Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Navod na Office 2007 ve Wine  (Přečteno 21620 krát)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #25 kdy: 31 Července 2008, 07:30:20 »
Jsem fanda Ubuntu, ale OO je tragické - rychlost, zabírající prostředky a padá mi - teď zkouším Gnome office - zatím vypadá jako nejlepší řešení. Je to škoda...
Spíš máš nějaký problémy s OOo, než že by byly tragické. Rychlostně si nemůžu stěžovat, zvlášť když si nechám OOo nastavit startování do tray - pak se ani MS Offici nechytají rychlostně. Že zabírají místo -> 7,4MB v tray -> 21.8MB otevřený textový editor.
« Poslední změna: 04 Června 2009, 15:30:19 od luisah »

Walard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 278
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #26 kdy: 10 Prosince 2008, 13:06:03 »
Byla zlepšena podpora pro instalaci office 2007 wine 1.1.10. Funguje bezproblémů.  ;)

zonaA

  • Host
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #27 kdy: 10 Prosince 2008, 13:56:43 »
Nepřipadá vám tato diskuze o h.vně? Co tady řešíte Office 2007 v Linuxu? Proboha proč. Tak si dejte zpátky Xp a Office 2007. Ve Wine, stejně funguje polovičatě. A jak se Vám aktivuje vy einstaini? Rozum mi zůstává stát. >:(
« Poslední změna: 10 Prosince 2008, 13:58:19 od zonaA »

picard

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 563
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #28 kdy: 10 Prosince 2008, 17:03:31 »
Ahoj. Jsem velký fanda Linuxu, Ubuntu a open source a tak čtu o Linuxu i knihy. Ale stále začátečník.

Vojtěch Bednář: Linux na firemním PC (nakladatelství BEN - technická literatura, Praha 2007), str. 104:

Citace
Bude mi v Linuxu fungovat Word?
Microsoft Word ne. Můžete používat OpenOffice.org Writer, který je mu velmi podobný. Totéž platí pro ostatní programy ze sady Office. Pokud z nějakého důvodu trváte na použití MS Office, pak můžete zkusit produkt CrossoverOffice, který vám ji zpřístupní. Jedná se o placený software.

Doufám, že citaci věříte, ode mě samotného byste tomu asi nevěřili.  ;D

picard

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 563
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #29 kdy: 10 Prosince 2008, 17:33:32 »
Ještě jednou zdravím.

Zazněla tady úvaha, že M$ změnil u svých Office své soubory, do kterých se ukládá výsledek práce na Wordu, Excelu atd. a snaží se tímto donutit lidi, aby si všichni koupili M$ Office 2007.

Mohu vás uklidnit, není to kvůli kompatibilitě nutné, pokud právě nechcete použít nové funkce ve verzi 2007. Stačí si stáhnout free software od M$ Office Compatibility Pack - "Otevřete si dokumenty z M$ Office 2007 ve starších verzích".

Ale ta úplně nejlepší volba, kterou doporučuji, je stáhnout si OpenOffice.org 3.0 a můžete ho provozovat v Linuxu i na Windows a přečtete i uložíte soubory kompatibilní s M$ 2007!  ;)

Walard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 278
Re: Navod na Office 2007 ve Wine
« Odpověď #30 kdy: 11 Prosince 2008, 00:53:42 »
Informace o zlepšení podpory wine byla pouze informativní, open office 3.0 je výborný program.
Otázka kompability zůstavá, ale  velmi se zlepšila  :), pro psaní složitějších dokumentů je lepší latex - odborné práce, publikace. 
 

Prefin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: Navod na Office 2007 ve Wine
« Odpověď #31 kdy: 03 Června 2009, 17:33:38 »
Čauky. Mám Linux už skoro rok (takže zelenáč) ale k Vaší diskusi.
OO na to, že je zdarma je vynikající a používám ho, nicméně nenahradí Office 2007 - rozhodně neumí nové funkce Powerpointu. Jako by se všichni domluvili a začali najednou (alespoň v naší firmě) používat .pptx.
Kvůli Office 2007 mám dual s Wokny a teď zkouším Office pod Wine ale nebude to tak snadné.
Dočetl jsem se tu, že snad pod Virtualboxem, ale to musím nejdřív zjistit co to vlastně je (asi emulace jiných OS) a jak s ním naložit, jestli to vlastně ale stojí za to.
Jinak při instalaci pod Wine mi to taky po zadání ID hodilo error s odkazem na http://appdb.wihehq.org.
 ;)
Většinou je problém stejně mezi židlí a klávesnicí
---------------------------------------------------------------------------
Xubuntu 18.01 / W10

