Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lze sdílet soubory uložené ve Windows na Ubuntu spuštěném přes VMware Player?  (Přečteno 2494 krát)

Razor.1911

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Zdravím!
Spustil jsem Ubuntu 7.10.1 přes WMware player, používám OS Windows XP, a zajímalo by mě, jestli se z toho virtuálního stroje lze dostat do Windows, abych mohl například spouštět filmy nebo hudbu, uloženou ve Woknech? Omlouvám se za tu otázku, nemám s tím žádné zkušenosti a dík za případné rady  :)

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
tak reseni mne napadaji 2:
1/ pokud mate napriklad externi HDD, tak muzete v horni liste VMWare playeru totozarizeni aktivovat pro virtualizovany system, ale prijdete o nej pod Win po dobu do opetovneho prepnuti
2/ na easyvmx.com si vygenerovat .vmx konfiguracni soubor vcetne nasdilene slozky (cast Shared Folder), kterou pak budou videt oba dva systemy
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

Razor.1911

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Ne nemám externí disk, mám jen rozdělený disk na dva oddíly, na C: kde jsou Windows a D: kde mám hry, hudbu, filmy a jde mi v podstatě o to, že z virtuálního Xubuntu, jehož složka je uložena na D: "nevidím" na ostatní složky v PC, vidím jen složky uvnitř Xubuntu, ale i tak díky za odpověď  :)

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
ok, pak by melo stacit do vmx pridat:
Kód: [Vybrat]
# Shared Folder
sharedFolder.option = "alwaysEnabled"
sharedFolder0.present = "TRUE"
sharedFolder0.enabled = "TRUE"
sharedFolder0.readAccess = "TRUE"
sharedFolder0.writeAccess = "TRUE"
sharedFolder0.hostPath = "D:\"
sharedFolder0.guestName = "Shared Folder"
sharedFolder0.expiration = "never"
sharedFolder.maxNum = "1"

...sam jsem to ale jeste nemel cas vyzkouset  :)
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

Razor.1911

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Tak jsem editoval vmx podle vaší rady, ovšem při načítání xubuntu mi WMware player vypisuje "share disabled", nevím přesně, nestačím to přečíst...ale díky za čas a ochotu, zkusím ještě jiné zdroje, bohužel přestože jsem hodně hledal, tak k tomuhle problému jsem toho moc nenašel... :)

fikes ?

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
shared folders ve vmware vyzaduji vmware extensions pokud se nemylim a bez nich to nejede asi nejjednodussi reseni by bylo zprovoznit klasicky sdileni po siti pres sambu

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
ja na nejakem foru jeste nasel, ze obcas za nefunkcnosti tohoto sdileneho adresare stoji firewall ve windows ... zkusil bych ho na moment vypnout ;)
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.