Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Firefox - nestabilní  (Přečteno 1720 krát)

Roddney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 362
Firefox - nestabilní
« kdy: 21 Března 2013, 12:05:01 »
Zdravím, mám nainstalován Firefox 19.0.2 z repo a mám vetší problém se stabilitou. V průměru mi Firefox 3x do hodiny spadne a já musím obnovovat stránky. V čem je problém? Má někdo podobné zkušenosti? Z doplňků mám jen DownloadHelper a pár personas. Stejné zkušenosti mám i z Windows 7. Díky

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6041
Re:Firefox - nestabilní
« Odpověď #1 kdy: 21 Března 2013, 12:17:23 »
Zkus čistý profil.
Kód: [Vybrat]
firefox -no-remote -ProfileManager a založ si testovací profil.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

Roddney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 362
Re:Firefox - nestabilní
« Odpověď #2 kdy: 21 Března 2013, 15:55:34 »
Co znamená testovací profil?

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Firefox - nestabilní
« Odpověď #3 kdy: 21 Března 2013, 16:26:32 »
testovací=nový, čistý profil bez různého balastu a doplňků, které máš ve svém stávajícím profilu
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Roddney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 362
Re:Firefox - nestabilní
« Odpověď #4 kdy: 21 Března 2013, 21:33:30 »
Tak jsem udělal podle rady a Firefox cca po 20minutách opět spadnul. Nemá žádné rozšíření ani personas. Jedině mě napadá jestli v tom nejede Flash. Měl jsem otevřený článek na Linuxespressu, kde bylo video Samsungu Galaxy S4. Už mi dokonce psali z Mozilly. Ale moc mi nepomohli :-(
Žádná verze Firefoxu mi nikdy takhle neblbla jako 19.0.2. Co teď ?

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Firefox - nestabilní
« Odpověď #5 kdy: 21 Března 2013, 21:39:38 »
Tak jsem udělal podle rady a Firefox cca po 20minutách opět spadnul. Nemá žádné rozšíření ani personas. Jedině mě napadá jestli v tom nejede Flash. Měl jsem otevřený článek na Linuxespressu, kde bylo video Samsungu Galaxy S4. Už mi dokonce psali z Mozilly. Ale moc mi nepomohli :-(
Žádná verze Firefoxu mi nikdy takhle neblbla jako 19.0.2. Co teď ?

Jsme na tom stejně, spravuji několik PC s Ubuntu a pár uživatelů (i moje manželka) si stěžuje na občasné pády... já to nepozoruji, ale celkově mi verze 19 přijde "dost divná"... snad ta další bude lepší...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6041
Re:Firefox - nestabilní
« Odpověď #6 kdy: 21 Března 2013, 21:43:22 »
Tak to jsem na tom líp. U mě padaj jen dvě, tři poslední verze flashe :-) Nezávisle na verzi FF.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

Roddney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 362
Re:Firefox - nestabilní
« Odpověď #7 kdy: 21 Března 2013, 23:18:33 »
Kdy má přijít nová verze Firefoxu?

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Firefox - nestabilní
« Odpověď #8 kdy: 21 Března 2013, 23:22:32 »
Kdy má přijít nová verze Firefoxu?

Ono to fakt může být opravdu ten flash... při čem ti to padá? Dnes jsem z manželky dostal, že se tak stává, když se loguje na předpřipravenou stránku na serveru, kam se streamuje video (IT chůvička).
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Parisée

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Firefox - nestabilní
« Odpověď #9 kdy: 22 Března 2013, 12:40:57 »
Hm, u sebe žádné pády nepozoruji, ale je fakt, že se stránka v tabu občas kousá a scrollovat a vůbec manipulovat s ní je pak fakt peklo. Dva týdny jsem testoval betu FF 20 a přišlo mi to lepší, tak snad na tom do stable ještě zamakají.
Packard Bell dot s, Intel Atom 1,66 GHz dualcore, 2 GB RAM - Ubuntu 14.04 LTS

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6041
Re:Firefox - nestabilní
« Odpověď #10 kdy: 22 Března 2013, 16:22:23 »
Hm, u sebe žádné pády nepozoruji, ale je fakt, že se stránka v tabu občas kousá a scrollovat a vůbec manipulovat s ní je pak fakt peklo. Dva týdny jsem testoval betu FF 20 a přišlo mi to lepší, tak snad na tom do stable ještě zamakají.
Tohle bývá často na vině i binárních ovladačů a fontů.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

