Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu mi zničil myš  (Přečteno 10878 krát)

Ermanio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Ubuntu mi zničil myš
« kdy: 15 Října 2008, 21:00:02 »
zkusil jsem Ubuntu spuštěný z CD, tedy by neměl změnit nic z toho co mám nainstalované na disku, nebo nastavené, ale od té doby nemůžu používat moji bluetooth myš ... takže otázka jedna - jak ji znova zprovoznit a druhá - jak to, že když mi to nemělo nic udělat, tak mi nejede? njn Vista forever
« Poslední změna: 15 Ledna 2009, 02:48:16 od Anna Taliánová »

nettezzaumana

  • Host
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #1 kdy: 15 Října 2008, 21:01:33 »
zkusil jsem ubuntu spuštěný z CD, tedy by neměl změnit nic z toho co mám nainstalované na disku, nebo nastavené, ale od té doby nemůžu používat moji bluetooth myš ... takže otázka jedna - jak ji znova zprovoznit a druhá - jakto, že když mi to nemělo nic udělat, tak mi nejede? njn Vista forever
.. uff

Ermanio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #2 kdy: 15 Října 2008, 21:06:27 »
zkusil jsem ubuntu spuštěný z CD, tedy by neměl změnit nic z toho co mám nainstalované na disku, nebo nastavené, ale od té doby nemůžu používat moji bluetooth myš ... takže otázka jedna - jak ji znova zprovoznit a druhá - jakto, že když mi to nemělo nic udělat, tak mi nejede? njn Vista forever
.. uff

to jsi mi moc nepomohl ;-)

premet

  • Host
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2008, 21:16:14 »
 ;D ;D :D

kerberosk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 91
  • Život je otázkou priorit.
    • YAK studio : překlady němčina - čeština, grafika, PC kurzy
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #4 kdy: 15 Října 2008, 21:27:29 »
jen se smějte >:( ... ale s ubuntu to vůbec není jednoduché, mě zas po instalaci GG na mém nb přestala jít lednička ... a moji žádost o pomoc na jednom nejmenovaném fóru dokonce drze smazali ... ale na Linux jsem nezanevřel, zkouším to dál  ;D
nb acer aspire 5103NWLMi, amd Turion 64 x2 (1.6 GHz, 1MB L2 cache), ati radeon X1300
openSUSE 11.3 Gnome
http://yakstudio.blogspot.com => překlady němčina - čeština, grafika, PC kurzy http://jendanet.blogspot.com => osobní blog

JohnyN

  • Host
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #5 kdy: 15 Října 2008, 21:29:19 »
Zatiaľ tu nikto vešteckú guľu nevlastní, aj keď technika ide stále dopredu  :D.. takže by nezaškodilo napísať aspoň model usb myšky. Čo na to hovorí Google?
btw Vista je killer tiež  :D >> http://www.watkissonline.co.uk/wordpress/?p=519

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #6 kdy: 15 Října 2008, 21:33:40 »
Tak poté co jsem se vydatně zasmál jsem se rozhodl za odměnu pomoci :)

Ubuntu opravdu nešahá na žádnou konfiguraci Windows, i když to jsou Vista. Před Vistou má totiž respekt!
Jste si naprosto jist, že jste nic ani ve Windows (VISTA) nic neměnil a hlavně - je v pořádku hardware myši? Nevybila se třeba baterka? (Ubuntu ji jistě mohlo vycucnout, nestačí mu napájení ze sítě a tak si pomáhá bezdrátovým přenosem z akumulátoru myši).

Pokud je v pořádku napájení myši a máte stále správně zapojený bluetooth adaptér v počítači, tak vezměte rozum do hrsti, zahrabejte v krabici ze které jste vytáhl počítač - pokud už obsahoval myš - a vezměte CD s ovladači. Další postup je snad jasný. Pokud disponujete internetem, jako že asi ano, tak si příslušný ovladač stahnete z webu výrobce myši. Bohužel vám neřeknu konkrétní soubor, neboť se mi porouchal satelit, kterým koukám každému na myš a zjišťuji její typ.

