Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Jaký je podle vás vhodný termín?

28. října (středa, ale státní svátek)
8 (20.5%)
29. října (čtvrtek)
4 (10.3%)
30. října (pátek)
12 (30.8%)
31. října (sobota)
8 (20.5%)
1. listopadu (neděle)
2 (5.1%)
Jiný
5 (12.8%)

Celkem hlasů: 22

Autor Téma: Karmic Releasy Party - Praha  (Přečteno 21737 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Karmic Releasy Party - Praha
« kdy: 09 Září 2009, 20:53:16 »
V některých místních komunitách na různých místech světa je zvykem pořádat tzv. "release party" -- zjednodušeně řečeno oslavy vydání nové verze Ubuntu. Mnohde to je velmi megalomanské a velmi úspěšné (při vydání Jaunty Jackalope se v Paříži sešlo 4000 lidí). U nás bych to asi viděl mnohem skromněji, ale proč bysme se nemohli sejít v nějaké hospodě (jak znám naše organizační schopnosti, asi zůstane u Ferdinandy) a trochu si "zaslavit" -- prostě se sejít, pokecat a popít?

Datum vydání Ubuntu 9.10 Karmic Koala je plánováno na 29. října což je čtvrtek -- dávám k dispozici pár termínů k uvážení, nejlepší by byl asi jeden z dnů o víkend (tedy pátek odpoledne až neděle).

Chtěl bych tu slyšet vaše názory, nápady na místo konání a jakékoli další připomínky. A samozřejmě hlasujte v anketě, ať máme přehled (hlasovat můžete až pro tři možnosti). Dávám to sem snad dost brzy i na naší "pomalou" komunitu.

Poznámka pod čarou: O víkendu 7. a 8. listopadu proběhne v Brně konference LinuxAlt, na kterou se určitě sjede spousta ubunťáků z blízkého i dalekého okolí (já přijedu taky) -- našel by se někdo, kdo by zorganizoval taky takový chlastaco-poznávací sraz v Brně? -- Pokud by se toho někdo chytnul, založte na to nové vlastní téma.

Poznámka pro antipražáky: Ano, chystám sraz v Praze, protože tady bydlím -- pokud chcete oslavit vydání Karmic Koala kdekoli jinde, klidně se pusťte do organizování -- release party může být klidně v každém větším městečku :)
« Poslední změna: 09 Září 2009, 20:59:18 od Vojtěch Trefný »

Pavel Půlpán

Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #1 kdy: 09 Září 2009, 20:59:35 »
Hmm... chlastací párty... už jsi konečně začal pít, Vojto? 8)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #2 kdy: 09 Září 2009, 21:01:01 »
Hmm... chlastací párty... už jsi konečně začal pít, Vojto? 8)

Já piju už delší dobu, ale na víc než tři piva to nevytáhnu :)

Pavel Půlpán

Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #3 kdy: 09 Září 2009, 21:03:57 »
Když jsem Tě zval posledně na perníkovou párty, říkal jsi, že jsi abstinent... změna je život... čehož by chtělo využít! No, možná bych do Práglu třebas i dorazil. 8)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #4 kdy: 09 Září 2009, 21:57:23 »
Hm to se zvrhne - v pátek Ferdinanda, v sobotu U Jindřicha. Paříž? Pařím.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Kedrigern

Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #5 kdy: 09 Září 2009, 22:39:51 »
Tak takovouto snahu vítám, dostavím se a Koalu moc rád oslavím (těším se na ní z mnoha důvodů :) ).

Hurá :)

76house

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #6 kdy: 10 Září 2009, 10:01:32 »
Po roce a pul mam v planu cisty reinstall na Koalu, takze pokud bude neco v Brne, rad se aspon na chvili pridam a oslavim to.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #7 kdy: 12 Září 2009, 12:19:50 »
Tedy, čekal jsem trochu živější zájem... Podle mého výpočtu* je v Praze 3125 Ubuťáků a tady nás (včetně mě) diskutuje šest (neumím počítat) pět (a z toho jeden je z Brna a další z Pardubic).




