Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: je přechod na novou verzi složitý?  (Přečteno 4010 krát)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
je přechod na novou verzi složitý?
« kdy: 21 Dubna 2008, 20:48:41 »
ahoj, jak vědí ti, kdo sledují diskusi pro začátečníky, tak můj Gutsy Gibbon má svoje mouchy, takže když jsem se náhodou při prohlížení wiki (btw, moc díky všem, kdo se na tom podílí!) narazil na informaci, že brzo vyjde Hardy Heron, docela jsem se zaradoval...  ;)
ovšem pak jsem se tady dočetl, že s upgradem není kam spěchat, že je lepší si zazálohovat adresáře home a, tuším, etc, a tak dále...
takže se chci zeptat, když mi přijde cd s HH, já si zazálohuju tyto adresáře, nainstaluju HH jako čistej systém na zformátovanej hdd a pak přepíšu ty adresáře (pokud to správně chápu), co přesně tím získám, jak bude to Ubuntu potom vypadat?
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Pavol XV

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • http://zaweli.yw.sk/
Re: je přechod na novou verzi složitý?
« Odpověď #1 kdy: 21 Dubna 2008, 21:01:31 »
No ja to tak nerobim, predsa nove je nove jak tam mam davat nieco starsie, je sice pravda ze sa tym usetri cca par hodin nastavovania ale podla mna, radsej nastavim odznova ako tam budem trepat tie odlozene veci. Samozrejme odkladam si ale len moje sukromne veci, dokumenty, hudbu atd..
\\_|_/ Pavol XV <O>   U804-64b (Ubuntu8.04-64bit)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: je přechod na novou verzi složitý?
« Odpověď #2 kdy: 21 Dubna 2008, 21:23:47 »
takže bych zálohou těchhle adresářů získal to, že by se mi obnovilo nastavení, jako třeba počet ploch, otáčení kostky, tapeta, kurzory myši, písma a tak?
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: je přechod na novou verzi složitý?
« Odpověď #3 kdy: 21 Dubna 2008, 22:37:22 »
Neviem presne, ale napr. v home máš užívateľské nastavenia všetkých programov, takže minimálne by si ušetril fúru času na nastavovaniach :)

Tomas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
    • The Dark Crusaders shall lead the way to the Lake of the Ancients as the burning Eferias will light the way
Re: je přechod na novou verzi složitý?
« Odpověď #4 kdy: 22 Dubna 2008, 07:49:20 »
Hm nieco tu asi nespravne chapem. /home bude po upgrade zformatovany? Myslim ze ked som upgradoval na FF tak sa mi s /home nestalo vobec nic. A to ho nemam na dalsej particii.
Aj vtedy som to riskol a zalohu som nespravil. Najde sa tu niekto ochotny kto by mi to ozrejmil? Vdaka
Asus F3Tc, AMD Turion64 X2, 3GB RAM, GeForce7300 256MB, HDD 120GB, Wi-fi,BT,1.3M Cam included. Running on Ubuntu 9.04 JJ

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: je přechod na novou verzi složitý?
« Odpověď #5 kdy: 22 Dubna 2008, 08:00:20 »
zalezi na tom, jakym zpusobem si tam HH budes instalovat...
Pokud chces "cistou instalaci", tak se ti bude hodit zaloha /home a /etc, pokud budes delat dist-upgrade, tak to nepotrebujes ;)
« Poslední změna: 22 Dubna 2008, 08:20:45 od Anna Taliánová »
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: je přechod na novou verzi složitý?
« Odpověď #6 kdy: 22 Dubna 2008, 09:39:17 »
Hm nieco tu asi nespravne chapem. /home bude po upgrade zformatovany? Myslim ze ked som upgradoval na FF tak sa mi s /home nestalo vobec nic. A to ho nemam na dalsej particii.
Aj vtedy som to riskol a zalohu som nespravil. Najde sa tu niekto ochotny kto by mi to ozrejmil? Vdaka

Pokud budeš upgradovat normálně (tj. přes update manager, který ti nabídne novou verzi),  tak se samozřejmě nic nesmaže, pokud vše půjde hladce. Vždy je nicméně jakási - byť ne moc velká - pravděpodobnost, že vše hladce nepůjde a pak se může záloha velmi hodit (ona se hodí i v jiných situacích, třeba když odejde disk :) ). Ne že by upgrade sám nějak ta data poškodil, ale může (i když by neměl :) ) dostat systém do stavu, kdy nepůjde normálně používat.

