Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: O.S. Ubuntu v Čechách  (Přečteno 75240 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #50 kdy: 21 Února 2007, 21:46:41 »
Citace: Skeletonix
A k ideálnímu bych měl i nějaké výhrady, ale budiž :D
A jaký? Povídej.

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #51 kdy: 23 Února 2007, 17:32:34 »
polopaticka wiki je pekna, ale kdyz si nekdo neco takovyho zkusi napsat, tak zjisti, ze to neni vubec jednoduchy.
bud budete vsechno opakovat porad dokola (jak pridat zdroj, jak nainstalovat balik), a budete mit neunosne dlouhy navody, ve kterych se nebude dat orientovat a nepujdou aktualizovat. nebo to rozclenite na jednotlive podkroky, a budete na ne odkazovat. potom ale uzivatel se vic naklika, kdyz to nezna.
mnoho veci udelate jednim prikazem v terminalu, nebo 2ma strankama screenshotu a popisu ovladani programu. co je vic user-friendly? nevim
dalsi vec je, ze v linuxu diky jeho rozsahlym moznostem neni nic absolutni. nelze napsat navod, kterej bude vsude a vzdy fungovat. ruzni lidi maji ruzna distra, ruzne nastaveny system, ruzne programy. polopatickej navod bude pak vypadat dost neverohodne, protoze proste nebude fungovat pri presnem sledovani kroku. pritom by stacilo kliknout trochu jinam...
na linux se obecne velmi spatne pisou navody. na windows se dana vec da udelat jen jednim zpusobem a prostredi je pevne dane. navod je tam lehke napsat. v linuxu ne. to je dan za obrovske moznosti...

ale tohle je asi trochu OT, vzhledem k titulku...

//edit: co se tyka variant pro Kubuntu, Kubuntu by mela mit vlastni wiki, a navody castecne sdilet. nejsou vsak lidi. to je taky jeden z duvodu, proc si myslim, ze Ubuntu je pro zacatecniky lepsi. podpora.
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

Skeletonix

  • Host
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #52 kdy: 23 Února 2007, 18:54:01 »
vojtech.t: mno  hlavně v tom nejsou obrázky, ale to je drobnost ... která to dělí od dokonalosti ;)

Ripper: ... mno myslím si, že i ve WinXP se občas najde  nějaká odlišnost.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #53 kdy: 23 Února 2007, 19:13:08 »
Citace: Skeletonix
vojtech.t: mno  hlavně v tom nejsou obrázky, ale to je drobnost ... která to dělí od dokonalosti ;)
Zrada! Strašlivá a podlá zrada! Webzdarma mi zrušil moje úložiště souborů a obrázků! No nic, asi to budu muset uploadovat na wiki.
Taky na to mohl někdo upozornit...

Skeletonix

  • Host
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #54 kdy: 23 Února 2007, 19:50:29 »
vojtech.t: aha to zamrzí, pak byl dokonalý ... sorry netušil jsem, že tam mají být ještě obrázky ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #55 kdy: 23 Února 2007, 20:02:30 »
Citace: Skeletonix
vojtech.t: aha to zamrzí, pak byl dokonalý ... sorry netušil jsem, že tam mají být ještě obrázky ;)
Tak teď už tam zase jsou, ale netuším, jak dlouho se tam nevyskytovaly, teď tam snad vydrží na věky :).

Skeletonix

  • Host
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #56 kdy: 23 Února 2007, 23:49:24 »
snad :D

Sandman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
    • http://www.zevl.org
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #57 kdy: 03 Března 2007, 12:28:17 »
Takže jsem spáchal něco jako stanovy, jak jsem se upsal na setkání. Je tam spousta bílých míst okolo náplně činnosti atp. Očekávám diskusi, rady, tipy, triky, cheaty. Právník nejsem, takže jsem stáhl mustr z netu a začal doplňovat co mě napadlo, nebo co jsem zrovna věděl.

stanovy.pdf
love(X,Y):-women(X), man(Y), pretty(X), rich(Y).
love(_,_):-fail.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #58 kdy: 03 Března 2007, 13:15:17 »
Začnu s plamennou diskusí :).
1. Název - z našich zákonů jsem vyčetl, že součástí názvu musí být občanské sdružení nebo zkratka o.s., já osobně navrhuji Občanské sdružení Ubuntu Česká republika případně ČR, ale rohodně ne CZ).
2. sídlo - musí být uvedeno vždy
3. schvalování nových členů - nemyslím si, že by bylo zapotřebí - prostě si podá přihlášku a bude přijat (po zaplacení členských poplatků)
4. chybí mi tam nutnost dodržování a schválení Code of Conduct