Kenvous

  • Host
Re: Navod na Office 2007 ve Wine
« Odpověď #32 kdy: 03 Června 2009, 17:59:57 »
O tom se tu raději nezmiňuj.. já jsem se zeptal na problém s DVD Windows a nějaký prudký inteligent to hned uzamčel  ;)

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: Navod na Office 2007 ve Wine
« Odpověď #33 kdy: 03 Června 2009, 18:14:00 »
O tom se tu raději nezmiňuj.. já jsem se zeptal na problém s DVD Windows a nějaký prudký inteligent to hned uzamčel  ;)
A vy se ještě divíte, když řešíte na fóru o linuxu jiný operační systém a ještě warez? Aby ta "prudká inteligence" nepatřila spíše Vám...
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

Kenvous

  • Host
Re: Navod na Office 2007 ve Wine
« Odpověď #34 kdy: 03 Června 2009, 18:38:16 »
Tak předpokládal jsem, že se tady pohybují rozumní uživatelé.. tzn. že když se zmíním o windows, zmiňuji se o nich z nějakého důvodu, ale rozhodně ne kvůli provokaci. Jestli se zde ale ten, jehož jméno nesmíme vyslovit  :D, nesmí ani náznakem mihnout, potom ztrácí veškerá diskuze význam. Pochybuji o tom, že nikdo z vás nikdy nestáhl načerno nějaký soft, aby jej vyzkoušel a omrknul. Mirkům Dušínům se předem omlouvám  8)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Navod na Office 2007 ve Wine
« Odpověď #35 kdy: 03 Června 2009, 19:34:03 »
Prefin: Jo Virtualbox je OK (viz. wiki). Mám takto otevřený zadní vrátka - tedy, Win XP a Offfice 2003 -> legální  ;D.

Kenvous: Prefin tady zmínil to jak Office zprovoznit v Linuxu (Wine, popř. Virtualbox)
V tvém příspěvku nebyl ani náznak Linuxu, open source. či něčeho jen vzdáleně se týkajícího Ubuntu. Kdyby jsi měl dotaz týkající se např. "Je možné spustit Vistu ve Virtualboxu?" -> pak to je něco jiného. A to, že to nemáš zrovna 2x legální a ani nevíš co s tím - > od toho jsou jiná fora. Zkus se jen tak "provokativně" dotázat jak máš nabootovat, nainstalovat, upravit Linux na nějakým ms forum, nebo se zeptat Mirků Dušínů na warez forech. Docela by mě zajímali reakce oněch rozumných uživatelů.

darkpilgrim

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Navod na Office 2007 ve Wine
« Odpověď #36 kdy: 04 Června 2009, 15:21:08 »
Hezky den vsem,
pripojuji se k diskusi. Pro vysvetleni co jsem zac, prikladam tento odkaz
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,35755.0.html
Pouzivam vyse zmineny Crossover a na nem Office 2007. Instalace bez problemu, aktivace produktu probehla bez problemu. Crossover zatim neumi nainstalovat SP1, pracuji na tom.
Jinak mam k tomu OO verze 3.0.
V OO otevru vsechny soubory z Office 2007. Nicmene soubory s makry a kontingencnimi tabulkamy se otevrou, ale obsahuji pouze text, nikoliv funkcni tabulky.
Naopak v Office 2007 s Crossoverem nefunguji spravne urcite operace s filtry.
Pozor pri pouziti Office 2007 (nevim zda se to chova stejne i pod Wine) se vytvori nejaky virtualni disk (v mem pripade Y) a pri pouziti odkazu v excelu se cesta ulozi se jmenem tohoto virtualniho disku. Kdyz jsem se pak pokusil otevrit ten samy soubor v OO, staly se z techto odkazu absolutni odkazy a tim padem cely soubor prestal pracovat a pri aktualizaci odkazu to zahlasilo vsude chyby.
Obecne spusteni obou systemu trva stejne dlouho.
Tolik zatim moje zkusenosti s timto.

