Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Změna velikosti disku  (Přečteno 5995 krát)

NoWin

  • Host
Re: Změna velikosti disku
« Odpověď #25 kdy: 15 Prosince 2009, 01:00:27 »
Což se provádí pouze tehdy, jsou-li dotyčný oddíly odpojený, tak šup!

buchannon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: Změna velikosti disku
« Odpověď #26 kdy: 15 Prosince 2009, 01:52:49 »
V gparted se nedává příkaz "sudo". Dal jsem tam jen "umount /dev/sda4" a příkaz fungoval, nicméně napsalo mi to "not mounted".

Pokud se disk pokusím připojit, dám příkaz "mount /dev/sda4" , napíše mi to "mount: /dev/sda2 nelze nalézt v /etc/fstab ani /etc/mtab".

Pokud se pokusím oddíly upravovat vyhodí mě to s chybovou hláškou a hodí mě to na tento odkaz http://gparted.sourceforge.net/larry/tips/save_details.htm

Nevím si rady. Můžeš mi prosím nějak chronologicky popsat, co má udělat? Děkuji

« Poslední změna: 15 Prosince 2009, 02:04:45 od buchannon »

buchannon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: Změna velikosti disku
« Odpověď #27 kdy: 15 Prosince 2009, 03:06:01 »
Tak jsem to vyřešil přes gparted z instalace ubuntu, ale pořád tam na mě svítí, ten chybový vykřičník a potřeboval bych oddíl ještě upravovat.

fsck nejde použít
« Poslední změna: 15 Prosince 2009, 03:09:06 od buchannon »

NoWin

  • Host
Re: Změna velikosti disku
« Odpověď #28 kdy: 16 Prosince 2009, 09:20:53 »
Tak jsem to vyřešil přes gparted z instalace ubuntu, ale pořád tam na mě svítí, ten chybový vykřičník a potřeboval bych oddíl ještě upravovat.

fsck nejde použít
U jakýho oddílu? EXT4, nebo NTFS?

V případě NTFS by si s tím měl poradit chkdisk ve Woknouzu, je-li to chyba na EXT4, pak napiš, co Ti z toho leze.
« Poslední změna: 16 Prosince 2009, 09:23:19 od Roman Horník »

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Změna velikosti disku
« Odpověď #29 kdy: 16 Prosince 2009, 10:21:07 »
No a jsme u toho. EXT4 má totiž nějakou fatální chybu a způsobuje např. neviditelnost při nové instalaci a určitě ještě něco dalšího.....
Já jsem se těchto potíží zbavil až přeformátováním pomocí windows7.
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

NoWin

  • Host
Re: Změna velikosti disku
« Odpověď #30 kdy: 16 Prosince 2009, 10:24:07 »
No a jsme u toho. EXT4 má totiž nějakou fatální chybu a způsobuje např. neviditelnost při nové instalaci a určitě ještě něco dalšího.....
Já jsem se těchto potíží zbavil až přeformátováním pomocí windows7.
E? :o Kdes to vzal?! Jakou chybu?  ???

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Změna velikosti disku
« Odpověď #31 kdy: 16 Prosince 2009, 10:37:27 »
Sice odbočuji od tématu- nic méně nedávno jsem instalovat ubu9.10 a chtěl jsem vyzkoušet EXT4. Šlo to normálka jako ostatní verze, ale po čase jsem potřeboval přidat oddíl pro další verzi  a instalátor skončil v okně, kde se rozdělují oddíly a bylo prázdné místo - žádná nabídka disků a oddílů. Zaboha jsem s tím nehnul, až formát pod win7 se to podařilo zlikvidovat. Tak se teď EXT4 vyhýbám.
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

NoWin

  • Host
Re: Změna velikosti disku
« Odpověď #32 kdy: 16 Prosince 2009, 10:47:51 »
Sice odbočuji od tématu- nic méně nedávno jsem instalovat ubu9.10 a chtěl jsem vyzkoušet EXT4. Šlo to normálka jako ostatní verze, ale po čase jsem potřeboval přidat oddíl pro další verzi  a instalátor skončil v okně, kde se rozdělují oddíly a bylo prázdné místo - žádná nabídka disků a oddílů. Zaboha jsem s tím nehnul, až formát pod win7 se to podařilo zlikvidovat. Tak se teď EXT4 vyhýbám.

Pak je chyba v instalačním programu, ne? EXT4 naposledy zlobilo u 9.04, kde byla chyba v ovladači EXT4 v kernelu, závada byla posléze odstraněna. Projevovala se tím, že za jistých okolností začaly z disku mizet soubory a složky, takže jakmile si někdo nainstaluje 9.04 na oddíl EXT4, hned by měl systém zaktualizovat.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Změna velikosti disku
« Odpověď #33 kdy: 16 Prosince 2009, 10:52:29 »
Sice odbočuji od tématu- nic méně nedávno jsem instalovat ubu9.10 a chtěl jsem vyzkoušet EXT4. Šlo to normálka jako ostatní verze, ale po čase jsem potřeboval přidat oddíl pro další verzi  a instalátor skončil v okně, kde se rozdělují oddíly a bylo prázdné místo - žádná nabídka disků a oddílů. Zaboha jsem s tím nehnul, až formát pod win7 se to podařilo zlikvidovat. Tak se teď EXT4 vyhýbám.

Pak je chyba v instalačním programu, ne? EXT4 naposledy zlobilo u 9.04, kde byla chyba v ovladači EXT4 v kernelu, závada byla posléze odstraněna. Projevovala se tím, že za jistých okolností začaly z disku mizet soubory a složky, takže jakmile si někdo nainstaluje 9.04 na oddíl EXT4, hned by měl systém zaktualizovat.
Také si myslím, že to tak je. Já jsem v 9.04 ext4 vůbec nepoužíval, nyní ho mám na 4 distribucích bez problémů.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Změna velikosti disku
« Odpověď #34 kdy: 16 Prosince 2009, 11:22:13 »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.