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #59 kdy: 03 Března 2007, 21:43:44 »
Tak, protože je diskuse velmi živá, tak ještě přidám pár poznatků:
- členství bych dal již od 15 let, ale s poznámkou, že mladší 15 let nemá právo být volen do orgánů sdružení
- povolil bych i členství právnických osob
- zrušení členství kvůli nezplacení příspěvku bych nedal až druhý rok, ale hned první pokud se tak nestane do určeného data

Skeletonix

  • Host
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #60 kdy: 03 Března 2007, 23:00:15 »
1. varianta názvu od vojtecha mi přijde též lepší

- klidně věk patnáct ... když bude schopnej, nic proti
- souhlas pro přijetí mi přijde fajn u  schválení 4 osob
-výší členských poplatků stanový schůze s 65% účastí členů sdružení

... časem doplním

Ses

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #61 kdy: 04 Března 2007, 00:24:27 »
Souhlasím s vojtechem ve všech bodech. Jen bych měl poznámku. Nedával bych jednotný tarif poplatků pro všechny členy. Rozdělil bych to na skupiny. Ti, kteří by platili největší cenu, by měli nějaký výhody, atd. Pak třeba takový, kteří nemůžou přispět moc, ale chtějí pomoct aspoň malou částkou a tak by neměli žádné výhody, ale aspoň dobrý pocit, že nějaké peníze poslali pro dobrou věc...

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #62 kdy: 04 Března 2007, 06:11:41 »
Citace: Ses
Souhlasím s vojtechem ve všech bodech. Jen bych měl poznámku. Nedával bych jednotný tarif poplatků pro všechny členy. Rozdělil bych to na skupiny. Ti, kteří by platili největší cenu, by měli nějaký výhody, atd. Pak třeba takový, kteří nemůžou přispět moc, ale chtějí pomoct aspoň malou částkou a tak by neměli žádné výhody, ale aspoň dobrý pocit, že nějaké peníze poslali pro dobrou věc...
S tím nesouhlasím zavání to kupováním vlivu a o tom komunita přece není (natož občanské sdružení). Navíc by se to nemuselo líbit na úřadě. Členství v orgánech byl omezil na 18 a víc.
« Poslední změna: 03 Února 2008, 23:22:45 od Anna Taliánová »
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

Pavelp

  • Host
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #63 kdy: 04 Března 2007, 07:34:26 »
Citace: piškot
Citace: Ses
Souhlasím s vojtechem ve všech bodech. Jen bych měl poznámku. Nedával bych jednotný tarif poplatků pro všechny členy. Rozdělil bych to na skupiny. Ti, kteří by platili největší cenu, by měli nějaký výhody, atd. Pak třeba takový, kteří nemůžou přispět moc, ale chtějí pomoct aspoň malou částkou a tak by neměli žádné výhody, ale aspoň dobrý pocit, že nějaké peníze poslali pro dobrou věc...
S tím nesouhlasím zavání to kupováním vlivu a o tom komunita přece není (natož občanské združení). Navíc by se to nemusel líbit na úřadě. Členství v orgánech byl omezil na 18 a víc.
Souvisi i s podpisovym pravem.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #64 kdy: 04 Března 2007, 08:21:39 »
Příspěvky bych dal pevné, pokud někdo chce přispět, ale nemůže tolik (o čemž pochybuji, protože se snad nechystají příspěvky vyšší než 500-1000 Kč/rok), tak může přispět podle svých možností (poslat dar) a my ho "naoplátku" můžeme zveřejnit na nějaké listině dárců a poděkovat mu.

Pavelp: A vůbec s dalšími věcmi, proto jsem také to omezení navrhl.

Skeletonix

  • Host
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #65 kdy: 04 Března 2007, 21:56:26 »
také jsem proti variabilním příspěvků, když nemá peníze může Ubuntu pomoci jinak .... doufám že združení nevzniká jen proto, aby se dali vybírat od lidí peníze, za které se pak ožerem o schůzích !!

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #66 kdy: 04 Března 2007, 22:06:02 »
Něco z toho určitě bude, ale také záleží kolik bude těch peněz - pokud bude 30 členů, kteří budou platit 500Kč/rok, tak toho (pokud nezískáme peníze jinak než od členů) moc neuděláme, ale prochlastávat se to nebude, to bych pak byl jako abstinent škodný :).

Martin - ViPEr*CZ*

O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #67 kdy: 04 Března 2007, 22:37:51 »
Chlastat tě naučíme neboj :D
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #68 kdy: 07 Března 2007, 08:30:40 »
Zdarec chlapi.
Jsem zpatky, a zkusim se zorientovat :)

Myslim, ze prispevky by mely byt rovne... a nizke. Zatim je k nicemu nepotrebujeme, a myslim, ze dalsi penize by se mely vybirat tradicne dary, se jmeny nejvetsich darcu na strankach - treba.

