Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: WINE nejde mi nainstalovat  (Přečteno 2448 krát)

maestorm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
  • my faith
WINE nejde mi nainstalovat
« kdy: 08 Července 2008, 10:18:41 »
Dobré poledne,
snažím se nainstalovat Wine a vypisuje mi to: Dependency is not satisfiable: binfmt-support
(nemohu se připojit k intrenetu - z toho pc kde mám ubuntu a mám pouze live CD)
Mám navíc něco stáhnout nějaké knihovny aby mi to jelo?
A ještě poddotaz funguje pod wine Adobe (Photoshop, Illustrator) CS3?
Předem děkuji za případnou pomoc při řešení tohoto zapeklitého problému...
m@estorm

col_boggy

  • Host
Re: WINE nejde mi nainstalovat
« Odpověď #1 kdy: 08 Července 2008, 10:52:07 »
  podle mě stačí opravdu jen stáhnout to, co chybí. připojení k internetu je v tomto případě podle všeho nutné: sudo apt-get install binfmt-support (zadat do konzole ;)). pokud to nejde, mohl byste to zadat na jiném PC s internetem a s ubuntu do Synapticu, se zaškrtnutým polem "balíčky pouze stáhnout", a pak je přes flashku dostat na druhý PC - ovšem pouze v případě, že by to byl .deb a dal by se nainstalovat pouhým dvojklikem....
  každopádně, ubuntu bez internetu je asi na tolik věcí, jako bojový letoun bez výzbroje. doporučuji stáhnout nějakou DVD distribuci (ubuntu ultimate edition dvd, suse 11 dvd, fedora 9 dvd,....), kde jsou instalovatelné balíčky obsažené na instalačním médiu.

premet

  • Host
Re: WINE nejde mi nainstalovat
« Odpověď #2 kdy: 08 Července 2008, 10:57:46 »
Nebo si odsud stáhni DVD verzi Ubuntu  :) je tam už i ta nová opravná verze takže balíčky budou asi 3 dny zpátky aktualizované. Na tom dvd by měla být většína nejběžnějších balíčků včetně i jiných grafických prostředí. http://cdimage.ubuntu.com/releases/hardy/release/

maestorm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
  • my faith
Re: WINE nejde mi nainstalovat
« Odpověď #3 kdy: 08 Července 2008, 14:37:13 »
ještě k tomu DVD nemusím doufám nic (ubuntu) přeinstalovávat že? Stačí jen zaškrtnout možnost instalovat z DVD že?
m@estorm

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: WINE nejde mi nainstalovat
« Odpověď #4 kdy: 08 Července 2008, 14:41:58 »
ještě k tomu DVD nemusím doufám nic (ubuntu) přeinstalovávat že? Stačí jen zaškrtnout možnost instalovat z DVD že?
Přesně tak, nic přeinstalovávat rozhodně nemusíš.

maestorm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
  • my faith
Re: WINE nejde mi nainstalovat
« Odpověď #5 kdy: 12 Července 2008, 10:19:11 »
No tak jsem to stáhl, dal na DVD a hází mi to že to není Debian verze i když je... já nevím jak, ale stahoval jsem to 3 nebo 4 dni už ani nevím a když jsem to pracně vypaloval, stahoval,... tak mi to teď nejde a stále nevím jak mám nainstalovat, odkud stáhnout,... ten WINE...
m@estorm

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: WINE nejde mi nainstalovat
« Odpověď #6 kdy: 12 Července 2008, 15:57:08 »
btw proč vůbec ten wine??? (snad ne opět kvůli photoshopu....že to ty lidi baví...)

jinak synaptic má vlastnost pro vygenerování skriptu, který stáhne všechny potřebné balíky, takže v synpaticu si dejte nainstalovat binmft-support + wine a pak dejte Výběr > Vygenerovat skript pro stažení balíků, tento skript pak spusťte na jiném počítači, stáhne vše potřebné a vy to jen pak nainstalujete.

maestorm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
  • my faith
Re: WINE nejde mi nainstalovat
« Odpověď #7 kdy: 12 Července 2008, 16:54:48 »
binfmt-support nemám v nabídce...
m@estorm

JohnyN

  • Host
Re: WINE nejde mi nainstalovat
« Odpověď #8 kdy: 19 Července 2008, 10:35:30 »
binfmt-support nemám v nabídce...

Je v universe. Máte povolené zdroje Universe?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.