Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: S.W.I.N.E. a Wine  (Přečteno 10184 krát)

Mae

  • Host
S.W.I.N.E. a Wine
« kdy: 16 Prosince 2007, 12:02:42 »
Preji dobry den, Zkouse jsem pod wine v ubuntu rzjet uz nekolik her (napriklad Jagged Aliance, Gothic, Faust, Starcraft), ale vse bohuzel zatim neuspesne. Rad bych vyzkousel i strategii S.W.I.N.E., která je k dispozici ke stazení na internetu, rad bych se zeptal, zda uz mate nekdo zkusenosti se zprovoznenim nektere ze zminovaných her. Dekuji.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: S.W.I.N.E. a Wine
« Odpověď #1 kdy: 16 Prosince 2007, 12:08:58 »

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: S.W.I.N.E. a Wine
« Odpověď #2 kdy: 16 Prosince 2007, 12:16:06 »
Tyhle testy bych nebral jako směrodatné, jsou několik měsíců staré... Zkuste to - buď to půjde, nebo ne ;)

Jinak Jagged Alliance funguje perfektně (pokud nejde o polskou verzi), Starcraft by též neměl být problém...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Mae

  • Host
Re: S.W.I.N.E. a Wine
« Odpověď #3 kdy: 16 Prosince 2007, 12:37:44 »
Tyhle testy bych nebral jako směrodatné, jsou několik měsíců staré... Zkuste to - buď to půjde, nebo ne ;)

Jinak Jagged Alliance funguje perfektně (pokud nejde o polskou verzi), Starcraft by též neměl být problém...

Hmm, odzkousim to odpoledne, právě nejsem u svého PC, ale Jagged aliance mám anglickou verzi s češtinou a když jsem se ji pokusil spustit, hra mě naskočila nejdale do herního laptopu, tam zmrzla.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: S.W.I.N.E. a Wine
« Odpověď #4 kdy: 16 Prosince 2007, 12:41:49 »
Možná by fungovala, když nastavíte Wine na verzi Windows 98
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Mae

  • Host
Re: S.W.I.N.E. a Wine
« Odpověď #5 kdy: 16 Prosince 2007, 12:45:01 »
Možná by fungovala, když nastavíte Wine na verzi Windows 98

To jde :D ? Ja s tim zatim prespriliz neexperimentoval, koukn na to a kdyztak vam napisi na jabber o radu.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: S.W.I.N.E. a Wine
« Odpověď #6 kdy: 16 Prosince 2007, 13:53:25 »
Záleží co máš za verzi ubuntu. V 7.10 stačí najet do Aplikace - Wine - Configure wine a tam si navolíš verzi windows.
Pokud máš starší verzi ubuntu, spustíš terminál a zadáš winecfg a vybereš verzi windows.

S.W.I.N.E jsem zkoušel před půl rokem a wine si ani neškrtlo, možná nyní je to už jiné.

Mae

  • Host
Re: S.W.I.N.E. a Wine
« Odpověď #7 kdy: 17 Prosince 2007, 21:33:40 »
Tak Jagged Aliance 2 se me podarilo rozchodit, akorat jedna malickost, kdyz jej spustim, bezi me ve fulscreenu a je stale aktivni compiz... mam nastaveno Expo pro najeti do praveho horniho rohu, tudiz kdykoliv kdyz sem dojedu, objevi s me vsechny pracovni plochy :D Setklai jste se nekdo s podobnym problemem?

Mae

  • Host
Re: S.W.I.N.E. a Wine
« Odpověď #8 kdy: 17 Prosince 2007, 21:44:31 »
A jeste mam potize s tim, ez se me v prubehu tahu s mysi mic jakoby ztraci (kurzor). Zrejme to bude compizem.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: S.W.I.N.E. a Wine
« Odpověď #9 kdy: 18 Prosince 2007, 08:37:42 »
No jasný, compiz je první věc, která se vypíná, když chcete jít hrát.. Ve 3D hrách snižuje FPS a ve 2D hrách způsobuje minimálně artefakty... ;)
Tedy, pokud nejedete v okně, to by pak neměl být problém..
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Mae

  • Host
Re: S.W.I.N.E. a Wine
« Odpověď #10 kdy: 18 Prosince 2007, 09:49:19 »
No, rano jsem zkousel vypnout compi a stale se me kurzor jakoby ztracel, tedy nereagoval na pohub mysi. Existuji nejaky parametr pro spusteni hry v okne? Popripade jsem to hledal v nastaveni wine, ale nenasel jsem tam nikde spousteni v okne, nebo nastaveni grafiky! Ale uy me to nepada jako kdyz jsem to emuloval na 200 aXP, takze hlavní problém je vyresen.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: S.W.I.N.E. a Wine
« Odpověď #11 kdy: 18 Prosince 2007, 13:06:04 »
Pro běh v okně se ve Wine používá virtual desktop, ale ten se nastaví pro všechny aplikace, což je na houby... Každopádně ve winecfg volbu virtuální plocha (virtual desktop) najdete...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.