Zda je myš hardwarově v pořádku zjistíte tak, že opět vložíte to zlé Live CD Ubuntu do počítače a pokusíte se ji použít. Jestliže bude fungovat, je čas na přeinstalaci ovladačů dané myši ve Vistě.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #7 kdy: 15 Října 2008, 21:45:10 »
Suhlasim s tym co pisal Jiří :Kačer: Voseček a este odporucam vyskusat znova mys sparovat.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

premet

  • Host
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #8 kdy: 15 Října 2008, 22:11:50 »
Aha já jsem myslel, že Vista umí spravovat bezdrátové myši, když je Linux zničí  :). Tak to je další mínus pro Windows.

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #9 kdy: 15 Října 2008, 22:27:43 »
Aha já jsem myslel, že Vista umí spravovat bezdrátové myši, když je Linux zničí  :). Tak to je další mínus pro Windows.
A Chuck Norris umí fotosyntézu :)
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #10 kdy: 15 Října 2008, 22:48:53 »
Aha já jsem myslel, že Vista umí spravovat bezdrátové myši, když je Linux zničí  :). Tak to je další mínus pro Windows.

:)) Najde se nějaký schopný grafik, který vyobrazí hrozivého tučňáka (se kšiltovkou Ubuntu) chodícího po domě s kladivem a mlátícího do bezbranných bezdrátových myší? :)
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

premet

  • Host
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #11 kdy: 15 Října 2008, 22:53:12 »
Aha já jsem myslel, že Vista umí spravovat bezdrátové myši, když je Linux zničí  :). Tak to je další mínus pro Windows.

:)) Najde se nějaký schopný grafik, který vyobrazí hrozivého tučňáka (se kšiltovkou Ubuntu) chodícího po domě s kladivem a mlátícího do bezbranných bezdrátových myší? :)
Hledáš někoho kdo maluje SCI-FI komiksy ?  ;D

Ermanio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #12 kdy: 16 Října 2008, 09:09:46 »
Tak poté co jsem se vydatně zasmál jsem se rozhodl za odměnu pomoci :)

Ubuntu opravdu nešahá na žádnou konfiguraci Windows, i když to jsou Vista. Před Vistou má totiž respekt!
Jste si naprosto jist, že jste nic ani ve Windows (VISTA) nic neměnil a hlavně - je v pořádku hardware myši? Nevybila se třeba baterka? (Ubuntu ji jistě mohlo vycucnout, nestačí mu napájení ze sítě a tak si pomáhá bezdrátovým přenosem z akumulátoru myši).

Pokud je v pořádku napájení myši a máte stále správně zapojený bluetooth adaptér v počítači, tak vezměte rozum do hrsti, zahrabejte v krabici ze které jste vytáhl počítač - pokud už obsahoval myš - a vezměte CD s ovladači. Další postup je snad jasný. Pokud disponujete internetem, jako že asi ano, tak si příslušný ovladač stahnete z webu výrobce myši. Bohužel vám neřeknu konkrétní soubor, neboť se mi porouchal satelit, kterým koukám každému na myš a zjišťuji její typ.

Zda je myš hardwarově v pořádku zjistíte tak, že opět vložíte to zlé Live CD Ubuntu do počítače a pokusíte se ji použít. Jestliže bude fungovat, je čas na přeinstalaci ovladačů dané myši ve Vistě.

jedná se Microsoft bluetooth notebook mouse 5000, baterky jsem měnil předevčírem. Těsně předtím, než jsem spustil ubuntu, tak mi myš jela bez problémů, poté mi nejela jak v ubuntu tak ani ve vistách, tak jsem komplet přeinstaloval ovladače bluetooth, x-krát znovu spároval s myškou ;-) btw ... žádný adaptér do usb na bt nemám, je to součást nb ;-)
« Poslední změna: 16 Října 2008, 09:21:43 od Ermanio »

existpierre

  • Host
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #13 kdy: 16 Října 2008, 09:25:40 »
A skusal si, co ti poradili? skusil si znovu nacitat liveCD ubuntu? AK by ti tam nesla mys, tak skus zadat prikaz

Kód: [Vybrat]
lsusb
Podla mna aj ked je to interne v notasku, napojene to je na USB zbernicu,...