Clenstvi ve sdruzeni bych neomezoval vekove, jen clenstvi v organech, a to 18i lety. Jen poznamka: znam nekolik velice schopnych moderatoru/vyvojaru/atd. kterym 18 jeste neni. Jsou to ale spise vyjimky.

Občanské sdružení Ubuntu pro Českou Republiku se mi jako oficiální název líbí nejvíce, zkráceně pak Ubuntu ČR nebo mezinárodně Ubuntu CZ.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #69 kdy: 07 Března 2007, 11:16:34 »
Také si dovolím několik poznámek:
V otázce členských příspěvků a věku členů se připojuju k Jendovi.

Jako název bych navrhoval: Ubuntu Linux Česká Republika o.s. ; nebo Ubuntu Linux ČR o.s.

Také bych byl pro aby tam byla podmínka dodržování a schválení Code of Conduct. Navíc si myslím, že by toto o.s. mělo mít jasnou návaznost na současnou strukturu Ubuntu v ČR - tedy třeba podmínku, že ve vedení musí být alespoň jeden člen Ubuntu.

Ve stanovách bych se inspiroval ještě u stanov CZLUGu. Nekde je tu odkaz, pošlu kopii Sandmanovi.
Ubuntu 17.04.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #70 kdy: 07 Března 2007, 16:03:57 »
Citace: Neo
Navíc si myslím, že by toto o.s. mělo mít jasnou návaznost na současnou strukturu Ubuntu v ČR - tedy třeba podmínku, že ve vedení musí být alespoň jeden člen Ubuntu.
A jak byste chtěl tuto podmínku prosadit? V přípravném týmu jsou, ale to jestli budou i ve vedení o.s. je otázka valného shromáždění - sice je téměř jisté, že budou zvoleni lidé ze současného "vedení" komunity, ale jako podmínka se to stanovit nedá!

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #71 kdy: 07 Března 2007, 20:15:21 »
Jsem zásadně proti "*Ubuntu Linux*". Jmenujeme se Ubuntu, nikoli Ubuntu Linux. Už pro soudržnost s mezinárodní komunitou.

Jinak bych ale s Neem souhlasil ohledně Code of Conduct. Členství v Ubuntu by asi nemělo být podmínkou pro vedení... nicméně by se do vedení neměl stejně dostat nikdo, kdo by si zároveň nezasloužil členství Ubuntu.
« Poslední změna: 03 Února 2008, 23:23:59 od Anna Taliánová »
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #72 kdy: 08 Března 2007, 11:28:20 »
O příspěvky bych se nebál. Jsem pro otevřené účetnictví. -> Pro sdružení musí být někdo "Pokladník". Hlásí se někdo z ekonomky ?
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #73 kdy: 08 Března 2007, 12:33:27 »
Citace: Jenda
Jsem zásadně proti "*Ubuntu Linux*". Jmenujeme se Ubuntu, nikoli Ubuntu Linux. Už pro soudržnost s mezinárdní komunitou.
Já bych tam dal ten Linux, aby bylo hned jasný o co se jedná (ještě před půl rokem bych Ubuntu považoval za africký strašidlo). Na druhou stran je lepší kratší název a když bude toto o.s. fungovat dobře tak vlastně každej bude vědět co to to Ubuntu je. :-)

Co se týká toho vedení tak jsem psal, že by alespoň jeden člen vedení byl z Ubuntu. To se dá napsat do stanov a při sestavování kandidátky na to brát ohled, aby vždy někdo takový kandidoval. Podle mého to může být pojistka, aby se do budoucna zajistila určitá provázanost o.s. Ubuntu s Ubuntu.
Ubuntu 17.04.

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #74 kdy: 08 Března 2007, 15:16:21 »
Citace: Neo
Citace: Jenda
Jsem zásadně proti "*Ubuntu Linux*". Jmenujeme se Ubuntu, nikoli Ubuntu Linux. Už pro soudržnost s mezinárdní komunitou.
Já bych tam dal ten Linux, aby bylo hned jasný o co se jedná (ještě před půl rokem bych Ubuntu považoval za africký strašidlo). Na druhou stran je lepší kratší název a když bude toto o.s. fungovat dobře tak vlastně každej bude vědět co to to Ubuntu je. :-)

Co se týká toho vedení tak jsem psal, že by alespoň jeden člen vedení byl z Ubuntu. To se dá napsat do stanov a při sestavování kandidátky na to brát ohled, aby vždy někdo takový kandidoval. Podle mého to může být pojistka, aby se do budoucna zajistila určitá provázanost o.s. Ubuntu s Ubuntu.
Co je v tomhle případě Ubuntu ?

Jinak bych do názvu Linux nedával.
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.