Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubundu (ani Mint) nenajede ani v Live modu  (Přečteno 3430 krát)

sirlumix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Ubundu (ani Mint) nenajede ani v Live modu
« kdy: 26 Ledna 2019, 01:17:33 »
tak jsem se dopracoval az k tomu, ze mi nejde Ubundu ani Mint spustit v Live mode, dve flashky a nic...
Disk disk cisty se zakladni instalaci W10, + nechane misto na vytvoreni oddilu na linux, ale bohuzel nelze nacist..

UEFI, fast boot vypnutej v oknech i v biosu, fast boot taky...

nejaky napad?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Ubundu (ani Mint) nenajede ani v Live modu
« Odpověď #1 kdy: 26 Ledna 2019, 10:05:54 »
1. Máš to chybně nainstalované - rozumy čerpej třeba zde http://linuxbsdos.com/2013/03/12/dual-boot-windows-8-and-ubuntu-12-04-in-uefi-mode/

2. Proč ti nebootuje live system z flešky je věc druhá - zřejmě chybně připravená bootfleška - použij Rufus a správně zvol nastavení.

LDASCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Ubundu (ani Mint) nenajede ani v Live modu
« Odpověď #2 kdy: 26 Ledna 2019, 16:25:41 »
NEZAKLÁDEJ DALŠÍ TÉMATA A NESPAMUJ!

Celé toto řešení děláš blbě, celé to musíš mít na UEFI.

Návod si dostal, je tam vše popsané. ;)

sirlumix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Ubundu (ani Mint) nenajede ani v Live modu
« Odpověď #3 kdy: 26 Ledna 2019, 17:52:03 »
NEZAKLÁDEJ DALŠÍ TÉMATA A NESPAMUJ!

Celé toto řešení děláš blbě, celé to musíš mít na UEFI.

Návod si dostal, je tam vše popsané. ;)


NESPAMUJU A NEJSEM IDIOT!!!! TAK UZ NA ME NIKDY NEREAGUJ!!!!

LDASCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Ubundu (ani Mint) nenajede ani v Live modu
« Odpověď #4 kdy: 26 Ledna 2019, 20:14:35 »
Poslední 3 příspěvky jsou tu od tebe.. Pokaždé to končí tím, že si nenechám poradit. Tak prosím jdi a neotravuj, děkuji.

sirlumix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Ubundu (ani Mint) nenajede ani v Live modu
« Odpověď #5 kdy: 27 Ledna 2019, 00:04:49 »
Koukam ze mas v hlavne asi jen zalepeno co? kazda odpoved mi pomohla, jestli mas komplexi a vadi ti ze tu mam tri prispevky, tak to jsem ti asi *censored* zivot vid? Gumo!

Janslav

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re:Ubundu (ani Mint) nenajede ani v Live modu
« Odpověď #6 kdy: 27 Ledna 2019, 09:36:19 »
Pokud je mi známo, zatím se na tomto foru mluvilo a psalo slušně.
Prosím nezatahujte sem způsoby známé z většiny ostatních především politických diskuzí.

LDASCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Ubundu (ani Mint) nenajede ani v Live modu
« Odpověď #7 kdy: 27 Ledna 2019, 10:07:38 »
Koukam ze mas v hlavne asi jen zalepeno co? kazda odpoved mi pomohla, jestli mas komplexi a vadi ti ze tu mam tri prispevky, tak to jsem ti asi *censored* zivot vid? Gumo!

Já vás nezačal urážet, tak se chovejte na úrovni a jestli chcete jsem zatahovat flame war... Tak vypadnete od tud s banem. ;) Myslím, že reagovat na vás již nebudu. Kde rozumu není, tam neni ani pomoci. ;)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Ubundu (ani Mint) nenajede ani v Live modu
« Odpověď #8 kdy: 27 Ledna 2019, 13:05:45 »
Takže objektivně:

Sirlumix zde založil skutečně 3 vlákna:

Ve vlákně "První instalace Ubuntu - zamrzá" popisoval zamrznutí instalačního procesu a potom i po instalaci. Dále byť kostrbatě, Sirlumix spolupracoval a vlákno nakonec bylo ukončeno hlášením zdaru a nejpravděpodobnější příčiny.

Ve vlákně "První instalace Ubuntu nechce naběhnout" popisuje již instalaci v dualbootu, tedy jinou instanci instalace, kde problém je hlášen podobný jen s druhou částí oproti 1. vyčtenému vláknu.

