Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Priorita procesu - nastavenie - vyuzitie  (Přečteno 1221 krát)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Priorita procesu - nastavenie - vyuzitie
« kdy: 11 Září 2007, 21:16:51 »
Zdravim dnes som skusal nastavovat prioritu procesu ovsem nezaznamenal som ziadny vysledok. Podla obrazku som si spustil dva procesy a kazdemu som priradil inu prioritu, mala sa prejavit okamzite alebo treba ten proces spustit znova.
http://uf.xf.cz/files/118953798530.png
Ma nastavenie priority vyznam pre bezneho uzivatela?

P.s zatial sa s tym len oboznamujem a nehladam konkretne vyuzitie aj ked u mna by to mohlo pomoct s napalovanim a sucasnym prezeranim internetu kedy mi nacitanie stranky dokaze vyprazdnit buffer napalovacky.( v niektorych pripadoch)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Priorita procesu - nastavenie - vyuzitie
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2007, 07:03:34 »
Cize ak som to spravne pochopil ma to vyznam ak mam vytazeny procesor ale napriklad  prednost pri citani z hdd program nedostane. To uz treba riesit inak.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Priorita procesu - nastavenie - vyuzitie
« Odpověď #2 kdy: 12 Září 2007, 07:41:05 »
tibor: dostane, protoze ma vice procesoroveho casu (tim padem i normalniho casu) na vykonani sve operace. Je tedy logicke, ze i na veci jako je cteni z disku, site, mechaniky atd. ma vice casu, nicmene vzhledem k rychlostem disku, site a mechanik pro proces stejne vetsi rychlost neziskate, jen se zpracuje nepatrne vetsi objem dat (uvedomte si, ze hovorime o casu, ktery je velmi velmi kratky a operace cteni z disku je oproti tomuto velmi velmi pomala).

Co se tyce glxgears a neprojeveni se - musite si uvedomit, ze zrovna toto je operace, kterou nezpracovava vas procesor, ale procesor graficke karty, kteremu je uplne jedno, ktery proces "ma prednost" - jedina na co tedy tato zmena ma teoreticky vliv je na rychlost predavani informaci o FPS atd., jenze to je vzhledem k rychlosti procesoru na gr. karte sumak. Nejsem si jist, ale pokud byste k vykreslovani pouzival OpenGL, znat by to bylo (a ted mne opravte pokud se pletu), protoze u OpenGL vetsinu vypoctu provadi procesor, karta jen zobrazuje.

Co se tyce te komprimace - to je presne typ procesu, kde to bude hodne znat, ale kde musis operovat s citem, protoze narozdil od jinych aplikaci, kdy aplikace ceka na interakci uzivatele (ukoncuje svuj procesorovy cas drive, nez jej vsechen spotrebuje), tato operace na zadnou udalost neceka a proste si "jede za svym", hodnotou nice -20 mu date vlastne temer vsechen procesorovy cas a protoze aplikace (resp. vlakna aplikace) jej beze zbytku vycerpa, nepohnete ani mysi, neprepnete se do terminalu, proste nic, cim by bylo mozno nice procesu snizit. Zbyva jen pockat, nebo (a to se asi pri komprimaci videa vyplati, protoze vetsinou clovek potrebuje delat i neco jineho) tvrdy restart.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.