Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nová CPU  (Přečteno 5826 krát)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:nová CPU
« Odpověď #25 kdy: 18 Března 2019, 15:16:19 »
Update BIOS by som neodporucal len tak kazdemu, predsalen je to dost rizikova vec.
Reset bol mysleny tak ze ak vyrobca ponuka "pokrocilu funkciu" napr. setriaci rezim ktori nesplnuje uplne predpisane normy, uvedenim do default sa tato funkcia vypne co moze viest k spravnemu chodu systemu. (pripadne taktovanie, ale to tu nepredpokladam)

P.s Nemyslim ze by reset biosu mal viest k vaznejsim problemom s chodom pc.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:nová CPU
« Odpověď #26 kdy: 18 Března 2019, 17:07:34 »
Update BIOS by som neodporucal len tak kazdemu, predsalen je to dost rizikova vec.
Reset bol mysleny tak ze ak vyrobca ponuka "pokrocilu funkciu" napr. setriaci rezim ktori nesplnuje uplne predpisane normy, uvedenim do default sa tato funkcia vypne co moze viest k spravnemu chodu systemu. (pripadne taktovanie, ale to tu nepredpokladam).
AHA !!! Já to pochopil jako UPDATE. Je to samozřejmě rozdíl.
Posílám omluvu.

P.s Nemyslim ze by reset biosu mal viest k vaznejsim problemom s chodom pc.
Vždy ne, pouze občas. Obvykle lze přenastavením vše zprovoznit.
Z paměťových buněk ovšem exhumuji vzpomínku, kdy bylo několik reinstalů WIN a povedl se až ten - po vytažení baterky. Na NTB nemyslitelné.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:nová CPU
« Odpověď #27 kdy: 25 Března 2019, 15:00:06 »
Omlouvám se všem za mou neaktivitu.

Seběhlo se mi teď trochu víc věcí, tak to trochu nestíhám řešit a jen laicky pozoruji co počítač dělá. Teď byl třeba příjemně týden úplně 'poslušný' :-) proto jsem to odsunula na vedlejší kolej - zcela upřímně.

K vláknu se tedy vrátím později, teď mě zavalila práce+škola  :P

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.