darkpilgrim   
 


TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Navod na Office 2007 ve Wine
« Odpověď #37 kdy: 04 Června 2009, 16:29:48 »
Necital som to tu cele ale ak este plati otazka ako na office vo wine tak tu by mohla byt odpoved
http://www.zive.sk/Spravy/Ako-na-aplikacie-pre-Windows-v-Linuxe/sc-30-a-282887/default.aspx
Myslim ze sa to tam spomina.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #38 kdy: 04 Června 2009, 21:53:21 »
heh....lidičky se pokoušejí přejít na linux, ale potřebují MSO2007, které je pro win....
řeknu to jinak proč vůbec??...klidně bych vám to přeložil...ale neudělám to kvůli tomu, že je to zbytečné...

jak už tu dostkrát padlo, linux není windows a naopak, takže se nepokoušejte z něj windows dělat....
pokud mi dáte důvod, který bude dostatečný, tak vám to přeložím...

jinak aspoň vám dám radu... pokud linux chceta, hledejte alternativy pro linux a taky se snažte sám, a pokud chcete poradit, měl by jste pro to i něco udělat..

rada http://translate.google.com/translate_t

Jako todle sis teda mohl odpustit.  :(

Jak uz vyse padlo, tak spousta lidi potrebuje zachovat kompatibilitu (a efektivitu) s MS Officama, pac je maji v praci, nebo ve skole a nemuzou si dovolit, ze se jim obcas neco zobrazi jinak.
Muj osobni nazor je, ze OOffice ma ke kvalite MS Office jeste hoooooodne daleko (prechodu na MS Office2007 jsem se branil zuby nehty, ale kdyz uz si ho koupila segra, tak proc ho nevyuzit - dneska sem rad, ze jsem byl donucen na 2007 prejit, pac ma nekolik ficur, ktere byly v OO a hlavne ... dela se v nem dobre). Vim co to da prace udelat nejakou blbou mini aplikaci a fandim Sunu (Oraclu) ve vyvoji (nebyt konkurence, tak to nestoji, co to stoji), ale ... Hawk
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

PetrHerynk

  • Host
Re: Navod na Office 2007 ve Wine
« Odpověď #39 kdy: 05 Června 2009, 09:50:34 »
Já se připojím taky s troškou do mlýna. Otázka je, kdo nekompatibilitu zavinil. Jestli tvůrci programů nebo MS, když se brání otevírání kódů. Každý ať si odpoví sám a nekřičí tady. Hlavně nechtějte aby Vám někdo něco překládal nebo jinak pomáhal ve vztahu k Windows.

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Navod na Office 2007 ve Wine
« Odpověď #40 kdy: 05 Června 2009, 09:51:47 »
heh....lidičky se pokoušejí přejít na linux, ale potřebují MSO2007, které je pro win....
řeknu to jinak proč vůbec??...klidně bych vám to přeložil...ale neudělám to kvůli tomu, že je to zbytečné...

jak už tu dostkrát padlo, linux není windows a naopak, takže se nepokoušejte z něj windows dělat....
pokud mi dáte důvod, který bude dostatečný, tak vám to přeložím...

jinak aspoň vám dám radu... pokud linux chceta, hledejte alternativy pro linux a taky se snažte sám, a pokud chcete poradit, měl by jste pro to i něco udělat..

rada http://translate.google.com/translate_t

Jako todle sis teda mohl odpustit.  :(

Jak uz vyse padlo, tak spousta lidi potrebuje zachovat kompatibilitu (a efektivitu) s MS Officama, pac je maji v praci, nebo ve skole a nemuzou si dovolit, ze se jim obcas neco zobrazi jinak.
Muj osobni nazor je, ze OOffice ma ke kvalite MS Office jeste hoooooodne daleko (prechodu na MS Office2007 jsem se branil zuby nehty, ale kdyz uz si ho koupila segra, tak proc ho nevyuzit - dneska sem rad, ze jsem byl donucen na 2007 prejit, pac ma nekolik ficur, ktere byly v OO a hlavne ... dela se v nem dobre). Vim co to da prace udelat nejakou blbou mini aplikaci a fandim Sunu (Oraclu) ve vyvoji (nebyt konkurence, tak to nestoji, co to stoji), ale ... Hawk


