Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mint Mate se chová nekorektně a blbne.  (Přečteno 382 krát)

Darina Lakovičová

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Mint Mate se chová nekorektně a blbne.
« kdy: 28 Dubna 2024, 09:34:23 »
Ahojte. Poraďte mi prosím.
Nainstalovala jsem si, po dlouhém rozmýšlení do čeho přejít, Linux Mint Mate, 21.3 Virginia. Nainstalováno na Fujitsu Primergy 720 s diskem SSD, 24GB RAM DDR3 a grafikou Fire Pro V5800. Ze začátku vše v pohodě ale druhý den se mi začaly opakovat problémy kterých se neumím zbavit a některé jsou otravné a nutí mě restartovat. Projevují se v nepravidelných časových intervalech ale při každém spuštění systému.
  • Nainstalovala jsem Wine ale nejde nic s wine nainstalovat z programů pro windows.
  • Nemám nainstalovaný Chrome ale systém mi pořád nabízí instalaci aktualizace pro Chrome
  • Pořád se mi stává, že mi zamrzne počítač takovým způsobvem, že mi napřed zmiznou veškery ikony v menu, potom v panelech a nakonec na ploše. V ten moment otevřu menu ale nic nespustím. Počítač nejde vypnout, nejde se odhlásit, musím ho natvrdo restartovat. Když zmáčknu tlačítko napájení tak mi vyskočí klasická tabulka s výběrem možností restart, uspat, vypnout atd - ale místo písmen mám jen čtverečky a nesmyslné znaky.

Poradíte mi co s tím mám?
Děkuji.

toudy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re:Mint Mate se chová nekorektně a blbne.
« Odpověď #1 kdy: 28 Dubna 2024, 15:09:28 »
K tomu Chrome mozte skusit vypnut aktualizacie flatpak. Spustite Spravcu aktualizacii / Upravit / Nastavenia / Balicky
vypnut Aktualizacie flatpak.

Darina Lakovičová

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Mint Mate se chová nekorektně a blbne.
« Odpověď #2 kdy: 28 Dubna 2024, 15:28:10 »
K tomu Chrome mozte skusit vypnut aktualizacie flatpak. Spustite Spravcu aktualizacii / Upravit / Nastavenia / Balicky
vypnut Aktualizacie flatpak.

Děkuji, vypnuto.

toudy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re:Mint Mate se chová nekorektně a blbne.
« Odpověď #3 kdy: 28 Dubna 2024, 15:53:59 »
K tomu, ze zamrzne pc by ste mohla dat nejake info z terminalu. Spustit Mate Terminal a zadat prikaz

Kód: [Vybrat]
inxi -FTo slovo je inxi za tim mezera pomlcka, velke F

Napise info o HW a systeme, grafickej karte atd. kopirovat to cele sem.

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 478
Re:Mint Mate se chová nekorektně a blbne.
« Odpověď #4 kdy: 28 Dubna 2024, 16:08:17 »
Citace
K tomu Chrome mozte skusit vypnut aktualizacie flatpak. Spustite Spravcu aktualizacii / Upravit / Nastavenia / Balicky
vypnut Aktualizacie flatpak.

...nasledne ani jeden flatpak balik sa nebude aktualizovat,nikdy!!!...ale ked citas dalej,tak mozes vypnut len tie baliky,ktore nechces aktualizovat...lenze toudy je umela inteligencia,tak to nevie... :o :o :o
...WINE máš instalovat z ich stranky...https://wiki.winehq.org/Ubuntu
« Poslední změna: 28 Dubna 2024, 16:10:19 od ikx »

toudy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re:Mint Mate se chová nekorektně a blbne.
« Odpověď #5 kdy: 01 Května 2024, 14:18:35 »
Citace
K tomu Chrome mozte skusit vypnut aktualizacie flatpak. Spustite Spravcu aktualizacii / Upravit / Nastavenia / Balicky
vypnut Aktualizacie flatpak.

...nasledne ani jeden flatpak balik sa nebude aktualizovat,nikdy!!!...ale ked citas dalej,tak mozes vypnut len tie baliky,ktore nechces aktualizovat...lenze toudy je umela inteligencia,tak to nevie... :o :o :o
...WINE máš instalovat z ich stranky...https://wiki.winehq.org/Ubuntu

 ;D

To neni pravda, ze sa nebude aktualizovat nikdy, staci znova zapnut a bude sa aktualizovat.

Tu islo o "skusit vypnut" aby sa zistilo odkial ten problem prichadza, ked dalej nic nepise, tak asi je uzivatelka spokojna.

A lepsie vypnut ako si zasvinit OS. V poslednom blogu na oficialnom LM sa pise
Citace
Práve teraz je pre Flathub overených 42 % Flatpakov. Obchod sa aktívne snaží overovať aplikácie, najmä teraz po príbehu XZ a po viacnásobnom vložení malvéru do obchodu Snap Store.

Pise sa tam aj o Chrome, mozes citat ikx.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1078
    • Lords Of Tech
Re:Mint Mate se chová nekorektně a blbne.
« Odpověď #6 kdy: 02 Května 2024, 09:32:10 »
Ahojte. Poraďte mi prosím.
Nainstalovala jsem si, po dlouhém rozmýšlení do čeho přejít, Linux Mint Mate, 21.3 Virginia.

...

Poradíte mi co s tím mám?
Děkuji.

Ano, poradim - spytaj sa na Linux Mint forach :)
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.