Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Automatická instalace po vložení DVD [workaround]  (Přečteno 691 krát)

NiKUss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Automatická instalace po vložení DVD [workaround]
« kdy: 23 Prosince 2010, 17:59:29 »
Zdravím.
Už mi tu nějaký ten pátek ve skříni leží prehistorický notebook IBM ThinkPad, s jaksi "dosloužilým" podsvícením a klávesnicí, v té době luxusní červenou kuličkou (joystickem) uprostřed klávesnice, která byla o pár let později nahrazena touchpadem..

Moje otázka zní: Lze nějako nakonfigurovat dané instalační DVD aby provedlo instalaci automaticky?
                       + automatická instalace a konfigurace openssh-server (To proto, abych ten počítač mohl ovládat aspoň na dálku. (Doufám že mě rozumíte))

Děkuji předem za odpovědi.
Přeji Vám veselé vánoce u vašich Ubuntu :)
« Poslední změna: 03 Ledna 2011, 21:59:23 od Filip Dominec »

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Automatická instalace po vložení DVD
« Odpověď #1 kdy: 23 Prosince 2010, 18:20:09 »
Nebylo by snazší vyndat pevný disk a nainstalovat to na jiném stroji?
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

NiKUss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Automatická instalace po vložení DVD
« Odpověď #2 kdy: 23 Prosince 2010, 19:15:23 »
Napadlo mě to hned jako první možnost.. Ale jediné co mě odvádělo od této volby byly nervy, díky milionům šroubkům, v té době se s nimi zřejmě taky nešetřilo..
Nebudu Vás tady tedy zatěžovat mou leností ::) a pustím se do těch šroubků.. Pro případ že bych to potřeboval zase rozložit, to sešroubuji "slepím" dohromady izolepou..

// Tento topic můžete smazat, ale možná to tu nechte pro dalšího lenocha :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.