Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: FAV - Informatika a Ubuntu na PC  (Přečteno 2013 krát)

zeminem

FAV - Informatika a Ubuntu na PC
« kdy: 26 Února 2011, 11:12:32 »
Ahoj, dnes se chci zeptat hlavně studentů fakulty aplikovaných věd z Plzně konkrétně na Informatiku. Zajímá mě jak moc je tento obor přísný na OS. Dá se používat pouze Linux (Ubuntu), nebo je třeba udělat dualboot a mít i Win (což bych nechtěl a proto se ptám). Měl bych zájem zaměřit se na webové app.. V podstatě ta samá otázka padá na obory Inteligentní komunikace člověk-stroj, nebo Kybernetika a řídící technika, ale rád bych upřednostnil tu Informatiku.. Budu rád za každý věcný komentář..  ;)
http://zeminem.cz/ (to jsi v životě neviděl)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: FAV - Informatika a Ubuntu na PC
« Odpověď #1 kdy: 26 Února 2011, 12:24:17 »
Nejsem sice student, ale nějak nechápu, co mají společného Widle a informatika...

zeminem

Re: FAV - Informatika a Ubuntu na PC
« Odpověď #2 kdy: 26 Února 2011, 12:28:39 »
Nejsem sice student, ale nějak nechápu, co mají společného Widle a informatika...

Někde jsem se dočetl, že jedním z dalších zaměření je například vývoj programů a programových celků, graficky orientované programování, PC grafika (programing), virtuální realita a PC hry + modelování. Tedy ty poslední věci mi prostě víc sedí na Windows, než na Linux. Proto se ptám jak to je, abych věděl co si o tom mám myslet.. :)
http://zeminem.cz/ (to jsi v životě neviděl)

jmp

  • Host
Re: FAV - Informatika a Ubuntu na PC
« Odpověď #3 kdy: 26 Února 2011, 12:31:55 »
nebude lepsi uderit dotazem na tu skolu?  ;D

zeminem

Re: FAV - Informatika a Ubuntu na PC
« Odpověď #4 kdy: 26 Února 2011, 12:51:32 »
nebude lepsi uderit dotazem na tu skolu?  ;D

Už jsem byl na několika přednáškách a vše je tam říkáno jako kdybych šel do ráje.. Abych se přiznal tak na OS jsem se nezeptal, protože jsem si na to prostě nevzpoměl, nebo mě to začalo zajímat až teď.. Nic to nemění na tom, že bych chtěl slyšet názor někoho kdo to prožívá a ne někoho kdo potřebuje studenty.. ;) Přeci jen vrazím tam s Ubuntu a vybafnou na mě W. a co pak.. :)
http://zeminem.cz/ (to jsi v životě neviděl)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: FAV - Informatika a Ubuntu na PC
« Odpověď #5 kdy: 26 Února 2011, 19:09:45 »
Cesta linuxového fanatika je tvrdá a neúprosná. Ak na teba vybehnú s widlami tak ti neostáva nič iné ako vytiahnuť tvoju najsilnejšiu zbraň. Je to logické uvažovanie, vďaka ktorému všetkým ukážeš, že nie si softvérovo závislí na jednom softvérovom gigante. Niekedy sú postupy a techniky trošku odlišné ale nie nezvládnutelné. Všetko zvládneš ak k tomu budeš mať pozitívny prístup a tvojím najlepším kamarátom sa stane google. Problémy tu niesu preto aby si sa vzdával a hladal lahšie chodníčky ale na to aby si sa im postavil tvárou v tvár a riešil ich. O tomto je toto fórum. O tomto je táto komunita.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.