Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: xorg.info [vyřešeno]  (Přečteno 4074 krát)

ječmínek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
xorg.info [vyřešeno]
« kdy: 01 Června 2009, 17:27:38 »

   Dobrý den

          prosím o radu.Zde ve forumu jsem našel návod na to, aby se nemusel vypínat Compiz a dalo se koukat na video.Otevřel jsem si config zadal jsem do DEVICE patřičný přídavek.Při uložení mi to ukázalo, že nemám právo tento soubor uzavřít.Tak nyní bych Vás poprosil, zda.li by ,mne někdo vypsal co do sekce device patří/složky/ a proč nemohu uzavřít tuto složku . Děkuji.
« Poslední změna: 09 Června 2009, 12:14:41 od kiklhorn »

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: xorg.info
« Odpověď #1 kdy: 01 Června 2009, 17:31:56 »
No najpravdepodobnejsie bude, ze ste subor needitoval s pravami roota a tak ste ho nemohol ulozit, ako ste ho editoval? Cez prikaz
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /etc/X11/xorg.conf
co sa tyka navodu co tam pridat, tak ked ste to nasiel raz tak to najdite znovu nie?
« Poslední změna: 01 Června 2009, 17:33:39 od petergula »
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

ječmínek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: xorg.info
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2009, 18:14:08 »


       Za první odpověď velmi děkuji pomohlo to na tu druhou Vám prozradím jen to, že jsem to měl otevřené, ale vnuk mi na to ťuknul a vše zmizelo, proto se ptám, jinak bych neobtěžoval vím, že jsem blbec a je to moje chyba.

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: xorg.info
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2009, 18:19:42 »
Nebolo to toto?
Compiz a ati - blikání videa - [vyřešeno] http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=28865.0%3Bwap2

resp. nic rychlejsie na mna nevyskocilo pri pouziti google, co ste mohol skusat pridavat, snad niekto iny kto do toho prispevku odpovedal Vam odpovie aj tu.
« Poslední změna: 01 Června 2009, 18:21:25 od petergula »
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

ječmínek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: xorg.info
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2009, 18:26:05 »


   ano to je přesně ono o tom vím to mám poznamenané, ale mě se jedná o ty zbývající složky ty jsem si nezaznamenal a vnuk to vymazal. Díky

ječmínek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: xorg.info
« Odpověď #5 kdy: 01 Června 2009, 18:34:49 »


   POKUD SE NEMÝLÍM TAK BY TAM MĚLY BÝT TYTO POLOŽKY
 
 Identifier        Configured Video Devuce
 Driver            fglrx
 Option           VideoOverlay    Off
 Option            OpenGlovery    On
 Option           TexturedVideo       False
 Option            Damage           True

  a u všeho jsou uvozovky je to tak?

ječmínek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: xorg.info
« Odpověď #6 kdy: 01 Června 2009, 18:42:34 »
 

  ještě jedna otázka.Nemohu otevřít xorg.conf objeví se, že to není nainstalováno a při té první na ten gksudo to funguje a v souborech ne.

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: xorg.info
« Odpověď #7 kdy: 01 Června 2009, 19:26:12 »
   POKUD SE NEMÝLÍM TAK BY TAM MĚLY BÝT TYTO POLOŽKY
 
 Identifier        Configured Video Devuce
 Driver            fglrx
 Option           VideoOverlay    Off
 Option            OpenGlovery    On
 Option           TexturedVideo       False
 Option            Damage           True

  a u všeho jsou uvozovky je to tak?
nepripada mi to prilis pravdepodobne - napr. ten radek s "Damage" se podle me v tehle sekci ani nemuze nachazet... odkud jste cerpal?
navic ani nepisete jakou mate grafickou kartu (pripadne lze zjistit z vypisu prikazu lspci), takze dalsi duvod proc to nelze moc dobre posoudit...
(+ minimalne jeden dalsi radek je spatne - ne OpenGlovery , ale OpenGLOverlay )

  ještě jedna otázka.Nemohu otevřít xorg.conf objeví se, že to není nainstalováno a při té první na ten gksudo to funguje a v souborech ne.
nejak vas nechapu, pro upresneni pojmu:
gedit /etc/X11/xorg.conf - znamena ze soubor /etc/X11/xorg.conf se bude otevirat v textovem editoru gedit; kdyz je predtim gksudo, tak to znamena, ze se to vykona s pravy superuzivatele(- ten muze delat i to co ostatnim uzivatelum neni povoleno - napriklad prave upravovani souboru /etc/X11/xorg.conf)

Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

ječmínek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: xorg.info
« Odpověď #8 kdy: 01 Června 2009, 19:36:15 »


      Když zadám do terminálu sudo gedit/etc/X11/xorg.conf tak mi to ukáže command not found. Karta je ATI Radeon  X 1250 snad to postačuje velmi rád bych to vyřešil a nevím jak na to.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: xorg.info
« Odpověď #9 kdy: 01 Června 2009, 19:42:21 »
Mas tam chybu. Ma to byt s medzerou medzi gedit a lomitko.
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /etc/X11/xorg.confPre spustanie grafickych programov v terminale pouzivaj gksudo.
Ake ubuntu mas? Ak 9.04 tak toto ti uz nepomoze lebo tvoju kartu nepodporuje ovladac fglrx.

V pripade ze mas 9.04 a ovladac ktori sa spustil automaticky pri instalacii tak len zvol v prehravaci driver xv.
Napriklad pre mplayer je to. Klikni pravym do okna prehravaca-preferences-video a v okne Availables drivers vyber xv a daj ok. Po restarte prehravaca by to uz nemalo pri zapnutom compiz blikat.
« Poslední změna: 01 Června 2009, 19:48:43 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

ječmínek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: xorg.info
« Odpověď #10 kdy: 01 Června 2009, 19:48:28 »


   Mám Ubuntu 8.10 ale, když tam dám to gksudo  a další tak mi to ukáže, že je to jen na čtení , ale přesto je tam pdotázka zda-li s tím chci manipulovat tak nevím.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: xorg.info
« Odpověď #11 kdy: 01 Června 2009, 19:54:17 »
Ked do terminalu zadas presne
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /etc/X11/xorg.confTak si to vypyta heslo a otvori ho s moznostou upravit a ulozit. Pokial nie mozes mat v systeme chybu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

ječmínek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: xorg.info
« Odpověď #12 kdy: 01 Června 2009, 20:05:26 »
 

  Doufám, že už to bude poslední otázka. Když jste mi doporučil před chvíli do gksudo tak jsem to udělal a bylo tam toto cituji" tento soubor   etc/X11/ xorg. conf je již otevřen v jiném okně geditu. Gedit otevřel tento soubor jen pro čtení.Chcete přesto upravovat.Nevím , kde by ten soubor mohl být a myslíte si, že video nemusí jít k vůli tomu, že jsem tam přidal ty dvě položky, aby neblikalo video? Děkuji

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: xorg.info
« Odpověď #13 kdy: 01 Června 2009, 20:22:45 »
Gedit pouziva zalozky tak ako firefox. Cize ten xorg.conf mozes mat spusteny v inej zalozke. Jednoducho pozatvaraj vsetky programy a zadaj to znova.
Video nemusi ist kvoli hocicomu a nemusi to mat nic spolocne s tym co tam pridavas. Len by som chcel upozornit ze v tomto vlakne je aj dost nepresnosti v tom aky format maju mat tie option. Maju vyzerat takto
Kód: [Vybrat]
        Option          "TexturedVideo" "False"
        Option          "Damage" "True"
Cize Option medzera uvozovky prikaz uvodzovky medzera uvodzovky hodnota uvodzovky.(Option          "TexturedVideo" "False")
Ak chces vyskusat ci video nejde naozaj kvoli tym parametrom tak daj na zaciatok riadku v ktorom je ten option tento znak #. Tym sa ten riadok nebude spracovavat a system ho bude ignorovat a pritom ho nemusis mazat. Napriklad
Kód: [Vybrat]
# Option          "TexturedVideo" "False"Nezabudni ze na to aby sa ti prejavilo upravene xorg.conf musis sa aspon odhlasit z ubuntu a znovu prihlasit.(klik na ikonu odhlasovania odhlasit(log out))

