Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kde jsou uloženy vlastnosti (obrázky) ikon složek?  (Přečteno 4599 krát)

vasicekabc

Kde jsou uloženy vlastnosti (obrázky) ikon složek?
« kdy: 07 Listopadu 2010, 09:32:12 »
Mám rozsáhlou hudební kolekci organizovanou do složek a podsložek dle interpreta a alba. U každé složky mám ve vlastnostech nastaven místo ikony buď obrázek interpreta nebo alba, obrázky mám vždy v dané složce. Při přenosu na jiný počítač se mi však nedaří toto nastavení zachovat a složky se mi zobrazují standartně, byť obrázky obsahují.
Je mi jasné, že toto nastavení bude někde uložené a soubor s nastavením je také třeba přenést.

Ale který to jen může být?

vasicekabc

Re: Kde jsou uloženy vlastnosti (obrázky) ikon složek?
« Odpověď #1 kdy: 08 Listopadu 2010, 17:37:31 »
Že bych to vážně musel nastavovat ručně znovu?

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Kde jsou uloženy vlastnosti (obrázky) ikon složek?
« Odpověď #2 kdy: 09 Listopadu 2010, 09:36:10 »
Podle toho, co o problému vím, se obávám, že jeho řešení přesahuje možnosti tohoto fóra.

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Kde jsou uloženy vlastnosti (obrázky) ikon složek?
« Odpověď #3 kdy: 09 Listopadu 2010, 11:34:37 »
Podle toho, co o problému vím, se obávám, že jeho řešení přesahuje možnosti tohoto fóra.
Zčeho tak soudíš???
Že bych to vážně musel nastavovat ručně znovu?

Togle jsi zkoušel? http://indlovu.wordpress.com/2010/03/07/coverthumbnailer-thumbnails-for-your-music-folder-and-more/
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

vasicekabc

Re: Kde jsou uloženy vlastnosti (obrázky) ikon složek?
« Odpověď #4 kdy: 09 Listopadu 2010, 21:42:18 »
Já jsem se asi špatně vyjádřil. Já to nepotřebuji setřídit a nastavit, to už mám tak jak si představuji. Dělal jsem to poctivě a dlouho tak, že jsem do každé složky s hudbou stáhnul příslušný obrázek a pak klik na ikonu složky →vlastnosti→změnit ikonu (na daný obrázek).

Až potud vše OK, viz snímky.

Problém je, že celou tuto strukturu chci přenést na další pc. A i pokud přenesu celý /home adresář, muziku mám, ale ikony pouze normální Gnome, ty obaly to neukazuje.

A někde musí být to nastavení přece uloženo. pak bych přenesl daný soubor definující nastavení a je to. Jen vědět, který to je.

[attachment deleted by admin]

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Kde jsou uloženy vlastnosti (obrázky) ikon složek?
« Odpověď #5 kdy: 10 Listopadu 2010, 00:24:39 »
Už v dotazu nahoře si se vyjádřil celkem přesně.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Kde jsou uloženy vlastnosti (obrázky) ikon složek?
« Odpověď #6 kdy: 10 Listopadu 2010, 01:15:45 »
Nemám tu teď na ničem Gnome takže se nepodívám, ale snad alespoň napovím.
Nějaké ikony se nastavovaly někde v ~/.config... s koncovkou .desktop nebo .dir (snad si pamatuji dobře)
a něco byly metadata - metadata::custom-icon (pracuje se s tím přes gvfs- příkazy, gvfs-info, gvfs-set-attribute apod.)

//edit: jinak jak co radí EuGenio - coverthumbnailer - vypadá jako postup který řeší automaticky generování ikon složek
« Poslední změna: 10 Listopadu 2010, 01:21:55 od kiklhorn »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Kde jsou uloženy vlastnosti (obrázky) ikon složek?
« Odpověď #7 kdy: 10 Listopadu 2010, 10:01:58 »
Pamatuješ si to v podstatě velice správně. Ale po několika letech otravování s podobnými záležitostmi (Unix) to moc nedoporučuji. Nevím, jestli je Gnome Virtual File System něco pro "běžného uživatele".

V nouzi nejvyšší by se dalo přejít na jiný způsob, který radí EuGenio. Jenomže vasicekabc už to má udělané běžnou změnou ikon ve vlastnostech jednotlivých složek a jde mu o to, jak nastavení přenést jinam. 

