Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linuxový tábor - průzkum trhu  (Přečteno 42506 krát)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #75 kdy: 30 Srpna 2008, 00:28:41 »
Pokud jsi na akci, kterou nepořádáš ty, tak organizátor může cokoli - pokud zakáže chlast, tak se prostě chlastat nesmí i kdyby ti bylo padesát... Nebo tě můžou vyhodit, když chlastat budeš :-P Notebooky a internet "problém" jsou - ano/ne...?
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

jazujimi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #76 kdy: 30 Srpna 2008, 02:46:23 »
Ja osobne,by som rad siel takisto.
Laptop nieje problem
Financie nieje problem
Chut sa ucit nieje problem
Len mi vysvetlite ako to poriesit s manzelkou.To bude problem  ;D .
Sranda bokom,teraz vazne.Nemam ziadne skusenosti s organizovanim takychto akcii,a navrhujem ked uz sa to bude konat,tak aby sme si varili sami.Ja mam 30 rokov a varenie nieje problem.Nie som sice Gordon Ramsey "http://en.wikipedia.org/wiki/Gordon_Ramsay"  ale myslim si ze klasicke domacke jedla,ako polievky,a jednoduche varene a pecene jedla urcite niesu problem...Proste hladom by sme netrpeli,samozrejme ze tam nebudu decka vymyslat speciality z orientu ;)
Rad sa ucim a necham poucit,ako nieco pokazit este viac ako je ... ;)

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #77 kdy: 30 Srpna 2008, 10:45:19 »
Pokusím se shrnout několik dosavadních podnětů.
1) program (výuka - to dopolední, hlavní náplň tábora)
2) ubytování
3) chlast

1) Musíme se shodnout co bude hlavní náplní a zaměřením. Mě napadají dvě možnosti:
a) Prohloubení znalostí lidí běžně pracující s Linuxem a hlouběji se zajímající o IT
b) Nabídnout seznámení s Linuxem i lidem kteří se s ním ještě nesetkali, ale chtějí vyzkoušet něco nového.
V prvním případě jsem jako BFU úplně bez nápadů, ale v druhém by šlo nabídnout třeba toto: zpracování fotek a videa; tvorba webu; základy práce na PC - office a internet; základy programování atd.
V obou případech by se to mohlo pojmout jako workshop a zapojit i účastníky (ne jen suchá přednáška).
Nevím jak to přesně zařídit, ale chtělo by to aby měl každý PC (svoje nebo sehnat ubytování s vybavením nebo nějaký sponzor by mohl půjčit)
Jako "projekt" bychom mohli dělat třeba návrh trička pro Ubuntu 9.10., vytvořit kampaň do Batle of Wesnoth (ale netuším, co to to obnáší) 

2) Mě osobně přijdou průchodné obě varianty (plná penze/skautský tábor), ale záleží jak to pojmeme, kdo pojede (pro koho to uděláme) atd.
a) skautský tábor - výhoda je nižší cena a zapojení všech do chodu tábora. Nejsem si ale jistý jestli to funguje i u tohoto typu tábora. Předpokládám, že skauti dělají akce pro mladší než pro středoškoláky a pro práci s PC potřebujeme nějaké zázemí (zásuvku - funkční)
Pokud by jelo málo lidí a všichni to brali za své tak to může být super akce. Případně vím o možnosti pronájmu budovy (cca 20 osob) s možností vaření nedaleko od Písku. Netuším jak je to tam s netem.
Nevím jak je to se zákonama na takovýchto akcích, hygiena atd. když si vaříme sami.
b) plná penze  Tady je cena vyšší (cca 2500,- na týden), ale zase se nemusíme o nic starat. Mám zkušenost s pořádáním táborů s výukou angličtiny pro středoškoláky a nikdy nebyl problém se zapojením a držením pohromadě. Velká část organizačních problémů tím odpadne a my se můžeme věnovat jiným věcem. V případě, že to nabídneme veřejně a budeme očekávat víc účastníků než pořadatelů tak si myslím, že je to lepší varianta

Taky je možnost začít v malém, nikde to moc neinzerovat, tedy jen pro okruh přátel Ubuntu. A až to vyzkoušíme a ujasnmíme si fungování tak to nabídnout dál.