Roddney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 362
Re:Firefox - nestabilní
« Odpověď #11 kdy: 22 Března 2013, 20:32:01 »
Většinou to byly stránky s Youtube videem nebo s výraznou reklamou založenou na Flashi. Momentálně používám Chromium, ale Google Chrome vůbec použít nemůžu, protože mi zabere klidně i 1GB ram s pár otevřenýmí stránkami.
To Roman "Rovano" Vacho:
Co máš na mysli těmi binárními ovladači? A fonty? Je pravda, že jsem nedávno do systému přidával nové fonty, ale to by nemělo mít spojitost s Firefoxem, protože má zobrazování pořád stejné...stejný typ fontu atd.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6041
Re:Firefox - nestabilní
« Odpověď #12 kdy: 22 Března 2013, 21:35:14 »
Co máš na mysli těmi binárními ovladači? A fonty? Je pravda, že jsem nedávno do systému přidával nové fonty, ale to by nemělo mít spojitost s Firefoxem, protože má zobrazování pořád stejné...stejný typ fontu atd.
Binární aka nesvobodné ovladače, které např. instaluješ přes "Správce nesvobodných ovladačů" či jak se to teď jmenuje, nejsou plně optimalizované, jak by mohly být. A často se mi s nimi stává, že na stránce, kde je hodně textu, trhá posun.
Často ve 2D fungují plynuleji svobodné(nouveau, atd.). Ale nemusí to být pravidlem.
Vyjímkou je Intel, který přináší svobodné ovladače a žádné jiné.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

Parisée

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Firefox - nestabilní
« Odpověď #13 kdy: 22 Března 2013, 23:44:11 »
Citace
Binární aka nesvobodné ovladače, které např. instaluješ přes "Správce nesvobodných ovladačů" či jak se to teď jmenuje, nejsou plně optimalizované, jak by mohly být. A často se mi s nimi stává, že na stránce, kde je hodně textu, trhá posun.
Často ve 2D fungují plynuleji svobodné(nouveau, atd.). Ale nemusí to být pravidlem.
Vyjímkou je Intel, který přináší svobodné ovladače a žádné jiné.
Já mám právě Intel a do fontů jsem nijak nezasahoval a stejně se to kousá, ale je fakt, že nejhorší je to s hodně grafickými weby. Takže bych to viděl spíš na ten flash.
Packard Bell dot s, Intel Atom 1,66 GHz dualcore, 2 GB RAM - Ubuntu 14.04 LTS

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6041
Re:Firefox - nestabilní
« Odpověď #14 kdy: 23 Března 2013, 11:29:23 »
Citace
Binární aka nesvobodné ovladače, které např. instaluješ přes "Správce nesvobodných ovladačů" či jak se to teď jmenuje, nejsou plně optimalizované, jak by mohly být. A často se mi s nimi stává, že na stránce, kde je hodně textu, trhá posun.
Často ve 2D fungují plynuleji svobodné(nouveau, atd.). Ale nemusí to být pravidlem.
Vyjímkou je Intel, který přináší svobodné ovladače a žádné jiné.
Já mám právě Intel a do fontů jsem nijak nezasahoval a stejně se to kousá, ale je fakt, že nejhorší je to s hodně grafickými weby. Takže bych to viděl spíš na ten flash.
Aha. Tak potom bude na vině přetížení procesoru flashem. Můžeš zkusit užívat doplněk Adblock Plus.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

Roddney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 362
Re:Firefox - nestabilní
« Odpověď #15 kdy: 24 Března 2013, 14:30:44 »
Tak já můžu prohlásit, že žádný nesvobodný ovladače nepoužívám. Snad kromě ovladačů tiskárny, které stejně nefungují.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Firefox - nestabilní
« Odpověď #16 kdy: 24 Března 2013, 19:21:29 »
Zaujímalo by ma čo majú všetky tie pc spoločné, (okrem pádu FF) jadro(to asi nie keď to padá aj vo win7);grafiku;rozlíšenie monitoru, alebo čo?
Našiel som len toto
Flash-aid
alebo vymazať všetko v zložke ~/.macromedia
Firefox and Chromium/Chrome extensions: don't trust them blindly
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.