Mys sa mohla poskodit aj sama, nemusel jej k tomu dopriat ubuntu. Proste to mohla byt len nahoda.
Sak ja som tiez dostal pocas cesty do prace defekt na biku a to som predtym skusal damn small linux..  >:( Ten linux fakt nici HW, aj mimo PC  :P
« Poslední změna: 16 Října 2008, 09:27:42 od eXistPierre »

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #14 kdy: 16 Října 2008, 09:44:04 »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #15 kdy: 16 Října 2008, 10:53:17 »
Jen tak čirou náhodou... Nemáš náhodou na notebooku vypínač na bluetooth nastavený na off??? Zkus ho použít třeba s mob. telefonem, jestli funguje.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Nexus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #16 kdy: 21 Října 2008, 17:09:45 »
Tak, uz som sa dosmial, skusim teda aj ja nieco "zapotit" :).

Add1. Microsoft mysi su malokedy Microsoftie (inak povedane, ja tiez vyrabam auta s mojim menom asi tak, ze mi Volkswagen doda auta bez loga a ja si tam dam vlastnu nalepku). (sarkazmus)
Add2. Co sa tyka Microsoft mysi a obzvlast tychto "mini-notebok", tak boli casi, kedy som ich nestihal reklamovat. Bateria dorazila do konca zivotnosti a s novou bateriou to slo na reklamaciu ...
Add3. Ak je to BT, ako tu uz niekto vyssie spomenul, si si isty, ze ten BT modul je zapnuty a vysiela? (to, ze mas pri hodinkach ikonu zobrazujucu zapnuty BT este neznamena, ze ten BT aj funguje - kolegovy na iPhone to tiez zobrazovalo, ale to bolo asi tak vsetko, co som zistil, ked som vyhladal svoj mobil cez BT ...)
Add4. Niekedy davnejsie sa stalo (tusim to bol Mandrake), ze nicil napalovacky od LG - problem bol v tom, ze pani od LG pravdepodobne nemali korektne osetrene napalovanie firmwaru a teda namiesto napalenia media, sa tam napalil exoticky firmware, alias obraz media ... Po tejto prezentacii som uz nic dalsieho nepocul o tom, ze by linux zabijal ... Az doteraz :).
Add5. Ubuntu mohol poskodit leda ak BT modul v notasi (o com velmi silne pochybujem), nie mys. Skusal si tu mys s inym notasom/pocitacom?
Add6. Nechcem tu robit reklamu, ale znacka Acer sa drzi hesla holywoodskych celebrit (Aj zla reklama je reklama - stale mi vrta hlavou, preco sa Acer potreboval pochvalit, ze maju celoeuropske servisne stredisko, kde mozu mesacne opravit 50 tisic zariadeni ... snad len nepredpokladali, ze sa to bude tak kazit ...)

Skusme si to zhrnut:
- mame notas Acer - otestuj, ci ten BT chrobacik este dycha (mobilom so zarucene funkcnym BT), OS nerozhoduje
- mame mys Microsoft - otestuj, ci este je ochotna lozit (sparuj ju s uplne inym PC/notasom, aby sme dodrzali neutralitu, tak by bolo fajn, ak by ten stroj mal WinXP)
- po vyluceni HW zavady skus popisat, co Ti napise WinHlista, ked sa k nej pokusis pripojit tu mys

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #17 kdy: 22 Října 2008, 08:52:39 »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #18 kdy: 25 Října 2008, 13:07:41 »
sa mu nesmejte.. ja som si tez myslel ze liveCD neposkodi system na disku a nevyslo mi to! mam na notebooku XP nainstaloval som liveCD na USB a postralo mi to GRUB a ted to nevim poriesit!! vie nikto ako na to?
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,28549.0.html

nettezzaumana

  • Host
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #19 kdy: 25 Října 2008, 13:38:29 »
sa mu nesmejte.. ja som si tez myslel ze liveCD neposkodi system na disku a nevyslo mi to! mam na notebooku XP nainstaloval som liveCD na USB a postralo mi to GRUB a ted to nevim poriesit!! vie nikto ako na to?
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,28549.0.html
ad.1) LiveCD ti rozhodne nic neznicilo, udelal sis to sam !!
ad.2) to ze jsi liny a neiniciativni a patrne ani neumis cist, je take tvuj problem:
http://www.google.com/search?hl=en&client=opera&rls=en&q=windows+xp+repair+bootloader&btnG=Search
ad.3) ano, vim jak na to ...
« Poslední změna: 25 Října 2008, 13:43:01 od nettezzaumana »

