Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po aktualizaci černá obrazovka [vyřešeno]  (Přečteno 3373 krát)

benzin95

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Po aktualizaci černá obrazovka [vyřešeno]
« kdy: 02 Února 2013, 12:19:37 »
Dobrý den,
Měl jsem nainstalovano Ubuntu 12.10 aktualizace 3.5.0-21, a pak mi přisla aktualizace 3.5.0-22 tak jem ji nainstaloval chtělo to restart to jem udělal a nic. (černá obrazovka) musel jsem počítač natvrdo vypnout a přepnout na 3.5.0-21 a bylo to v pohodě.
(říkal jsem jsi, že to bude nějaká chyba v aktualizaci), a že počkám na novější verzi, a proto jsem při každém zapnutí PC musel přehodit na verzi 3.5.0-21.
Pak přišla verze 3.5.0-23 nainstaloval jsem, chtělo to restart, to jem udělal a nic černá obrazovka. Musel jsem PC natvrdo vypnout na prěhodit na verzi 3.5.0-21 a bylo to OK.
Prosím o pomoc jsem začátečník Ubuntu mám dva měsíce a nevím jsi rady

Děkuji
« Poslední změna: 20 Února 2013, 14:23:48 od Martin "sachy" Šácha »

Rover623

Re:Po aktualizaci černá obrazovka
« Odpověď #1 kdy: 02 Února 2013, 19:34:10 »
Pravděpodobně je tam něco co s novým jádrem dělá potíže, přepni zpět na funkční jádro. Pomocí Synapticu (najdeš v Centru SW) odstraň nová jádra a to které používáš uzamkni, aby systém nenabízel aktualizace.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Po aktualizaci černá obrazovka
« Odpověď #2 kdy: 03 Února 2013, 10:16:28 »
jaké používáš ovladače grafické karty? vůbec jakou máš grafiku? :) pokud ne Intel ale ATI nebo Nvidia a máš tam nesvobodné ovladače, tak problém bude zřejmě tady. Pak buď zůstaň u jádra, které funguje, nebo přejdi na svobodné ovladače.

Bohus.BK

  • Host
Re:Po aktualizaci černá obrazovka
« Odpověď #3 kdy: 20 Února 2013, 09:20:53 »
Děkuji za rychlou odpověď a ještě něco připíši.
Jedná se vlastně o laptop. Nepoužívám žádné nesvobodné ovladače, díval jsem se, žádné nemám. Také jsem provedl jsem úpravu v aktualizacích.
Trošku se v tom nevyznám.
Co tu mám jakoby navíc je: wine, prohlížeč Opera a Chromium (obdoba Google Chrome pro Linuxové distribuce). Jinak nevím.
Vzniká mi dotaz: Když povýším na distribuci 12.04 LTS, co musím udělat, aby mi nezčernala obrazovka?
Není mi jasné, jak izolovat jádro apod. aby mi neprobíhali aktualizace, copak aktualizace systému nejsou potřeba?
Mám 2x jádrový procesor Celeron(R) Dual-Core CPU T3000 @ 1,80 GHz
Odpovězte mi na moje otázky ... prosím a stručně návod, jak to udělat s tím SW jádrem.
Moc moc děkuji :)

Bohus.BK

  • Host
Re:Po aktualizaci černá obrazovka
« Odpověď #4 kdy: 20 Února 2013, 09:23:20 »
P.S.: Předtím jsem měl v PC Windows 7 Home Premium OA Acer Group a vsoušasné době mám v laptopu pouze GNU/Linux Ubuntu 10.04 LTS

Bohus.BK

  • Host
Po aktualizaci černá obrazovka
« Odpověď #5 kdy: 20 Února 2013, 09:41:03 »
Díval jsem se v Synapticu na:
Jádro a moduly
Jádro a moduly (universe)
... a nic v tomto ohledu nemám zaškrtnuté jako naistalované

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Po aktualizaci černá obrazovka
« Odpověď #6 kdy: 20 Února 2013, 10:10:50 »
zadaj
Kód: [Vybrat]
linux-headers-
Kód: [Vybrat]
linux-image-malo by to vyskočiť, ako nainštalované, potom na to len klikneš a v roletke balík, označíš uzamknúť verziu

[příloha smazaná administrátorem]
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Bohus.BK

  • Host
Po aktualizaci černá obrazovka
« Odpověď #7 kdy: 20 Února 2013, 11:04:10 »
Ještě předtím, než jsi mi odepsal, tak jsem jsi nainstaloval všechny balíčky v:
Jádro a moduly
Jádro a moduly (universe)
... mezitím mi přestal jít zvuk. Tak jsem všechno nainstalované odinstaloval, ale zvuk mi pořád nejde, i když jsem po odinstlaci všech naistalovaných SW provedl aktualizaci systému. Několikrát jsem restartoval PC, ale zvuk nejde pořád. Když jsem se díval do předvolby zvuku, tak v záložce "výstup" mám zaškrtnuto "prázdný výstup stereo" a přitom jsem nic nezaškrtnul a neodsouhlasil.

Také jsem prostřednictvím terminálu zadal "linux  -headers" a po zadání hesla se to nainstalovalo.
Když jsem pro kontrolu zadal "linux  -headers", tak mi to vypsalo hromadu věcí a na závěr "neoprávněný přístup.

Potom jsem v Synapticu provedl, to co jsi mi řekl:
linux-headers- > zde jsem uzamkl pouze jednu položku
linux-image- > zde byly dvě položky - novější a starší - uzamkl jsem obě dvě

Pak jsem provedl kontrolu aktualizací a je to OK.
... ale zvuk mi stále nejde.

Dotazy:
1) jak zaktivovat zvuk
2) můžu už povýšit na verzi GNU/Linux Ubuntu 12.04 LTS?

děkuji :)

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Po aktualizaci černá obrazovka
« Odpověď #8 kdy: 20 Února 2013, 11:09:54 »
skús
Kód: [Vybrat]
alsa force-reloadalebo
Kód: [Vybrat]
sudo alsa force-reload
Kód: [Vybrat]
pulseaudio -kbez sudo
 inak neviem, počkaj na ďalších
« Poslední změna: 20 Února 2013, 11:13:38 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Bohus.BK

  • Host
Re:Po aktualizaci černá obrazovka
« Odpověď #9 kdy: 20 Února 2013, 11:32:06 »
Mám jenom jednoduchý dotaz (zvuk se vyřeší později):

Můžu si už povýšit na verzi 12.04 LTS?

Bohus.BK

  • Host
VYŘEŠENO - DĚKUJI :)
« Odpověď #10 kdy: 20 Února 2013, 14:09:26 »
Již mám nainstalováno Ubuntu 12.04

děkuji za spolupráci :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.