Ještě mě napadlo, jestli by nebylo možné domluvit s nějakou školou na menším městě, že bychom to pořádali tam. Spali v učebnách, snídaně a večeře dělali sami a na obědy chodili někam do hospody. Hlavní výhodou by bylo, že bychom mohli využívat IT učebnu té školy - musela by se nají ta co jí má. Taky by se muselo domluvit, že tam všude nainstalujeme Ubuntu. (Když budou hodný tak tam necháme i ty Widle :-))) )

3) Jak už jsem někde psal tak konzumace alkoholu je do 18ti zakázaná. To že to nikdo nedodržuje je jedna věc, ale pokud něco organizujeme tak to musíme dodržovat (teda zakázat pití alkoholu a pak pouze více či méně vyžadovat dodržování)
Myslím, že se tady věnuje pití víc prostoru než samotné organizaci tábora a to je škoda. Pokud by tam chtěl někdo jet s představou každovečerních pařeb (očekávám vtipnou otázku: Proč jen večerních?) tak bude lepší aby zůstal doma (nebo v hospodě). To se týká jak účastníků tak organizátorů.
« Poslední změna: 01 Září 2008, 17:20:37 od Neo »
Ubuntu 17.04.

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #78 kdy: 01 Září 2008, 02:26:35 »
... ... ...
Taky by se muselo domluvit, že tam všude nainstalujeme Ubuntu. (Když budou hodný tak tam necháme i ty Widle :-))) )
...
Myslím, že se tady věnuje pití víc prostoru než samotné organizaci tábora a to je škoda. Pokud by tam chtěl někdo jet s představou každovečerních pařeb (očekávám vtipnou otázku: Proč jen večerních?) tak bude lepší aby zůstal doma (nebo v hospodě). To se týká jak účastníků tak organizátorů.

Snad když budou hodný, tak jim proškolíme učitele, ne? :D

Chlast - naprostý souhlas - řeší se to tu až moc: je to přece linuxový tábor.

Program - vidím to podobně... Nevím, jak efektivní by mohlo být rozdělení do "výkonostních" skupin, kde jedna by třeba dělala tu "těžkou linuxařinu", druhá by se učila používat linuxové aplikace... (vidím to jako špatnou, ale možná nutnou variantu)
jinak jsem myslel a)

Ubytování - báječně shrnuto :) Škola zní celkem schůdně... I když čtrnáct dní spát v budově na zemi... (v přírodě - ok, ale se střechou nad hlavou mám nějak spojenou postel... Ale vydržet se to dá :P) Já bych jako ideální viděl nějaký středisko pro školy v přírodě + vlastní notebooky + třeba pár vlastních počítačů (v přihláškách by se odevzdávalo i "beru notebook - ano/ne")
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #79 kdy: 01 Září 2008, 06:49:20 »
Pokial by to bola skola, alebo ucebna, tak by to nemuseli byt ani notebooky, ale kazdy by si z domu vzal to, co tam ma - trebars i PC - teda len bednu - zaistit par monitorov by snad nemal byt az taky problem.  Potom by stacil nejaky rozbocovac USB a par eth. kablov...S nejakym poziciavanim pocitacov to vidim spatne.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #80 kdy: 03 Září 2008, 20:56:23 »
doufám že za rok snad bude konat .)
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #81 kdy: 04 Září 2008, 11:38:01 »
Pokud by byl tábor oficiálně pořádán (a jedeno zda v přírodě nebo ve škole).
Potřebné dokumenty a podmínky pro tábory lze nalézt zde
http://tabory.ymca.cz/

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #82 kdy: 04 Září 2008, 13:59:47 »
doufám že nebudeme spát ve stánku ale lepší je dřevěné boudy a společně tam sejdem, zapíjet a hrát Linuxem atd..  ;)
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #83 kdy: 04 Září 2008, 22:12:56 »
doufám že nebudeme spát ve stánku ale lepší je dřevěné boudy a společně tam sejdem, zapíjet a hrát Linuxem atd..  ;)
Nebude to ožírací akce (kolikrát to mám opakovat?)! Jestli by skoro nebyla větší poptávka po "výjezdním zasedání občanského sdružení" než po "táboře"... :-\
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Pavel Půlpán

Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #84 kdy: 05 Září 2008, 13:01:17 »
Alkohol je metla lidstva (kolikrát to mám opakovat?)! :D

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #85 kdy: 05 Září 2008, 13:48:07 »
nechce se mi prcitat celou tuhle diskuzi ale tu pointu jsem pochopil a rikam : Kdyz se to konat bude tak tam prijedu , i kdybych mel prijet stopem ! jen aby se naslo dost lidi :) chtelo by to na to udelat primo nejakej web kde by se lidi hlasily kdo prijede s nejakym kontaktem at je v tom prehled . i kdyz to bude az pristi prazdniny, takze casu dost
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #86 kdy: 05 Září 2008, 14:04:00 »
času dost na přihlašování, ale na organizaci už je čas začít :P
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #87 kdy: 16 Září 2008, 16:26:03 »
Důležitý je organizovat kde na místě...
Já bych navrhoval na Pension u Bedřichova. Je tam fakt krásný. Kdo nebojí do lesa  :D a většinou je tam Wi-Fi.
Co byste navrhovaly vaše místo kde budeme bydlet...
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #88 kdy: 16 Září 2008, 18:06:52 »
uprime je mi to jedno :D ale at se to kona ! takovych akci je minimum !
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #89 kdy: 16 Září 2008, 18:07:56 »
Bych volil neco kde je normalni hajzlik :P
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Pavel Půlpán

Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #90 kdy: 16 Září 2008, 18:09:06 »
Tož to já nemám v plánu tam jet... tudiž tam žádnej hajzl třeba nebude. ;D

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #91 kdy: 16 Září 2008, 18:19:38 »
@ volak  :D :D :D

@ Pavel Půlpán  já zas tak myslím že přijde levnější  ;)  ;D

navrhnu tohle:
myslím že podle je mně je lepší ale zas kolik zájemců bude
http://www.bedrichov.cz/cz/sluzby/ubytovani-v-obci/penzion-valentino/?PHPSESSID=v
http://www.uko.cz/obsah.php?lang=1&kat=2&id=10
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #92 kdy: 16 Září 2008, 18:23:44 »
Jel jsem nedávno asi před 2-3 letech v Bedřichově na Pension a byl hodně lůžkový a koupelna snad bych měla stačit. Kuchyňka je trošku menší a stejně snad vejdeme. Nevím jestli vůbec mají Wi-Fi. Ale musím uznat že ceny jsou kolem slušný a možná mi dají individuálně protože tu paní snad mně nezapomene.

Minulý týden jsem jel zase do Bedřichova ale školní pension. Zas tak špatný není. Ale stejně nebudeme bydlet protože jinak bychom šli 5 patra. Zase Wi-Fi toho nemají a bude některé omezení. Tak vážně neberu. Tu první bychom nějak jednali.
« Poslední změna: 16 Září 2008, 18:25:37 od Darek "ADIO45" Zabdyr »
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #93 kdy: 16 Září 2008, 18:24:47 »
jenze nedospeli stredoskolaci tam pojedou akorat chlastat 8)
Středoškoláci možná - linuxáci těžko. Ze svých zkušeností z matfyzu vím, jak takový člověk, co se v pubertě zajímá o linux vede společenský život - 90% z nic vidělo pivo a ženskou poprvé ve 20, po půl roce co bydleli na koleji.

Nikoho se nechci dotknout, ale takový byl stav v roce 1999.

P.S: Sám jsem jednou byl na fyzikálním táboře a moc se tam teda nechlastalo. Jo, ale za to na hudebním táboře ...  ;)

Ja ti nevim ja chlastal vsude od tech sesnacti :P

Horsi to je v praci, jsem si najivne myslel ze na vejsce se moc chlasta... .. no od tech dob co pracuju musim rici ze to na vejsce byl akorad slabsi trening :P
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

tripot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #94 kdy: 16 Září 2008, 18:34:19 »
ahoj,

je mi 16 a zucastnil bych se asi taky ;D

nettezzaumana

  • Host
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #95 kdy: 16 Září 2008, 18:36:22 »
ahoj,

je mi 16 a zucastnil bych se asi taky ;D
<< ahoj, je mi skoro tricet a pojedu jen za predpokladu, ze kanec bude celou dobu emulovat zenskou (byl by zenska, se kterou by stalo za to zit ;D)

ps. 4 diwoczak :: neboj, chci si jen povidat. zadny sahani ;)

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #96 kdy: 16 Září 2008, 18:36:34 »
No a co na morave do nejakeho vetsino sklipku wifi se tam nejako uz dovlece ale hlavne ze bude vinko :o]]
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #97 kdy: 16 Září 2008, 18:38:39 »
No a co na morave do nejakeho vetsino sklipku wifi se tam nejako uz dovlece ale hlavne ze bude vinko :o]]
jsem pil víno půlku a musel nalejt Kolu. Protože levné víno nemůžu pít. Pokud bude levné nejhorší budu pít s Kolou
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #98 kdy: 16 Září 2008, 18:39:43 »
ahoj,

je mi 16 a zucastnil bych se asi taky ;D
<< ahoj, je mi skoro tricet a pojedu jen za predpokladu, ze kanec bude celou dobu emulovat zenskou (byl by zenska, se kterou by stalo za to zit ;D)

ps. 4 diwoczak :: neboj, chci si jen povidat. zadny sahani ;)
emulovat ženskou to bych chtěl vidět :D

@Pavel Půlpán doufám že přineseš míček a my budeme hrát fotbal :)
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #99 kdy: 16 Září 2008, 18:40:09 »
No pokud zamlcime ze dovali aj nejake prazak tak bude jen dobre vinko :o]]]
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.