V tomto vlákně se už popisuje potíž s tím, že nenajede ani Live a to dvou jiných OS, zvláště vytvořených. Tedy se opět jedná o další jiný případ.

Přestože tedy mohu Sirlumix vytknout, to že se ani jednou nezmínil o tom, jak a čím flashku dělá, neuvádí moc podrobností a neprojevil ochotu nastudovat si pár základních věcí, tak evidentně nenaplnil skutkovou podstatu toho, co mu je ze strany LDASCZ vytýkáno.

Na druhou stranu uznávám , že někomu, kdo to mohl jen tak prolétl mohlo připadat, že se to částečně kryje nicméně LDASCZ zvolil opravdu velice nevhodný způsob, který svou strohostí a neúměrně zvýrazněným velkým písmem opravdu evokuje pocit "dělání idiota"  a je tak velice urážlivý. I další reakce LDASCZ byla vedena s despektem a nic na tom nemění fakt, že byla dodržena linie slušného vyjadřování. Takováto reakce byla však jednoznačně nepodložená a NEOPRÁVNĚNÁ.

Reakce Sirlumix na to byla jednoznačně OPRÁVNĚNÁ. V dalších reakcích se však neměl dopouštět přímého napadání urážlivým způsobem. Určitá emotivita je však v takovémto případě pochopitelná a polehčující okolností.

ZÁVĚR:
Banánů zatím netřeba a oboustranně to chce více klidné hlavy a trochu pečlivosti i když u každého v jiném směru.



Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

sirlumix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Ubundu (ani Mint) nenajede ani v Live modu
« Odpověď #9 kdy: 27 Ledna 2019, 13:53:46 »
Zdravim vsechny zucastnene,

Priznavam, ze jsem mohl reagovat trosku klidneni a timto se Foru Ubuntu.cz omlouvam :)

Take Dekuji Ventero, ktery si precetl a pochopil obe-tri :) vlakna a pochopil o co slo, narozdil od jinych, ktery jen napsal to co napsal.

Samozrejme ze jsem si precetl co a jak mam delat, ale jak sami vite a to snad vsichni tady, tak instalace neni pokazde stejne a skryva mnohe prekazky.

Rufus pouzivam od zacatku a znam ho uz dele.

Preji pekny den

sirlumix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Ubundu (ani Mint) nenajede ani v Live modu
« Odpověď #10 kdy: 27 Ledna 2019, 14:48:24 »
Tak zpatky k tematu,

Po update Biosu (spravne udelano) Ubundu ani Mint nechce nabehnout v Live mode.

3 ruzne Flashky (jedna nova vcera), Rufus (spravna instalace) nekolikrat zformatove NTB, instalace W10 (zaklad), Bios Fast boot vypnuty, security boot4 vypnuty, vsechno zkontrolovano nekolikrat...  Bohuzel...

Divne...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Ubundu (ani Mint) nenajede ani v Live modu
« Odpověď #11 kdy: 27 Ledna 2019, 14:56:07 »
Příprava bootflešek pro bios a pro uefi se liší...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Ubundu (ani Mint) nenajede ani v Live modu
« Odpověď #12 kdy: 27 Ledna 2019, 15:14:50 »
Tak zpatky k tematu,

Po update Biosu (spravne udelano) Ubundu ani Mint nechce nabehnout v Live mode.

3 ruzne Flashky (jedna nova vcera), Rufus (spravna instalace) nekolikrat zformatove NTB, instalace W10 (zaklad), Bios Fast boot vypnuty, security boot4 vypnuty, vsechno zkontrolovano nekolikrat...  Bohuzel...

Divne...
Co znamena "nechce nabehnout", prebehne start ntb, zacne bootovat win.
prebehne start ntb, ostane cierna obrazovka,
prebehne start ntb, ostane na obrazovke podciarnik ...
Bootujes flash nastavenim v uefi boot z usb alebo pri starte vyberies menu pre boot medium stlacenim na to urcenej klavesy.
Ak klavesa, zobrazuje sa ti tam flash, zobrazuje sa ti tam flash ako nazov vytvorenej flash alebo ako UEFI nazov vytvorenej flash ...
Trocha to rozpis, takto sa tazko hlada problem.
« Poslední změna: 27 Ledna 2019, 15:16:36 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Ubundu (ani Mint) nenajede ani v Live modu
« Odpověď #13 kdy: 27 Ledna 2019, 20:07:20 »
Co je to přesně za stroj? Značka, model, procesor, ram - prostě vše co se dá zjistit. Mohlo by to také pomoci. Ze secure boot a případně TPM byly odstraněny záznamy?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.