------------------------------
*) V Praze žije přibližně 1.25 mil. obyvatel. Řekněme, že z nich polovina používá počítač. Z nich má jedno procento Linux a cca. polovina z toho je Ubuntu: 1250000*0.5*0.01*0.5 = 3125
« Poslední změna: 12 Září 2009, 12:23:31 od Vojtěch Trefný »

Kedrigern

Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #8 kdy: 12 Září 2009, 12:26:51 »
Dotáhnu tak 4 známé :-D

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6044
Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #9 kdy: 12 Září 2009, 13:02:19 »
Když bude někdo v Brně kdo vypije minimálně 4 kousky, budu uvažovat...  ;D
Zkusím zvohnout linuxáka vedle mě.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

Pavel Půlpán

Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #10 kdy: 12 Září 2009, 18:24:14 »
*) V Praze žije přibližně 1.25 mil. obyvatel. Řekněme, že z nich polovina používá počítač. Z nich má jedno procento Linux a cca. polovina z toho je Ubuntu: 1250000*0.5*0.01*0.5 = 3125

Odvážný odhad. ;)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #11 kdy: 14 Září 2009, 09:27:54 »
Když ona pouze "zábava" nestačí. Mě osobně by se líbilo spojit Release party s JAM.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #12 kdy: 14 Září 2009, 18:39:32 »
Když ona pouze "zábava" nestačí. Mě osobně by se líbilo spojit Release party s JAM.

Já bych také podobnou akci uvítal a rád na ní dorazím. Spojit to s Jamem vůbec není špatné, chtěl jsem se přidat do překladatelské skupiny, ale zjistil jsem, že jediný příspěvek je ten Vojtův a se svou znalostí překladatelských konvencí jsem se raději moc nehlásil... Ale rád bych s překlady pomohl.
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #13 kdy: 14 Září 2009, 19:40:28 »
Když ona pouze "zábava" nestačí. Mě osobně by se líbilo spojit Release party s JAM.

Mně by se to také líbilo, ale měl jsem pocit, že lidi nalákám spíš na zábavu než na práci -- navíc Jam má problém s místem -- na zábavu stačí libovolná hospoda, ale na Jam prostě potřebujeme místo, kam se dá natahat pár počítačů (elektřina + internet) a třba i nějaký ten projektor...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #14 kdy: 14 Září 2009, 19:42:14 »
Já bych také podobnou akci uvítal a rád na ní dorazím. Spojit to s Jamem vůbec není špatné, chtěl jsem se přidat do překladatelské skupiny, ale zjistil jsem, že jediný příspěvek je ten Vojtův a se svou znalostí překladatelských konvencí jsem se raději moc nehlásil... Ale rád bych s překlady pomohl.

To je ovšem chyba, že se nehlásíš -- jak já mám vědět, že by byl zájem ;) Nemusíš to hned organizovat -- když se najdou zájemci o účast, tak by se snad našli i nějací ti organizátoři :)

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #15 kdy: 14 Září 2009, 22:37:22 »
Já bych také podobnou akci uvítal a rád na ní dorazím. Spojit to s Jamem vůbec není špatné, chtěl jsem se přidat do překladatelské skupiny, ale zjistil jsem, že jediný příspěvek je ten Vojtův a se svou znalostí překladatelských konvencí jsem se raději moc nehlásil... Ale rád bych s překlady pomohl.

To je ovšem chyba, že se nehlásíš -- jak já mám vědět, že by byl zájem ;) Nemusíš to hned organizovat -- když se najdou zájemci o účast, tak by se snad našli i nějací ti organizátoři :)

Tak máš jednu ovečku :-) Já jsem tam jen, jako lama, která se teprve nedávno naučila příkaz man, nechtěl psát jako první. :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

shibbyslav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
  • Můj hřích: Windows 7
Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #16 kdy: 28 Září 2009, 20:07:13 »
Tak máš jednu ovečku :-) Já jsem tam jen, jako lama, která se teprve nedávno naučila příkaz man, nechtěl psát jako první. :-)

Já jsem taky Linuxovská ovečka. Kdybych tam šel, bylo by to spíš abych se o Linuxu dozvěděl více. Šlo by to taky? ::)
Linus Torvalds ovládá svět. Microsoft je jen rozptýlení, aby nikdo nepodezdříval nenápadného finského programátora.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #17 kdy: 06 Října 2009, 22:15:31 »
Tak marmeládu máme úspěšně za sebou, takže je čas vrátit se k plánování release party.

Jak to zatím vidíte? Kdyby se jednalo jen o "hospodské posezení" přišli byste?

Jam ukázal, že když se chce, tak jsme schopní i něco zorganizovat, takže by možná bylo možné zkusit něco většího -- udělat nějaké to představení Koaly (představíme Ubuntu, Kubuntu, UNR a další a už je o zábavu postaráno), přidat k tomu nějaké ty rady porady atp. Tohle všechno by ale chtělo nějakou tu prostoru, což pořád chybí... Vážně o ničem nevíte? Já s tímhle nemám vůbec zkušenosti -- co třeba nějaká restaurace se salonkem -- nevíte jak to chodí? Přece na nějaké ty firemní akce by něco takového být mohlo...

