Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nedaří se větší rozlišení než 800x600 [vyřešeno]  (Přečteno 1790 krát)

WestFlame

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Nedaří se větší rozlišení než 800x600 [vyřešeno]
« kdy: 15 Března 2008, 00:01:54 »
Zdravím, mám už poměrně dlouho na jednom stolním počítači problém s nastavením rozlišení. Zdejší fórum jsem několikrát projížděl, ale žádná z rad mi nepomohla. O co tedy konkrétně jde:

Mám integrovanou graf. kartu GeForce 6150LE (také bývá označována jako Nvidia Quadro NVS 210s) a 17" CRT monitor (ano, je to starší počítač :-) ).
Při bootování z LiveCD je bootovací sekvence (logo Ubuntu s tím progress barem) i samotné prostředí vždy max. 800x600. Zkoušel jsem zde vše možné (nastavení monitoru, ovladače i přes konzoli příkaz "dpk-reconfigure xserver-xorg"). Nakonec jsem to vždy vzdal a nainstaloval to v tomto rozlišení. Zvláštní je, že po nainstalování a spouštění Ubuntu je ta bootovací obrazovka (logo Ubuntu ...) jednoznačně ve vyšším rozlišení (pravděpodobně 1024x768). Samotné prostředí je ale vždy max. 800x600. Zde jsem také zkoušel všechno možné, ale ovladač nvidia jsem tam nedostal (zahlásí to nějakou chybu). A při experimentování s "dpk-reconfigure..." byl vždy výsledek přinejlepším stejný, většinou horší (grafické prostředí nenaběhlo).

Nevíte v čem by mohla být chyba?
« Poslední změna: 22 Března 2008, 12:27:49 od qUAKER »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nedaří se větší rozlišení než 800x600
« Odpověď #1 kdy: 15 Března 2008, 08:11:32 »
Tie ovladace instalujes cez system-sprava-spravca neslobodnych ovladacov?
Davas ovladacu informaciu o tom co zvlada tvoj monitor?
xorg.conf sekcia monitor a hor., vert. frekvencia monitora
Kód: [Vybrat]
Section "Monitor"
Identifier   "Všeobecný monitor"
HorizSync    28.0 - 64.0
VertRefresh  43.0 - 160.0
Option     "DPMS"
EndSection
samozrejme parametre podla tvojho monitora.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

WestFlame

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Nedaří se větší rozlišení než 800x600
« Odpověď #2 kdy: 21 Března 2008, 23:20:14 »
Díky, nakonec jsem to konečně vyřešil. Problém skutečně nebyl v grafice, ale v monitoru :-). Do xorg.conf jsem musel dopsat vygenerovaný modeline, pak teprv to začalo fungovat. Zajímavé ale je, že Ubuntu sice monitor poznaly (zobrazovalo se správné jméno), ale údaje už nedodaly :-).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.