Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: KDE - usporadat okna nad/vedle sebe  (Přečteno 2678 krát)

Jere

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 625
KDE - usporadat okna nad/vedle sebe
« kdy: 29 Července 2006, 01:08:23 »
Ve Windows je sikovna vlastnost, ze je moznost nechat si usporadat otevrena okna automaticky nad sebe nebo vedle sebe. Napriklad kdyz mam 2x maximalizovane okno OpenOffice Write a dam si okna usporadat nad sebe, nastavi jim vysku na 50% a hodi je nad sebe ta aby vyplnovaly celou obrazovku.

V KDE se mi nic podobneho nepodarilo najit. Umi to? Rucne obnovovat okna, zmensovat, tahat s nimi po obrazovce atd. je pomerne neohrabane....

Pokud kliknu na pracovni plochu, je zde sice moznost Okna - usporadat okna do kaskady, ale to neni to, co chci.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
KDE - usporadat okna nad/vedle sebe
« Odpověď #1 kdy: 29 Července 2006, 08:27:09 »
Jedna moznost je kliknout pravym mysitkem na maximalizaci. Roztahne se pouze horizontalne. Ale jinak jsem ty funkce nepotreboval, tak nevim.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
KDE - usporadat okna nad/vedle sebe
« Odpověď #2 kdy: 29 Července 2006, 08:32:07 »
Klepni si pravým myšítkem na pruh v horní části okna, kde je volba "Nastavit chování oken". Tam už to snad najdeš. Mimochodem má i něco jako pracovní plochy, když se s tím naučíš pracovat, budeš mít málokdy potřebu otevírat více oken na jedné ploše ;). Jak už psal milhouse - nepotřeboval to, ani já jsem nikdy podobnou funkci nepotřeboval.

Jere

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 625
KDE - usporadat okna nad/vedle sebe
« Odpověď #3 kdy: 29 Července 2006, 11:44:35 »
Citace: nikola
Mimochodem má i něco jako pracovní plochy, když se s tím naučíš pracovat, budeš mít málokdy potřebu otevírat více oken na jedné ploše ;).
Mimochodem pracovni plochy pouzivam a i kdyz s nimi pracuju, tak mam casto potrebu otevirat vice oken na jedne plose ;)
Nejak jsem nepochopil, co maji plochy spolecneho s mym problemem. Je mi uplne jedno, jestli prepinam mezi okny Alt+Tab nebo plochami Win+Tab. Problemem je to, ze pro efektivni praci obcas potrebuji zobrazovat vice aplikaci najednou.

V chovani oken jsem si tedy aspon nastavil, ze pravy tlacitko na "Maximalizaci" roztahne vertikalne, prostredni horizontalne. Doufam ale, ze by tuhle featurku mohli casem z Windows okopirovat.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
KDE - usporadat okna nad/vedle sebe
« Odpověď #4 kdy: 29 Července 2006, 14:13:21 »
TAk napis na bugzilu do KDE. Ale neptej se me jak... :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

scippio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
    • LinJab
KDE - usporadat okna nad/vedle sebe
« Odpověď #5 kdy: 30 Července 2006, 13:51:13 »
U mě v XGL jsou spousty možností jak dosáhnout tvého cíle :D
JID: scippio@linjab.net
"Linux mě někdy svojí jednoduchostí děsí ..."
# pacman -Rnsc ubuntu # pacman -S ArchLinux

Jere

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 625
KDE - usporadat okna nad/vedle sebe
« Odpověď #6 kdy: 30 Července 2006, 15:36:03 »
Ja toho moc o XGL nevim, videl jsem jen nejaky videa a podle tech jsem si udelal nazor, ze tohle opravdu neni pro me. Ja si hodne potrpim na efektivitu prace a takovy "blikajici 3D hejblatka" me docela odrazuji :(

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
KDE - usporadat okna nad/vedle sebe
« Odpověď #7 kdy: 30 Července 2006, 16:06:45 »
Citace: Jarda
Ja toho moc o XGL nevim, videl jsem jen nejaky videa a podle tech jsem si udelal nazor, ze tohle opravdu neni pro me. Ja si hodne potrpim na efektivitu prace a takovy "blikajici 3D hejblatka" me docela odrazuji :(
Ale vzdyt nemusis ty efekty pouzivat. Vypni si je, je na to nejaky ten nastroj.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

scippio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
    • LinJab
KDE - usporadat okna nad/vedle sebe
« Odpověď #8 kdy: 30 Července 2006, 23:20:12 »
Citace: Jarda
Ja toho moc o XGL nevim, videl jsem jen nejaky videa a podle tech jsem si udelal nazor, ze tohle opravdu neni pro me. Ja si hodne potrpim na efektivitu prace a takovy "blikajici 3D hejblatka" me docela odrazuji :(
ano má to tam spousty různých efektů pro okrasu, ale na druhou stranu je tam podle mě více užitečných a praktických věcí/efektů. ovšem abych řekl pravdu je vidět že to je ještě ve vývoji, takže nebudte překvapeni ;), ale používat se to dá ... možná tedy někomu tam pár chyb bude vadit ;)
JID: scippio@linjab.net
"Linux mě někdy svojí jednoduchostí děsí ..."
# pacman -Rnsc ubuntu # pacman -S ArchLinux

Jere

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 625
KDE - usporadat okna nad/vedle sebe
« Odpověď #9 kdy: 30 Července 2006, 23:44:51 »
A jak je to s HW naroky (pokud vypnu vsechny 3D-animo-blikajicne-svitovo kravinky:)?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.