JohnyN

  • Host
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #20 kdy: 25 Října 2008, 14:14:11 »
sa mu nesmejte.. ja som si tez myslel ze liveCD neposkodi system na disku a nevyslo mi to! mam na notebooku XP nainstaloval som liveCD na USB a postralo mi to GRUB a ted to nevim poriesit!! vie nikto ako na to?
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,28549.0.html

LiveCD nezasahuje na disk za predpokladu, že systém NEINŠTALUJTETE, vy ste však systém nainštalovali na flash disk a zabudli ste v 7.kroku vybrať disk, kde sa má nainštalovať GRUB. Riešenie je jednoduché, stačí mať CD k WinXP, resp. existuje veľa iných softvérov, ktoré dokážu NTLDR zavádzač windows obnoviť. Stačí iba hľadať, google, wiki.ubuntu.cz atď.

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #21 kdy: 25 Října 2008, 20:17:36 »
sa mu nesmejte.. ja som si tez myslel ze liveCD neposkodi system na disku a nevyslo mi to! mam na notebooku XP nainstaloval som liveCD na USB a postralo mi to GRUB a ted to nevim poriesit!! vie nikto ako na to?
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,28549.0.html
ad.1) LiveCD ti rozhodne nic neznicilo, udelal sis to sam !!
ad.2) to ze jsi liny a neiniciativni a patrne ani neumis cist, je take tvuj problem:
http://www.google.com/search?hl=en&client=opera&rls=en&q=windows+xp+repair+bootloader&btnG=Search
ad.3) ano, vim jak na to ...

1.) jasne ze som to urobil sam ale s LiveCD
2.) fakt som sa snazil ale anglictina neni moja silna stranka - ucim sa ju iba ako samouk, trapil som sa s tim kopu hodin, bez vysledku, hladal som na googli aj na wiki a nic nezaberalo
3.) tomu sa hovori "komunitna podpora" ze vy viete ako na to

4.) sory ze zijem, ubohy sprtavy user co sa snazi a obcas sa mu neco nepodari, ukamenujte ma

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #22 kdy: 25 Října 2008, 20:37:12 »
A stačilo tak málo - po spuštění Lcd zmáčknout F2 a vybrat si jazyk instalace.  ;)

openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #23 kdy: 25 Října 2008, 20:39:25 »
sa mu nesmejte.. ja som si tez myslel ze liveCD neposkodi system na disku a nevyslo mi to! mam na notebooku XP nainstaloval som liveCD na USB a postralo mi to GRUB a ted to nevim poriesit!! vie nikto ako na to?
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,28549.0.html
ad.1) LiveCD ti rozhodne nic neznicilo, udelal sis to sam !!
ad.2) to ze jsi liny a neiniciativni a patrne ani neumis cist, je take tvuj problem:
http://www.google.com/search?hl=en&client=opera&rls=en&q=windows+xp+repair+bootloader&btnG=Search
ad.3) ano, vim jak na to ...

1.) jasne ze som to urobil sam ale s LiveCD
2.) fakt som sa snazil ale anglictina neni moja silna stranka - ucim sa ju iba ako samouk, trapil som sa s tim kopu hodin, bez vysledku, hladal som na googli aj na wiki a nic nezaberalo
3.) tomu sa hovori "komunitna podpora" ze vy viete ako na to

4.) sory ze zijem, ubohy sprtavy user co sa snazi a obcas sa mu neco nepodari, ukamenujte ma

Kdyby jste se normálně zeptal, tak by vám odpověděli. Ale na urážky se vám každej vyprdne.
Ano, takto vypadá komunitní podpora. Nemůžete si tu vyskakovat jako na tu placenou...

Tip do googlu nebo a foru: obnova ntldr

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: UBUNTU MI ZNIČIL MYŠ
« Odpověď #24 kdy: 25 Října 2008, 20:41:01 »
A stačilo tak málo - po spuštění Lcd zmáčknout F2 a vybrat si jazyk instalace.  ;)

ja som mal slovencinu, ale ked sa pytalo kam to ma instalovat tak som dal automaticku instalaciu na USB a nie manualnu a vtedy sa to zjavne nepytalo.. alebo priznavam, robil som kopu inych veci, mozno som to len prehliadol

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.