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: je přechod na novou verzi složitý?
« Odpověď #7 kdy: 22 Dubna 2008, 12:37:03 »
Neviem presne, ale napr. v home máš užívateľské nastavenia všetkých programov, takže minimálne by si ušetril fúru času na nastavovaniach :)

nastavení programů... takže třeba skin Opery? jenže když zformátuju disk, tak tam ty programy stejně nebudou, je tak? tak k čemu mi pak bude jejich nastavení?  ???
možná, že jsem teď projevil, jaká jsem lama, ale fakt tomu moc nerozumim...  :-[
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: je přechod na novou verzi složitý?
« Odpověď #8 kdy: 22 Dubna 2008, 12:43:57 »
Neviem presne, ale napr. v home máš užívateľské nastavenia všetkých programov, takže minimálne by si ušetril fúru času na nastavovaniach :)

nastavení programů... takže třeba skin Opery? jenže když zformátuju disk, tak tam ty programy stejně nebudou, je tak? tak k čemu mi pak bude jejich nastavení?  ???
možná, že jsem teď projevil, jaká jsem lama, ale fakt tomu moc nerozumim...  :-[

to je sice pravda, že tam nebudou, ale když si je tam doinstaluješ, a nakopíruješ tam původní nastavení, tak Ti to zabere míň času než to všechno znova nastavovat. Ale musíš nejdřív instalovat a pak kopírovat.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: je přechod na novou verzi složitý?
« Odpověď #9 kdy: 22 Dubna 2008, 12:46:21 »
no az naformatujes, nainstalujes ciste ubuntu, potom nainstalujes operu, tak si opera osvoji nastaveni ulozene ve slozce /home/uzivatel
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: je přechod na novou verzi složitý?
« Odpověď #10 kdy: 22 Dubna 2008, 12:50:51 »
Mě osobně se nikdy upgrade nepoved. po upgrade z 6.10 na 7.04 systém vůbec nechtěl naběhnout, po upgrade z 7.04 na 7.10 systém sice bežel, ale nebylo to ono. Z toho vyplývá moje preference čisté instalace - pokud si člověk zazálohuje důležité věci z /home/, není až tak moc časově náročné vše donastavit ke spokojenosti. Navíc se tak člověk zbaví zbytečností, které chtěl jenom vyzkoušet (a neosvědčili se) a na které pak zapoměl, popř. se zbaví balastu, který občas po instalování/odinstalování zůstane (např. kde knihovny v gome systému, či naopak)
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: je přechod na novou verzi složitý?
« Odpověď #11 kdy: 22 Dubna 2008, 12:55:41 »
Já teď prováděl upgrade z GG na HH a šlo to hladce, ale teď postupně čistím komp od všeho nepotřebného. Aspoň se začínám orientovat v tom, k čemu jsou jednotlivé balíčky :D
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

Pavlinaxx

  • Host
Re: je přechod na novou verzi složitý?
« Odpověď #12 kdy: 22 Dubna 2008, 13:18:30 »
Neviem presne, ale napr. v home máš užívateľské nastavenia všetkých programov, takže minimálne by si ušetril fúru času na nastavovaniach :)

nastavení programů... takže třeba skin Opery? jenže když zformátuju disk, tak tam ty programy stejně nebudou, je tak? tak k čemu mi pak bude jejich nastavení?  ???
možná, že jsem teď projevil, jaká jsem lama, ale fakt tomu moc nerozumim...  :-[

to je sice pravda, že tam nebudou, ale když si je tam doinstaluješ, a nakopíruješ tam původní nastavení, tak Ti to zabere míň času než to všechno znova nastavovat. Ale musíš nejdřív instalovat a pak kopírovat.

No nevím, já normálně povýšila (upgradovala) systém na HH .... nastavení se skoro žádná nezachovala. Compiz jsem stejně musela nastavocvat znovu. Jediné, a za tomu jsem ráda, co zůstalo bylo nastavení pošty a zachována stará pošta. Jinak ani wifi nezůstala funkční a musela jsem ji rozcházet znovu a jinak

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: je přechod na novou verzi složitý?
« Odpověď #13 kdy: 22 Dubna 2008, 13:48:22 »
aha...
takže programy se mi smažou, ale budu mít jejich nastavení díky záloze /home...  :)
tak kvůli tomu bych ho možná ani nezálohoval... nebo je tam ještě něco...?
a v tom /etc se urkývá co?  :)
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Pavel Půlpán

Re: je přechod na novou verzi složitý?
« Odpověď #14 kdy: 22 Dubna 2008, 13:49:03 »
V /etc je globální konfigurace systému.

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: je přechod na novou verzi složitý?
« Odpověď #15 kdy: 22 Dubna 2008, 14:25:35 »
Z FF na GG jsem přecházel přes upgrade, bez problémů. Ale na HH chci udělat čistou instalaci, protože to je LTS verze. Takže smažu oddíl s GG a načisto nainstaluju HH. /home mám na jiném oddíle, takže nastavení používaných programů mi zůstanou. :)
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.