Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde soucasne prehravat video a poustet zvuk  (Přečteno 2280 krát)

newman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
    • www.hejbejtese.cz
Nejde soucasne prehravat video a poustet zvuk
« kdy: 11 Května 2008, 00:16:04 »
Zdravim,
nechal jsem se zlakat vidinou uzivatelske privetivosti a nainstaloval jsem si krom debianu i nove ubuntu 8.04. K nekolika prijemnych zazitku mne cekalo i pomerne dost neprijemnych. Nejhorsi prekvapeni ale nastalo v okamziku, kdyz mi hrala hudba v rhythmboxu a chtel jsem si k tomu pustit nejake video - v totemu jsem mel neprijemne rozpadly obraz, v mplayeru video bezelo strasne pomalu - sotva 1 frame za sekundu. Mam Asus F2F s core2duo na 1.66Ghz, takze problem s vykonem neni. V debianu mi navic jede vse v pohode. Nesetkal jste se nekdo s necim takovym? Mne ani nenapada v cem by mohlo byt problem, abych se po tom podival po siti ....

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nejde soucasne prehravat video a poustet zvuk
« Odpověď #1 kdy: 11 Května 2008, 10:35:26 »
Co sa tyka zvuku len z jednej aplikacie je to tu riesene uz vela krat, ale v skratke najjednoduchsie je v system-predvolby-zvuk-zariadenia vsetko nastavit na alsa.
Co sa tyka spomaleneho obrazu zrejme nemas nainstalovany ovladac na tvoju gr. kartu a pouzivas ten standartne zapnuty pri instalacii ktori ma zabespecit fungovanie na co najviac kartach.
Instalacia ovladaca system-sprava-ovladace hardveru.
Pripadne este mozes skusit vybrat v mplayer iny obrazovy driver.
Klikni pravym na okno obrazu v mplayer-preferences-video-avilable drivers a vyber ten s ktorim budes mat najlepsi vysledok. Po kazdej zmene driveru vypni/zapni mplayer.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

newman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
    • www.hejbejtese.cz
Re: Nejde soucasne prehravat video a poustet zvuk
« Odpověď #2 kdy: 11 Května 2008, 10:48:00 »
ahoj,
diky za tip, ale tohle jsem vse zkousel - nastavil jsem vse na alsa, dokonce jsem odinstaloval  pulseaudio. Grafiku mam intel chipset a vse na tom jede, takze v tomto snad problem neni. Podle toho, co hlasi mplayer do konzole to vypada, ze pokud pouziva jakakoliv aplikace zvuk, tak nejde zinicializovat xv (hlasi to, ze nemuze vyuzivat port 84, protoze jej vyuziva jina aplikace). Musim pouzivat jiny videovystup, ale v uvahu pripada pouze drivery gl/gl2 - jenze to zase dela problemy s compizem

premet

  • Host
Re: Nejde soucasne prehravat video a poustet zvuk
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2008, 11:29:20 »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nejde soucasne prehravat video a poustet zvuk
« Odpověď #4 kdy: 11 Května 2008, 11:38:52 »
Tak to by som skor tipoval na toto.
System-predvolby-hlavne menu. Tam
system-predvolby a zapni(zafajkni) vyber systemu multimedii. Zatvor to menu.
Znovu system-predvolby a uz zapnuty vyber systemu multimedii-video-predvoleny vystup-zasuvny modul a zvol X window System(nieXv).
Potom znovu skus nastavit mplayer.
Neviem preco ale v HH mi nejde X window System(X11,Xshm,Xv) aj ked v GG bola praca cez neho rychlejsia(aspon u mna na integrovanej kamere)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

newman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
    • www.hejbejtese.cz
Re: Nejde soucasne prehravat video a poustet zvuk
« Odpověď #5 kdy: 11 Května 2008, 12:04:48 »
jak jsem psal, neni problem nastavit mplayer tak, aby jel videovystup pres x11/gl .... ale tyto obe varianty maji nevyhody. Zkousel jste si nekdo pustit napr. v totemu titulky u filmu, kdyz to jede pres x11? V mplayeru pri vystupu skrze gl je pak problem s compizem, kterej se mi libi pri nastaveni tech minimalnich efektu. Takze bych rad dostal ubuntu do stavu, ze proste pobezi xv vystup i tehdy, pokud jiny program bude prehravat audio.

premet

  • Host
Re: Nejde soucasne prehravat video a poustet zvuk
« Odpověď #6 kdy: 11 Května 2008, 12:07:02 »
Udělej to tady podle toho http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=21672.0  :)
Tohle vyzkoušej pak ti poběží pulseaudio u hudby a videa zároveň měl jsem ten stejný problém. Nefungovalo mi to ze začátku ani třeba flash video a hudba atd. po tomhle už ANO.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.