kdyby jste na tohle neodpovídal udělal by jste lépe, zrovna včera jsem totiž MSO2007 odsoudil :D zjistitl jsem, že totiž není všechno tak pěkné jak to vypadá.  Kámoš měl docela složitou prezentaci v Powerpoitu a potřeboval jí dostat na jiný komp, kde byly pouze 2003 a ještě k tomu v ne moc dobrém stavu a ppt soubor jim moc importovat nešel, nehledě na to, že některé věci jako texty se importovaly jako obrázky... Tak jsem mu řekl ať se pokusí o export do PDF, no ten prošel celkem v pořádku, až na to že u obrázků už nebyla průhlednost, ale černé pozadí.  Tak jsem tedy řekl ať zkusí tisk na PDF tiskárnu (PDF Creator) > Zásadní chyba MSO vše převedlo do obrázku a tisklo 30 slidovou prezentaci jako OBRÁZKY!  a ještě k tomu bez ořezu, tedy nechal kolem bílé místo... no hrůza..

nakonec jsme museli kapitulovat a hodil to ppt do mého OO3 a importli, zkontrolovali (bylo to docela v pohodě krom dvou popisků) a export do PDF také bez problémů...

nikdy bych tuto šarádu neabsolvoval znovu, kdyby to ty 2003 načetli aspoň tak jako OO3, ale to bylo asi nemožné.. nehledě na to, že jsem pak zjistil, že opravdu některé texty byly obrázky !

usobak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 85
Re: Navod na Office 2007 ve Wine
« Odpověď #41 kdy: 07 Června 2009, 10:54:33 »
Zdar lidičky
Jsem zastánce linuxu ale jak to čtu tak si dovolím trošku nesouhlasit na začátku kritizujete lidi co v linuxu používají soft pro win. Já se k těmto lidem musím taky přidat. Já musím používat office 2007 jen kuli škole a tudíš pokud chci používat primárně linux tak musím ofice 2007 také rozběhnout pod ním. Ve škole někdo neřeší jak dokument otevřít buď to učitel otevře a pokud ne tak je s tím rychle hotovej. Další věc používám outlook na firemní poštu a jeden soukromí email. Sice používám i thundebird ale nezlobte se na mě ale ten se outlooku prostě nevyrovná. Špatný v žádném případě není. Prosím neodsuzuje tu lidi co v linuxu používají aplikace určené pro win.
FSC V5505, C2D T8100 (2x 2.1GHz, 800MHz, 45nm), 2x 2GB DDR II, 320 GB HDD, Windows 7 64b

Adam09

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re: Navod na Office 2007 ve Wine
« Odpověď #42 kdy: 07 Června 2009, 18:21:53 »
Mě teda OO 3 šlape v pohodě mám ji na PC v češtině..jinak sem nic nestahoval všechno bylo v Ubuntu 9.04.. jinak OO mě vyhovuje suprrově, rychlost je v pohodě teda nevim proč to některym šlape tak pomalu...

speedzero

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re: Navod na Office 2007 ve Wine
« Odpověď #43 kdy: 07 Června 2009, 20:02:50 »
Ono nejde oto pomalu ci rychle.....ale nepochopim ako je mozne urobit tak banalnu chybu v OOO. ako napriklad : NEDA SA ULOZIT DOKUMENT ..... A DALSIE ....TOTO BY SA FAKT NEMALO STAVAT! ....SOM ZVEDAVY KEDY TEN BUG VYRIESIA..... POUZIVAM  TERAS KOFFICE ALE NENI TO NIC MOC .....

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Navod na Office 2007 ve Wine
« Odpověď #44 kdy: 08 Června 2009, 00:59:44 »
Bug se objevuje pouze v případě, že uživatel je pichlavec obecný a dělá si dobrý den z linuxového fóra. 8)  Nechť máš bugy i jinde! muhehe
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

speedzero

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re: Navod na Office 2007 ve Wine
« Odpověď #45 kdy: 08 Června 2009, 19:45:44 »
Vychadzas zo seba?.... hmm asi ano ....si primitív....... !!! Muhehe trapko!!!

