Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jak nainstalovat acrobat reader  (Přečteno 7795 krát)

LuBaWRC

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
jak nainstalovat acrobat reader
« kdy: 23 Června 2009, 11:09:37 »
Dobrý den, su začátečník s linuxem a potřeboval bych poradit s instlací Acrobat Reader na ubuntu 9.04
díky moc  Luboš

premet

  • Host
Re: jak nainstalovat acrobat reader
« Odpověď #1 kdy: 23 Června 2009, 11:17:24 »
Myslím, spíš sem si úplně jistý, že úplně stejně jako všechno ostatní. Měl by být v repozitářích Medibuntu a balíček acroread nebo tak nějak se jmenuje mám tucha.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: jak nainstalovat acrobat reader
« Odpověď #2 kdy: 23 Června 2009, 11:30:39 »
Zdroj medibuntu
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99id%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD%20zdroj%C5%AF#Nejzn.2BAOE-m.2BARs-j.2BAWEA7Q_neofici.2BAOE-ln.2BAO0_zdroje

EDIT: V základní instalaci je už Evince - prohlížeč pdf, takže pokud nemáš nějaký zvláštní důvod instalace acroread, není nutné ho instalovat.

matee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 370
Re: jak nainstalovat acrobat reader
« Odpověď #3 kdy: 23 Června 2009, 21:51:49 »
HP 550 /Intel Core2 Duo T5270 / Intel GMA 950 / 2GB / 160GB / Ubuntu 8.10 -> ... -> Linux Mint 17 - Cinnamon
S linuxem jde vše, ale nikdy ne hned:)

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: jak nainstalovat acrobat reader
« Odpověď #4 kdy: 23 Června 2009, 22:43:24 »
jinak,proč potřebuješ adobe acrobat reader?Existuje alternativa,předinstalovaná v ubuntu...
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: jak nainstalovat acrobat reader
« Odpověď #5 kdy: 24 Června 2009, 18:15:39 »
Nač tak složitě - je přímo v základních repozitářích, stačí si zvolit v Přidat/Odstranit... Všechny dostupné aplikace - viz screenshot: http://picasaweb.google.cz/lh/photo/SbogZoVvyiubIZRoltw9RA?authkey=Gv1sRgCI6-2NHyxeHTtwE&feat=directlink
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

libmot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: jak nainstalovat acrobat reader
« Odpověď #6 kdy: 06 Srpna 2009, 22:39:20 »
DD, taky jsem nováček - jak to udělám přez wine? Potřebuju kvůli účetnictví rozjet acrobat v češtině, takže musím použít pro win (nebo tam jde ta čeština nějak dostat?) a jak jsem to zkoušel něco se asi pokazilo.
Instalace probíhala takto: AR 9 - úplně nefunkční, AR 8 - 1.pokus instalace ok, ale po spuštění chyba, AR 7 - přeskupování se zaseklo na 30.9%, při opakovaném pokusu instalace AR 8 nebo 9 vyskočí hláška, že byla instalace přerušena ....

edit: jen pro upřesnění, když použiju LINUXovou verzi acrobatu, zobrazí se v poli hledat české znaky správně včetně diakritiky, v polích PDF dokumentu se při psaní zobrazují správně jen některé znaky. Nějaké rady na nápravu? Proč se v části programu vše zobrazí správně a v části ne?
« Poslední změna: 11 Srpna 2009, 17:30:52 od libmot »

krkovice

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: jak nainstalovat acrobat reader
« Odpověď #7 kdy: 09 Září 2009, 09:18:13 »
Diky taky mi to pomohlo. naistaloval jsem to pomoci deb balicku z oficialnich stranek. Medibuntu jsem sice pridal, v pridat/ubrat jej mam taky ale nejak to neslo :)
Ad dotaz proc reader a proc ne default prohlizec od Ubuntu: me se napriklad stava, ze kdyz ctu dvouslopcovy text, a potrebuji obcas naskenovat vyber pro stardict, oznaci se i to, co nema. Reader tuto fci zvlada o neco lepe.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: jak nainstalovat acrobat reader
« Odpověď #8 kdy: 09 Září 2009, 09:33:48 »

edit: jen pro upřesnění, když použiju LINUXovou verzi acrobatu, zobrazí se v poli hledat české znaky správně včetně diakritiky, v polích PDF dokumentu se při psaní zobrazují správně jen některé znaky. Nějaké rady na nápravu? Proč se v části programu vše zobrazí správně a v části ne?

Taky jsem se s tím setkal. Mám dojem, že to je kódováním češtiny při tvorbě PDF dokumentu. Nebude to ISO ani Uni, ale Win.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Jezza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 96
Re: jak nainstalovat acrobat reader
« Odpověď #9 kdy: 04 Ledna 2011, 00:17:39 »
Ja osobne vidim nejvetsi problem ve 2 vecech... nenasel jsem funkci typu Vyhledat (vyhledavani ve vice pdfkach) a v Okularu mi nefunguije vyhledavani slov s diakritikou... Mozna mam neco spatne nastaveno. Vite o alternative k acrobatu, ktera toto ovlada?

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: jak nainstalovat acrobat reader
« Odpověď #10 kdy: 06 Ledna 2011, 20:39:45 »
Ja osobne vidim nejvetsi problem ve 2 vecech... nenasel jsem funkci typu Vyhledat (vyhledavani ve vice pdfkach) a v Okularu mi nefunguije vyhledavani slov s diakritikou... Mozna mam neco spatne nastaveno. Vite o alternative k acrobatu, ktera toto ovlada?

Zkus Evince (z Gnome)
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: jak nainstalovat acrobat reader
« Odpověď #11 kdy: 07 Ledna 2011, 00:43:56 »
Ja osobne vidim nejvetsi problem ve 2 vecech... nenasel jsem funkci typu Vyhledat (vyhledavani ve vice pdfkach) a v Okularu mi nefunguije vyhledavani slov s diakritikou... Mozna mam neco spatne nastaveno. Vite o alternative k acrobatu, ktera toto ovlada?

Zkus Evince (z Gnome)
Evince to podporuje.Práve som to skúšal.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.