Mimochodem, nastavení jiné ikony prostřednitvím vlastností složky u Nautila není zcela ideální řešení.  Je to hned vidět už na tom, že ikona se např. po přetažení do Tree View  sama změní a nerespektuje nastavení uživatele. 

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

vasicekabc

Re: Kde jsou uloženy vlastnosti (obrázky) ikon složek?
« Odpověď #8 kdy: 10 Listopadu 2010, 14:58:30 »
No ideální to jistě není, ale doteďka mi to naprosto vyhovovalo a stačilo. Myslím, že mám solidní přehlednou sbírku bez zbytečného smetí, funkční a v systému pořádek, to mi stačí.

A prostě to chci mít stejně na druhém PC, svým způsobem také trochu jako zálohu.

RobiXman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Kde jsou uloženy vlastnosti (obrázky) ikon složek?
« Odpověď #9 kdy: 13 Ledna 2011, 11:08:05 »
Nebudu zakladat nove tema a hodim to sem :), kde muzu zmenit ikonu slozky ? Chci si udelat to same jako ja na tom obrazku ale kdyz dam Vlastnosti ta potom Emblemy tak je tam na vyber jen z linux ikon ale vlastni nemam moznost jak pridat. Co delas spatne diky :)
ASUS V1S

Syncope

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 253
Re: Kde jsou uloženy vlastnosti (obrázky) ikon složek?
« Odpověď #10 kdy: 13 Ledna 2011, 13:22:32 »
Nebudu zakladat nove tema a hodim to sem :), kde muzu zmenit ikonu slozky ? Chci si udelat to same jako ja na tom obrazku ale kdyz dam Vlastnosti ta potom Emblemy tak je tam na vyber jen z linux ikon ale vlastni nemam moznost jak pridat. Co delas spatne diky :)
Když dáš vlastnosti, tak vlevo nahoře máš obrázek ikony - klikneš na něj a pak jednoduše najdeš svoji ikonu.
Pokud chceš nějakou z určitého theme, tak ty se nachází buď v /usr/share/icons nebo /home/.icons    -jen tak naokraj

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Kde jsou uloženy vlastnosti (obrázky) ikon složek?
« Odpověď #11 kdy: 13 Ledna 2011, 13:59:38 »
možná tohle nastavení bude obsaženo v konfiguračních souborech nautila.
Rovněž nyní nemám přístup na Gnome ale tuším, že by to mohlo být klasicky home/.nautilus

edit: jinak zajimavá sbírka..všehochuť. George Michael, Chinasky,... X Dimu Borgir, Debustrol,... :D
« Poslední změna: 13 Ledna 2011, 14:02:11 od pepéé »
Fire's in my soul, steel is on my side

RobiXman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Kde jsou uloženy vlastnosti (obrázky) ikon složek?
« Odpověď #12 kdy: 13 Ledna 2011, 14:11:48 »
Nebudu zakladat nove tema a hodim to sem :), kde muzu zmenit ikonu slozky ? Chci si udelat to same jako ja na tom obrazku ale kdyz dam Vlastnosti ta potom Emblemy tak je tam na vyber jen z linux ikon ale vlastni nemam moznost jak pridat. Co delas spatne diky :)
Když dáš vlastnosti, tak vlevo nahoře máš obrázek ikony - klikneš na něj a pak jednoduše najdeš svoji ikonu.
Pokud chceš nějakou z určitého theme, tak ty se nachází buď v /usr/share/icons nebo /home/.icons    -jen tak naokraj

jo tak :D diky moc uz to jde OK ja to porad preklikaval na tu druhou zalozku a tohle me nenapadlo nj v jednoduchosti je krasa :)
ASUS V1S

vasicekabc

Re: Kde jsou uloženy vlastnosti (obrázky) ikon složek?
« Odpověď #13 kdy: 13 Ledna 2011, 19:30:41 »
Děkuji za poklonu, no nebýt zbytku rodiny, tak ty Chinasky a jiní popoví zoufalci by na mém disku místo nenašli :)

edit: samozřejmě naštěstí gmusicbrowser třídí dle žánru spolehlivě :)

edit2: už dávno bych si roztřídil podle žánru i složky, ale chybí mi kvalitní ikony žánru, např.: Metal, Punk, Folk atd. Je to mimo téma,  ale kdybyste někdo o něčem věděl....
« Poslední změna: 14 Ledna 2011, 14:50:38 od vasicekabc »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.