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
Re: Navod na Office 2007 ve Wine
« Odpověď #46 kdy: 10 Června 2009, 09:50:58 »
Zdar lidičky
Jsem zastánce linuxu ale jak to čtu tak si dovolím trošku nesouhlasit na začátku kritizujete lidi co v linuxu používají soft pro win. Já se k těmto lidem musím taky přidat. Já musím používat office 2007 jen kuli škole a tudíš pokud chci používat primárně linux tak musím ofice 2007 také rozběhnout pod ním. Ve škole někdo neřeší jak dokument otevřít buď to učitel otevře a pokud ne tak je s tím rychle hotovej. Další věc používám outlook na firemní poštu a jeden soukromí email. Sice používám i thundebird ale nezlobte se na mě ale ten se outlooku prostě nevyrovná. Špatný v žádném případě není. Prosím neodsuzuje tu lidi co v linuxu používají aplikace určené pro win.

Presne tak jsem to myslel. Treba, i kdyz umim celkem slusne s Excelem, tak v OO Calc jsem byl docela ztraceny s grrafy a jinymi beznymi vecmi - proste Calc se od Excelu dost lisi. Prezentace si nedovolim delat v OO a pokud ano, tak je exportuju do PDF.
Ale uznavam, ze i "skvele" Office2007 maji dost chyb. Me to taky obcas ve VirtialBoxu padalo, nebo nechtelo nabehnout a tak.
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

Adam09

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re: Navod na Office 2007 ve Wine
« Odpověď #47 kdy: 10 Června 2009, 16:27:59 »
Zdar lidičky
Jsem zastánce linuxu ale jak to čtu tak si dovolím trošku nesouhlasit na začátku kritizujete lidi co v linuxu používají soft pro win. Já se k těmto lidem musím taky přidat. Já musím používat office 2007 jen kuli škole a tudíš pokud chci používat primárně linux tak musím ofice 2007 také rozběhnout pod ním. Ve škole někdo neřeší jak dokument otevřít buď to učitel otevře a pokud ne tak je s tím rychle hotovej. Další věc používám outlook na firemní poštu a jeden soukromí email. Sice používám i thundebird ale nezlobte se na mě ale ten se outlooku prostě nevyrovná. Špatný v žádném případě není. Prosím neodsuzuje tu lidi co v linuxu používají aplikace určené pro win.

Presne tak jsem to myslel. Treba, i kdyz umim celkem slusne s Excelem, tak v OO Calc jsem byl docela ztraceny s grrafy a jinymi beznymi vecmi - proste Calc se od Excelu dost lisi. Prezentace si nedovolim delat v OO a pokud ano, tak je exportuju do PDF.
Ale uznavam, ze i "skvele" Office2007 maji dost chyb. Me to taky obcas ve VirtialBoxu padalo, nebo nechtelo nabehnout a tak.
Hele nevím proč si dělal v Calcu grafy na to sou Tabulky ne? Exel a Calc jsou odlišné programy proto si byl stracený.

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
Re: Navod na Office 2007 ve Wine
« Odpověď #48 kdy: 13 Června 2009, 13:25:41 »

Hele nevím proč si dělal v Calcu grafy na to sou Tabulky ne? Exel a Calc jsou odlišné programy proto si byl stracený.

Mas recht. Ale mel jsem na mysli samozrejme Tabulky.
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

gekoncik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Re: Navod na Office 2007 ve Wine
« Odpověď #49 kdy: 08 Prosince 2009, 01:41:07 »
Instaloval jsem office pod ubuntu podle navodu: http://samanathon.com/how-to-install-microsoft-office-2007-in-ubuntu-804/

a narazil jsem na tuto chybu:
Kód: [Vybrat]
fixme:msi:msi_unimplemented_action_stub RemoveFolders -> 1 ignored L"CreateFolder" table values                       
wine: Call from 0x7b842f86 to unimplemented function rpcrt4.dll.I_RpcExceptionFilter, aborting                       
wine: Unimplemented function rpcrt4.dll.I_RpcExceptionFilter called at address 0x7b842f86 (thread 002b), starting debugger...


Nevite kde by mohla bych chybka. Snazil jsem se najit dalsi rpcrt4.dll ale s zadnym se mi to nepovedlo nainstalovat.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.