Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: odstranění grubu bez livecd windows  (Přečteno 1816 krát)

JPK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
odstranění grubu bez livecd windows
« kdy: 25 Dubna 2008, 17:40:54 »
Dobrý den,
Mám problém - potřebuju odinstalovat ubuntu a nainstalovat windows, jenže tam zůstal ten grub (nevim o tom vůbec nic, jen vím, že musí tendle zavaděč pryč). Pomocí livecd windows to však nemůžu udělat, protože mi tvrdí, že tam není pevný disk...
Poraďtě, jde to třeba i v biosu?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: odstranění grubu bez livecd windows
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2008, 17:52:05 »
Zrejme mas SATA disk a win. nema ovladace. Mas moznosti bud v biose najst a nastavit emulovanie ATA disku alebo si zohnat ovladace na tvoj SATA radic a pri startovani instalacneho CD win. pri prvej obrazovke stlacit F6 a nechat zaviest z diskety tie ovladace.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

JPK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: odstranění grubu bez livecd windows
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2008, 18:15:24 »
teď jsem zjistil, že se nemůžu dostat do biosu ;D
Escapem hned na začátku se dostanu na stránku, kde to píše nějaky blbosti od výrobce a pak rychle naběhne modrá tabulka, z čeho se má souštět systém - jestli z hadru nebo z boot cd... No a já jsem se normálně dostal do biosu klávesou del, když sjou tam blbosti od výrobce, a teď můžu mačkat jak chci a naběhne mi ta modrá tebulka... Naprosto nechápu

JPK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: odstranění grubu bez livecd windows
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2008, 21:56:53 »
Do biosu jsem se dostal, ale o "emulovanie ATA disku" jsem tam nic nenašel...
Vzpomněl jsem si, že když jsem mazal oddíly na harddisku, smazal jsem úplně všechno, takže když mi windows tvrdí, že tam není harddisk, tak by to mohlo mít něco do sebe.
Ten notebook je dělaný na visty, takže když jsem tam hned po koupení narval ubuntu, byla to asi chyba a měl jsem si to pojistit windowsem... Teď ale živořím z livecd ubuntu a nemůžu tam dát windows... (ubuntu mi na mém notebooku blbne, kdyžtak se k němu vrátím, ale až budu mít windows)

JPK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: odstranění grubu bez livecd windows
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2008, 22:04:44 »
A ještě jsem si vzpomněl - při normálním spuštění to píše cosi o grubu a line 1.5 a error, nepamatuju si čislo (18 nebo 21, musel bych to restartovat a pak čekat, než se to nabootuje)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.