Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: rozdělení disku / + /virtualbox  (Přečteno 2063 krát)

sokol

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
rozdělení disku / + /virtualbox
« kdy: 13 Října 2010, 19:33:20 »
zdravím
Chci si nainstalovat ubuntu 10.10 s rozdělením disku:
300 gb ubuntu    ext4      /
200 gb wokna    ntfs       /VirtualBox
1 gb    swap

ale když vše nainstaluju a restartuju, zobrazí se mi : error: file not found
                                                                      grub rescue>
              ???
Děkuji za pomoc
Všichni co používají wokna znají fatal error,
všichni co používají linux ho znají taky ale od wokňů.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: rozdělení disku / + /virtualbox
« Odpověď #1 kdy: 13 Října 2010, 19:58:18 »
co? /Virtualbox??? Dlouho jsem se zde nenachazel a nevim jak vyvoj pokrocil, ale tohleto???! Tak za 1. rozdel si disk - jako 1. dej 200gb ntfs, pak dej 8gb ext4 pro system Ubuntu ./ , pak 1-2gb swap, posledni co zustane dej na /home!  Pak nainstaluj do tech 200gb Windows. No a pak nainstaluj Ubuntu s tim, ze pouzijes vsechny 3 vytvrene oddily (krome ntfs) Virtualbox si udelas uz v nainstalovanem systemu
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

sokol

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: rozdělení disku / + /virtualbox
« Odpověď #2 kdy: 13 Října 2010, 20:13:19 »
díky
ale tedˇpracuju na woknech 7 a ve formátovacím programu se mě to ptá jestli oddíl bude primární, nebo logický
co mám tedy k těm oddílům vybrat??

jo už vim
« Poslední změna: 13 Října 2010, 20:36:11 od sokol »
Všichni co používají wokna znají fatal error,
všichni co používají linux ho znají taky ale od wokňů.

sokol

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: rozdělení disku / + /virtualbox
« Odpověď #3 kdy: 13 Října 2010, 20:42:43 »
a kam mám dát při instalaci ubuntu  grub? ???
Všichni co používají wokna znají fatal error,
všichni co používají linux ho znají taky ale od wokňů.

sokol

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: rozdělení disku / + /virtualbox
« Odpověď #4 kdy: 17 Října 2010, 19:14:19 »
Áha
už to jede, ale musel jsem to udělat tak, že jsem nejdříve nainstaloval na oddíly 8gb / , 2gb swap , zbytek /home
a pak jsem si vytvořil v /home obraz disku pomocí virtualbox o velikosti 200 gb a tam jsem nainstaloval wokna
a děkuji i tak za pomoc
Všichni co používají wokna znají fatal error,
všichni co používají linux ho znají taky ale od wokňů.

pejsek77

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Pejsek77: rozdělení disků + VirtualBox
« Odpověď #5 kdy: 24 Února 2011, 13:37:04 »
     Ahoj! Zamýšlím stavět nový PC s tím, že systémový disk bude na SSD a /home bude na klasickém HDD. Dosud nemám s SSD žádnou osobní zkušenost a moje rešerše zřejmě nebude nijak zvlášť důkladná. Chci vás tedy poprosit o radu, jak instalovat OS s ohledem na kombinaci jednoho až dvou HDD a jednoho SSD, pakliže chci mít k dispozici jak linux (Ubuntu nebo Mint), tak Windows 7. Možná bych mohl do řešení zakomponovat i VirtualBox, se kterým jsem si ale hrál naposledy asi před dvěma lety a to ještě na Macu.

     Varianta 1, se kterou bych si věděl rady nejlépe, je nainstalovat Win do jedné partition na SSD, root a swap linuxu do druhé a třetí a /home dát na jeden z HDD.
     Varianta 2 počítá s tím VirtualBoxem a zde ještě nemám zcela jasno. Představu mám takovou, že primárním OS bude linux, jehož root a swap budou na SSD a /home na HDD.

     Moje otázky tedy zní: Kam VirtualBox ukládá svou virtual machine? Je to řekněme nějaký adresář .virtual-box v mém domovském adresáři? Nebo lze umístění tohoto adresáře zadat jiné (nejlépe na ten SSD)? Mělo by vůbec umístění (SSD vs. HDD) tohoto adresáře s virtual machines vliv na rychlost virtualizovaných OS a aplikací v nich běžících? Nebo víc záleží na tom, aby měl VirtualBox k dispozici dostatek operační paměti? Kromě toho, je pro použití VirtualBoxu vhodný procesor SandyBridge s jeho integrovaným grafickým modulem a sdílenou operační pamětí? Je vůbec grafika v SandyBridge funkční třeba v Ubuntu 10.10?

     U varianty 1 je bez debaty výhodou nejvyšší možná odezva obou systémů i aplikací v nich běžících. U varianty 2 se mi líbí jedno základní prostředí, ve kterém můžu mít bez nutnosti restartu PC k dispozici aplikace, které v linuxu neběží nebo neběží dobře. Toto virtualizované prostředí lze také snadno zálohovat nebo zálohu obnovovat.

     S ohledem na výše řečené, navrhli byste nějakou variantu 3, která by byla podle vás ještě optimálnější?

     Děkuji za ochotu. Pejsek77
« Poslední změna: 24 Února 2011, 13:42:16 od pejsek77 »

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: rozdělení disku / + /virtualbox
« Odpověď #6 kdy: 24 Února 2011, 16:05:07 »
z tohohle vyplývá že Maverick podporu pro SandyBridge nemá, ale když počkáš do dubna tak Natty ji mít bude

jj, virtuální stroje jsou ve složce ~/.VirtualBox, na SSD bys to přesunul třeba takhle, nějaký zlepšení tím určitě získáš
Kód: [Vybrat]
sudo mv .VirtualBox /VirtualBox #přesune složku na /
ln -s /VirtualBox .VirtualBox #vytvoří symlink na původním místě

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.