Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nerozpoznání HDD pri snaze o vraceni se k winXP  (Přečteno 984 krát)

Weru

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
nerozpoznání HDD pri snaze o vraceni se k winXP
« kdy: 19 Prosince 2009, 18:41:45 »
Ahoj, jsem zacatecník s Ubuntu, system jsem vyzkousel a v mnoha aspektech mi vyhovuje
mam ale veliky problem, na mem notebooku jsem byl pripojen wireless na ethernetove zapojeny router, pote co jsem natvrdo preinstaloval XPcka a nove nainstaloval Ubuntu mi sit nefunguje, chce to po me SSID coz znam, ale pak i BSSID coz nevim co je  ???, provider site mi sdelil, ze ubuntu nerozumi a ze mam vratit XP, to jsem se pokusil, nabootoval XP z CD ale instalace mi sdelila, ze notebook nema zadny HDD, po vysunuti insta disku mi normalne najede ubuntu...
kde je problem? proc reinstalace win XP nenachazi HDD??? :-[
lze skrze ubuntu nejkym zpusobem sebedestruktivne naformatovat disk a na nej pak hodit cerstvou kopii XP?
popr. kde ziskam info k vysvetleni nektery ubuntu zkratek - napr. BSSID?mozna jsou to uplne debilni dotazy, ale jsem dost zoufaly, bo web potrebuju ke sve praci....
diky

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: nerozpoznání HDD pri snaze o vraceni se k winXP
« Odpověď #1 kdy: 19 Prosince 2009, 19:39:46 »
BSSID není Ubuntu zkratka, patří to ke konfiguraci Wi-fi. Nicméně BSSID by si to mělo najít samo, pokud máš správně SSID.
Naformátovat hdd lze z LIVE CD Ubuntu...pokud najedeš z CD, pak hdd není připojený a můžeš tak formátovat. Už z LIVE CD by ti ale měl internet normálně fungovat...pokud teda router přiděluje IP z DHCP. Pokud ne, IP je nutno nastavit.
Jakou verzi Ubuntu jsi tam instaloval? Tuším, že 9.10 měly nebo možná mají trochu problém s network-managerem. 9.04 jede bez problémů, minimálně za zkoušku by to stálo.
« Poslední změna: 19 Prosince 2009, 19:41:41 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Weru

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: nerozpoznání HDD pri snaze o vraceni se k winXP
« Odpověď #2 kdy: 19 Prosince 2009, 20:07:30 »
diky moc vyzkousim :)

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re: nerozpoznání HDD pri snaze o vraceni se k winXP
« Odpověď #3 kdy: 19 Prosince 2009, 23:48:26 »
Doma i v práci Linux Mint 17

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.