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #18 kdy: 06 Října 2009, 22:35:12 »
Tak marmeládu máme úspěšně za sebou, takže je čas vrátit se k plánování release party.

Jak to zatím vidíte? Kdyby se jednalo jen o "hospodské posezení" přišli byste?

Jam ukázal, že když se chce, tak jsme schopní i něco zorganizovat, takže by možná bylo možné zkusit něco většího -- udělat nějaké to představení Koaly (představíme Ubuntu, Kubuntu, UNR a další a už je o zábavu postaráno), přidat k tomu nějaké ty rady porady atp. Tohle všechno by ale chtělo nějakou tu prostoru, což pořád chybí... Vážně o ničem nevíte? Já s tímhle nemám vůbec zkušenosti -- co třeba nějaká restaurace se salonkem -- nevíte jak to chodí? Přece na nějaké ty firemní akce by něco takového být mohlo...

Pokud by to bylo v Praze, tak bych samozřejmě rád přišel :-)

 /Což mi připomíná, že jsem se stále nezeptal v té knihovně... Na Smíchově máme počítačovou učebnu (nevím ale jestli s win, pro lidi, nebo s Ubuntu jako v internetovém koutku... v každém případě je tam ubuntu dost osekané. A pokud by se to pořádalo jako nějaká akce i pro čtenáře, neviděl bych v tom problém, dost často se tam nějaké akce (né sice počítačové) konají... My jsme tam pořádali odpoledne s první pomocí a naprosto v pohodě, vyšli jsme si bez problémů vstříc. Takže bych potřeboval vědět, jestli by to byla nějaká akce jen posezení, v tom případě není problém v jakékoliv knihovně si společně sednout, zásuvky a net jsou tam také, nebo jestli by to byla nějaká přednáška, beseda (Vojto?), to by se dalo také promluvit s tím, že by to snad mohla knihovna zařadit do programu. Ale to by chtělo, aby to domlouval a vyptával se někdo kompetentnější (Vojta .-))/


EDIT: V Praze to asi bude, když je to i v názvu, co :-) .-)
« Poslední změna: 06 Října 2009, 22:39:42 od Janik »
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Kedrigern

Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #19 kdy: 06 Října 2009, 23:27:05 »
Pozeptám se, jednu prostoru (i když poněkud netradiční) bych byl schopný nejspíš sehnat...

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #20 kdy: 25 Října 2009, 16:30:24 »
Data z hlasování se již nebezpečně blíží a v threadu je již dlouho ticho. Nějaký finální čas a místo?
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Kedrigern

Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #21 kdy: 25 Října 2009, 17:39:04 »
Mé místo krachlo :(, ale co tedy nakonec chceme? Party či geek posezení nad Ubuntem? :) Hospoda by se asi dala sehnat operativně a třeba i s wifi a když bychom nahlásili nějaký rozumný minimální počet, co přijde a bude tam utrácet, tak by byli i ochotní...

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #22 kdy: 25 Října 2009, 18:35:55 »
Mno Ferdinanda by nebyla špatná, trefí tam každý kdo najde koně. Pokud jedno procento pražských? ubunťáků chodí do hospody tak se tam sejde tak 30 lidí :D Pokud polovina z nich bude mít ten den něco jiného tak 15 lidí. Což je myslím celkem reálný počet.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Kedrigern

Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #23 kdy: 25 Října 2009, 19:41:55 »
Mno Ferdinanda by nebyla špatná, trefí tam každý kdo najde koně. Pokud jedno procento pražských? ubunťáků chodí do hospody tak se tam sejde tak 30 lidí :D Pokud polovina z nich bude mít ten den něco jiného tak 15 lidí. Což je myslím celkem reálný počet.

Kolem koně občas společensky žiji, ale nevím o čem mluvíš :-D. Nicméně by bylo dobré zhodnotit jaké je tam prostředí - určo by se našelo něco, kde bychom si mohli zamluvit něco jako salonek, kde bychom měli klid na ukázání s svých logů či co pochybní linuxáci dělají a pak až se společensky bavit :-D

col_boggy

  • Host
Re: Karmic Releasy Party - Praha
« Odpověď #24 kdy: 25 Října 2009, 20:02:14 »
Pokud se mě prase někdo nepokusí opít do bezvědomí, určitě bych v jednom z termínů dorazil; je mi i docela jedno, ve kterém.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.