Este doplnim ze ja ked som mal este 8.10 tak som ten navod tiez skusal a mne to nepomohlo. ATI X2300.
« Poslední změna: 01 Června 2009, 20:26:16 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: xorg.info
« Odpověď #14 kdy: 01 Června 2009, 21:04:03 »
...
o kterem navodu mluvis? podle me (resp podle toho co jsem vygoogloval ma byt to Option          "Damage" kdyztak v xorg.conf v sekci "Extensions" a ne v "Device"
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

ječmínek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: xorg.info
« Odpověď #15 kdy: 01 Června 2009, 21:39:07 »

  Jedná se složky, které se přidávají do device je to dle toho návodu. Můžu mít jeden dptaz nyní se mi stalo, že jsem potřeboval tyto složky odstranit  a když zadám gksudo gedit/etc/X11/ xorg.conf tak mi to neudělá nic  chce to heslo, když ho zadám tak se mi objeví celá prázdná stránka  nevíš co s tím Díky

PetrHerynk

  • Host
Re: xorg.info
« Odpověď #16 kdy: 01 Června 2009, 22:22:13 »
Proto že ten soubor nemáš, tak si vytvoří prázdný.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: xorg.info
« Odpověď #17 kdy: 02 Června 2009, 08:08:41 »
...
o kterem navodu mluvis? podle me (resp podle toho co jsem vygoogloval ma byt to Option          "Damage" kdyztak v xorg.conf v sekci "Extensions" a ne v "Device"
Pisal som o tomto
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,28865.0%3Bwap2.html
Kedze ho maju uvedeny na zaciatku predpokladam ze idu podla neho.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

ječmínek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: xorg.info
« Odpověď #18 kdy: 02 Června 2009, 15:13:49 »


 já se z toho asi picnu.když dám gksudo edit /etc/ X11/xorg.conf  tak to na mně požaduje heslo, které dám, otevře se mi celý list na levé straně mám napsáno etc a vedle xorg.conf a napíše mi to  ve 2 dokumentu jsou neuložené změny. Chcete změny uložit před uzavřením X11 xorg.conf co s tím mám dělat, abych se k této položce dobrat. Děkuji

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: xorg.info
« Odpověď #19 kdy: 02 Června 2009, 15:37:13 »
Teraz ste tam zasa dal jednu medzeru navyse za X11/. Spravne ma byt
Kód: [Vybrat]
gksudo edit /etc/X11/xorg.confEDIT: no pravda kvoli medzere som zasa nieco vynechal aj ja, ach jaj, takze:
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /etc/X11/xorg.conf
« Poslední změna: 02 Června 2009, 15:49:14 od petergula »
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: xorg.info
« Odpověď #20 kdy: 02 Června 2009, 15:43:12 »
Teraz ste tam zasa dal jednu medzeru navyse za X11/. Spravne ma byt
Kód: [Vybrat]
gksudo edit /etc/X11/xorg.conf
skoro  ;D, chybi ti tam "g"
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /etc/X11/xorg.conf@ječmínek:
vsechny prikazy doporucuji kopirovat a ne opisovat (vkladani do terminalu se neprovadi pomoci ctrl+v , ale pomoci ctrl+shift+v popripade shift+insert , nebo staci pouze oznacit a vlozit kliknutim prostredniho tlacitka na mysi(kolecka) )
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

ječmínek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: xorg.info
« Odpověď #21 kdy: 02 Června 2009, 15:58:44 »


     Pánové udělal jsem to přesně jak jste naznačili a nic, pouze to chce, abych nahlásil heslo bylo učiněno přesto se ukázalo volné pole na celém monitoru a xorg.conf nikde

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: xorg.info
« Odpověď #22 kdy: 02 Června 2009, 17:16:55 »
Inak nedavno sa tu pisalo ze niektori maju prazdny xorg.conf. Nieje to aj tvoj pripad?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

ječmínek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: xorg.info
« Odpověď #23 kdy: 02 Června 2009, 17:28:23 »
 
     Snad ne včera než jsem poslal teno dotaz to fungovalo dal jsem tam ten přídavek aby neblikalo video pak se tam objevily nějaké anglické názvy a od té doby to dělá

PetrHerynk

  • Host
Re: xorg.info
« Odpověď #24 kdy: 03 Června 2009, 19:24:06 »
To Tibor: To víš že ano, má ho prázdnej, sám to tady popsal, jen to neví. Já mu to psal asi tomu nevěří.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.