Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gaim nelze odinstalovat? [vyřešeno]  (Přečteno 1905 krát)

hua_piskot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Gaim nelze odinstalovat? [vyřešeno]
« kdy: 10 Srpna 2007, 19:33:56 »
Dobry den, mam ubuntu 7.04. chci odinstalvoat gaim ale v synapticu mi to pise ze odinstaluje kvuli zavislosti i ubuntu-desktop, coz asi bych delat nemel ze? (tj. predpokladam ze kdyz dam ok tak se mi to tady cele vyrusi :)). Muzete mi poradit jak se Gaima zbavit?
« Poslední změna: 13 Prosince 2007, 00:58:32 od Anna Taliánová »

Fred Rooks

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 279
Gaim nelze odinstalovat?
« Odpověď #1 kdy: 10 Srpna 2007, 19:59:54 »
Úplně snadno. V Synapticu lze gaim nejprve odebrat i s "ubuntu-desktop" (je to jen metabalík, nic "hmotného" se neodstraní) a poté znovu přidat "ubuntu-desktop", jen před provedením akce je třeba odznačit "gaim", aby se zpátky nenainstaloval. Právě mám systém s "ubuntu-desktop", ale bez balíku "gaim". A teď jdu hledat backport pidginu.
Promise her anything, but give her GNU.

hua_piskot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Gaim nelze odinstalovat?
« Odpověď #2 kdy: 10 Srpna 2007, 21:50:55 »
Dekuji za pomoc, bohuzel mi to nejde. V synaptiku jsem odinstalvoal gaim i ubuntu-desktop a kdyz znovu chci nainstalvoat jenom ubnutu-desktop tak se mi automaticky oznaci gaim + rythmbox a kdyz tyto dva z vyberu zrusim tak se mi zrusi i vyber ubuntu-desktop :(

Fred Rooks

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 279
Gaim nelze odinstalovat?
« Odpověď #3 kdy: 10 Srpna 2007, 21:52:14 »
U mě to jde, fakt. Máme asi něco nastaveno jinak. Kouknu se, a zkusím na to přijít.
Promise her anything, but give her GNU.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Gaim nelze odinstalovat?
« Odpověď #4 kdy: 10 Srpna 2007, 21:53:44 »
Citace: hua_piskot
Dobry den, mam ubuntu 7.04. chci odinstalvoat gaim ale v synapticu mi to pise ze odinstaluje kvuli zavyslosti i ubuntu-desktop, coz asi bych delat nemel ze? (tj. predpokladam ze kdyz dam ok tak se mi to tady cele vyrusi :) ). Muzete mi poradit jak se Gaim zbavit?
Mám jednoduchou radu - před otázkou číst FAQ ;).
Balík ubuntu-desktop k ničemu nepotřebujete ;).

hua_piskot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Gaim nelze odinstalovat?
« Odpověď #5 kdy: 10 Srpna 2007, 22:00:40 »
Dekuji. Ve FAQ jsem si o tom pocetl a tedy budu bez toho baliku. Dekuji a zase nekdy nashledanou :-P
« Poslední změna: 13 Prosince 2007, 00:45:46 od Anna Taliánová »

Fred Rooks

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 279
Gaim nelze odinstalovat?
« Odpověď #6 kdy: 10 Srpna 2007, 22:45:31 »
Citace: vojtech.t
Mám jednoduchou radu - před otázkou číst FAQ ;).
Balík ubuntu-desktop k ničemu nepotřebujete ;).
Trochu bych oponoval. "Ubuntu-desktop" je nepostradatelný při upgradu na vyšší verzi distribuce. Navíc člověk může použít "apt-get autoremove" aniž by tím přišel o "půlku" systému. Taky se mi nelíbí, když se mi furt vypisuje dlouhý seznam  balíků, které "were automatically installed and are no longer required".
Promise her anything, but give her GNU.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Gaim nelze odinstalovat?
« Odpověď #7 kdy: 10 Srpna 2007, 22:59:55 »
Citace: fred
Taky se mi nelíbí, když se mi furt vypisuje dlouhý seznam  balíků, které "were automatically installed and are no longer required".
tohle je dost PNS (pokročilá nasí*ací funkce) která mě taky docela vadí, ačkoliv ji v Dapperu nemám (ale v Lennym [Debian Testing] mě docela straší)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.