Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Je možné inštalovať hry cez Steam v Ubuntu 14.04 na NTFS partíciu?  (Přečteno 2008 krát)

Slazer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Je možné inštalovať hry cez Steam v Ubuntu 14.04 na NTFS partíciu?

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Je možné inštalovať hry cez Steam v Ubuntu 14.04 na NTFS partíciu?
« Odpověď #1 kdy: 14 Dubna 2014, 09:48:25 »
Ano. Po zakoupení hry při stahování se Steam ptá kam ji instalovat - podle mých pozorování je mu úplně jedno na jaký oddíl.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Slazer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Je možné inštalovať hry cez Steam v Ubuntu 14.04 na NTFS partíciu?
« Odpověď #2 kdy: 14 Dubna 2014, 10:14:24 »
Práveže defaultne to určite nefunguje to som už skúšal. Vyhodí to nejaký problém ale neviem presne aký lebo momentálne mi nefunguje Steam. Niečo ako "NTFS hry možno inštalovať iba na podporované filesystémy" alebo "New Steam library folder must be on a filesystem mounted with execute permissions".  Chcem sa spýtať či sa to nedá nejako obísť. Niekde som čítal, že treba editovať /etc/fstab.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Je možné inštalovať hry cez Steam v Ubuntu 14.04 na NTFS partíciu?
« Odpověď #3 kdy: 14 Dubna 2014, 10:25:18 »
Aha, nemáte NTFS připojený s plnými právy. Na wiki máme článek věnovaný mountování oddílů přes fstab se speciální sekcí pro NTFS. Podívejte se tam, a připojte NTFS oddíl s parametrem "umask=0000".

To není problém NTFS, libovolný filesystém bez práv ke spouštění nebude fungovat.

Chybové hlášky steamu získáte při spuštění steamu z konzole - jednoduše tam napište "steam"
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Slazer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Je možné inštalovať hry cez Steam v Ubuntu 14.04 na NTFS partíciu?
« Odpověď #4 kdy: 14 Dubna 2014, 20:44:20 »
Môžte mi prosím dať link na ten článok na wiki? Chcem sa spýtať či je to bezpečné pripojiť NTFS odiel týmto spôsobom. Nemôže to nejak poškodiť dáta na tomto oddiely? Ešte ma zaujíma či bude možné aj spúšťať hry z tejto partície. NTFS totiž nemá execute práva pokiaľ viem...

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Je možné inštalovať hry cez Steam v Ubuntu 14.04 na NTFS partíciu?
« Odpověď #5 kdy: 14 Dubna 2014, 21:03:51 »
První výsledek po zadání "fstab" do vyhledávání na wiki - jaképak nenašel? http://wiki.ubuntu.cz/p%C5%99ipojen%C3%AD_disku/fstab

A tam příklad 2:
Kód: [Vybrat]
/dev/sdaX  /media/disk  ntfs  defaults,user,umask=222,nls=utf8  0  0
NTFS totiž nemá execute práva pokiaľ viem...
Všechny oddíly a souborové systémy se chovají podle parametrů při připojení. Když řeknete že NTFS má práva pro spuštění, tak je bude mít...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Slazer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Je možné inštalovať hry cez Steam v Ubuntu 14.04 na NTFS partíciu?
« Odpověď #6 kdy: 14 Dubna 2014, 21:14:21 »
Hmm ale vy ste mi hovorili, že mám nastaviť umask=0000 ale v príklade 2 sa píše, že mám nastaviť umask=222. A ako nastavím tie execute práva na NTFS partícií? Btw toto mi písali na inom fóre. You may run into some permissions issues using NTFS. NTFS does not support *nix-style permissions, which may result in your games being non-executable.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Je možné inštalovať hry cez Steam v Ubuntu 14.04 na NTFS partíciu?
« Odpověď #7 kdy: 15 Dubna 2014, 07:20:10 »
RIkal jsem, ze parametrem umask= se nastavuji prava. V prikladu jsou nejaka prava (proto je ro priklad , a ne reseni!), a ja vam rikam ze mate nastavit prava 0000.

V te citaci mysli ze na NTFS neni mozne nastavovat ruznym souborum ruzna prava. My ale NTFS pripojujeme jako celek, takze nas podpora v NTFS vubec, ale vubec nezajima.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.