikony v docku
« Poslední příspěvek od JirkaZ kdy Dnes v 13:02:34 »
(Naštěstí) coby letitý a prakticky výhradní uživatel KDE nevím, co je nějaký dock, ale odpovím obecně:

zejména v Linuxu jsou programy různého původu, chování a z různých grafických prostředí, z čehož plyne i jejich rozdílné chování (nejen v uvedené oblasti).

Pokud chceš mít až něco jako zelený dril, tak přesedlej na okousané jabko, nebo na widle. Jinak to budeš muset poladit ručně.
3
Obecná podpora / Re:Přepínání grafiky switchnutí( šetření energie,laptop)
« Poslední příspěvek od Pfpf kdy Dnes v 12:44:16 »
ok dík moc, hele druhej příkaz mi to vyřešil, opět jedu na driveru 550. Teď mi ale poraď jak ten problém s přepínáním vyřešit aby to bylo alespoň trochu uživatelsky přívětivé.

Jde mi o to že odkazy na témata s přepínáním karet jsou určené jen pro intel a nevím co dělat s Amd, kdyby byl nějaký příkaz na vypnutí nvidia grafiky přímo nebo aspoň příkaz k vypnutí driveru aby se uplně neodstranil jako když to dělám manuálně takto a jen si to přepínal.
Právě ty odkazy co jsi poslal jsou jen na intel ne na AMD
4
Obecná podpora / Re:Přepínání grafiky switchnutí( šetření energie,laptop)
« Poslední příspěvek od Roman Vacho kdy Dnes v 11:22:57 »
Kód: [Vybrat]
sudo apt remove --purge nvidia* libnvidia*
sudo apt install nvidia-driver-550 nebo pomocí GUI

Nvidia má technologii Optimus, kterou se přepínají libovolné grafiky. Profily se myslím nazývají Prime nebo ten prográmek, co to obsluhuje.

Blbé je, že je nějaký problém s ovladači a ubunťáci teď omezují stále ještě ovladače řady 545 nebo 550. Možná proto ti to nefungovalo.
Pokud by to s 550 nejelo, potom bych opakoval postup s tím, že bych nahodil řadu 535. A čekal na update, který umožní, nabídne 550.

https://www.linuxbabe.com/desktop-linux/switch-intel-nvidia-graphics-card-ubuntu
https://extensions.gnome.org/extension/2908/optimus-manager-indicator/
5
V podstate mi je jedno, ce je to za instalator - hlavne at respektuje volbu umisteni zavadece, coz bohuzel v novejsich verzich Ubiquity casto nerspektoval.
Před každou instalací jsem se ujišťoval, jak mu to zadat. :-)
6
Obecná podpora / Druhé ikony v docku
« Poslední příspěvek od compaq kdy Dnes v 10:41:21 »
Některé programy (Chrome, Thunderbird, Writer) si při spuštění nevytvoří další ikonu v docku, jiné (Shotwell, wine) si ji vytvoří.
Jak toto sjednotit? Jakkoli, ale jednotně...
Jak to zařídit, aby to fungovalo stejně i u nových programů?

Díky za rady a tipy.
7
Obecná podpora / Re:Přepínání grafiky switchnutí( šetření energie,laptop)
« Poslední příspěvek od Pfpf kdy Dnes v 08:55:07 »

Teď jsem zkoušel vybrat jiný a hodí mi to chybu, no hlavně kdyby jsi mi poradil jak odpojit nebo připojit tedy modul nvidie skrze terminál popř driver.

Tady- skript https://asusm51ta-with-linux.blogspot.com/

Nevím jak postupovat dál nyní jedu jen na AMD a to taky neni žádoucí když jsem na síti, můžu to celé reinstalnout jedině a znova navíc jsem něco trochu asi *censored* protože když jsem zkoušel implementovat do ubuntu power delivery od system76 mi stejně nepomohlo ale po jeho odinstalaci mi zmizelo ubunťácké power delivery menu v liště v levo na hoře a v nastavení kde přepínáš Performance balance mody, hlavně nějak vyřešit to switchování.

screen co mi to dělá u driveru...
8
Obecná podpora / Re:Přepínání grafiky switchnutí( šetření energie,laptop)
« Poslední příspěvek od ramael kdy Dnes v 08:19:31 »
Pokud jsi nainstaloval zpet driver, tak by melo stacit jen natahnout modul.
Tady je vic moznosti jak to udelat. Bohuzel osobne mam na strojich jen integrovane grafiky. Prepinani by melo jit udelat zakazovanim/povolovanim modulu, nebo primo odpojenim ci pripojenim driveru.
Postni sem ten nefunkcni skript z ubuntuhelp.
9
Obecná podpora / Re:Přepínání grafiky switchnutí( šetření energie,laptop)
« Poslední příspěvek od Pfpf kdy Dnes v 08:03:34 »
Ukazuje mi to u obou tohle viz screen, jde o to že mi tedˇnefunguje driver pro nvidii proto ji neidentifikuje.

Pomohlo ti to v něčem ? Tohle by problém nebyl driver rozchodím reinstallem ale jde mi o to přepínání prostě nevím jak toho docílit.
10
Obecná podpora / Re:Přepínání grafiky switchnutí( šetření energie,laptop)
« Poslední příspěvek od ramael kdy Včera v 18:03:53 »
Copak ti vypise toto
Kód: [Vybrat]
DRI_PRIME=1 glxinfo | grep "OpenGL renderer"A toto
Kód: [Vybrat]
DRI_PRIME=0 glxinfo | grep "OpenGL renderer"
Tady neco natukat v mobilu je ocistec.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.