Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Asus X51L  (Přečteno 6304 krát)

kkllaarraa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Asus X51L
« kdy: 08 Října 2008, 18:25:14 »
Dobrý den!
Po docela dobré zkušeností, kdy jsem i s vaší pomocí zpeovoznila Ubuntu na stolním PC jsem se odhodlala nainstalit i na nový noebook Asus X51L (dualT2900, 2G RAM, X3100, wifi Atheros).
Mám 2 problémy:
1)Wifi nejede
2) Ať dělám s rozlišením co chci, horní panel se ne a ne roztáhnout na celou obrazovku.
Za rady co s tím děkuji!

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Asus X51L
« Odpověď #1 kdy: 08 Října 2008, 18:37:10 »
to stejne delalo i me. Na wifi pouzij ovladace madwifi - navod na zprovozneni jsem nasel tady na foru.
A co se tyce diplaye, je potreba nekde v nastaveni grafiky/rozliseni/nebo neco podobnyho vypnout druhej display. Pak to je v pohode (ten druhej displej jsem nechapal, ale pomohlo)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

kkllaarraa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Asus X51L
« Odpověď #2 kdy: 08 Října 2008, 20:00:23 »
Jo, tak tu wifi jsem zprovoznila (návod našla a funguje).
S tím panelem jsem ale zatám nehla, nemůžu nikde najít žádný druhý display abych ho vypla...  :-\

edit: Jo, ještě: Ubuntu mi pokaždé po restartu dá jas na nulu, takže musím de facto po paměti najít jak tu obrazovku rozsvítit. Dá se nějak nastavot aby to automaticky startovalo ne na 0%, ale dejme tomu na 70%?
« Poslední změna: 08 Října 2008, 20:10:04 od kkllaarraa »

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Asus X51L
« Odpověď #3 kdy: 08 Října 2008, 20:08:29 »
z hlavy fakt nevim, notebook uz jsem predal babicce a navic ted pisu z mobilu... takze presneji to rict neumim
Nicmene si vzpominam, ze ty dve plochy jsem tam jakoze videl :)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Asus X51L
« Odpověď #4 kdy: 08 Října 2008, 20:25:12 »
já si jas na ntb po startu ubuntu upravoval podle toho návodu... http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=926176 na asus m51vr funguje

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Asus X51L
« Odpověď #5 kdy: 08 Října 2008, 20:29:53 »
ten jas mi to dela taky. Chvili to prestalo - nevim proc - a pak zase zacalo...
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

kkllaarraa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Asus X51L
« Odpověď #6 kdy: 08 Října 2008, 20:33:46 »
Zkusím.... Promiňte, ale to fórum je tak velké, že zeptat se zabere míň času než ho celé procházet, nikdo se nestará asi o to aby to po týdnu sdružil dohromady a čistil.... :D
Ještě bych měla jednu otázku (kromě toho panelu): Čím překonvertuju v Ubuntu hudbu z .mpc do .ogg? (V PClinuxOS na to byl Soundconverter, ve Win dBpowerAMP), jsem fakt v Ubuntu nová, nezlobte se že se ptám blbě...

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Asus X51L
« Odpověď #7 kdy: 08 Října 2008, 20:37:21 »
tak jestli si zvykla na sounconventer, tak ho snad najdes v pridat/odstranit nebo v synapticu Jinak to je nejjednodussi pomoci SoundJuicer - jenom zaskrtnes jak se to ma ulozit...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

kkllaarraa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Asus X51L
« Odpověď #8 kdy: 08 Října 2008, 20:55:55 »
1) Jas: udělala jsem přesně to, co je v té nápovědě, příkazy jsem zkopírovala, ale na x51l to nefunguje.
2) Panel.: když se to nedá najít v grafice, není třeba nějaký příkaz v konzoli, kterým bych to spravila?
3) Hudba: promiň, tak pitomá zase nejsem, kdyby mi to soundconverter k instalaci nabídlo, tak se neptám,  jenže on tam není...

Už se s tím patlám půl dne, nebylo by nakonec jednodušší zkusit tam dát jiné distro?
K.

edit: Neberte to ve zlém, jsem vám vděčná za podporu, jenom mám prostě pocit, že zrovna tento ntb si zrovna s ubuntu moc nerozumí. Mám se s tím trápit dál? Nebylo by fakt lepší se na to vykašlat a zkusit něco jiného? V šuplíku mám instalačky OpenSuse, Debianu, CentOS, Mandrivy, Visty, PclinuxOS, Fedory, XP,.... Nevím,....
« Poslední změna: 08 Října 2008, 21:37:45 od kkllaarraa »

kkllaarraa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Asus X51L
« Odpověď #9 kdy: 08 Října 2008, 22:31:05 »
No, žádná odpověď taky odpověď. Teď jsem ale narazila na další koimplikaci: Chtěla jsem tam natáhnout data z externího disku, a ani to nejde, odmítá mi jej připojit a hlásí: DBus.Error.NoReply: Did Not Receive a Reply. Sorry,ale to už je na mě moc. Konečná, pa pa Ubuntu, až se naučíš pracovat s hardwarem tak se ozvi, teď tě mažu a instaluju něco jiného.
Díky za snahu a pomoc, ale vzdávám to.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Asus X51L
« Odpověď #10 kdy: 09 Října 2008, 07:37:07 »
Instaloval jsem na Asus X51RL a opravdu se tam Ubuntu, ani LinuxMint moc nechytal - problemy se zvukem a wifi. Nakonec tam celkem obstojne vlezla Mandriva 2008 One.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

kkllaarraa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Asus X51L
« Odpověď #11 kdy: 09 Října 2008, 13:37:44 »
Dodatečně jsem přišla ještě na jednu chybu: Když jsem chtěla něco smazat z flashky, tak Ubuntu ne aby to odstranilo, ono z nepochopitelných důvodů vytvořilo na té flashce skrytý soubor /.trash a nechalo to tam. Pak se divím, že tam není místo, i když tam nic není...
Ubuntu jsem z toho ntb včera smazala a nainstalovala tam OpenSUSE 11.0, a kupodivu funguje všechno včetně wifi, jediné co zůstalo je ten jas při startu. Kdybych to udělala hned, mohla jsem si ušetřit 7 hodin trápení. Asus X51L rozhodně NENÍ "Ubuntu friendly" notebook.

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Asus X51L
« Odpověď #12 kdy: 09 Října 2008, 13:39:55 »
s tim kosem na flash disku to neni chyba, to je v poradku ;)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Asus X51L
« Odpověď #13 kdy: 09 Října 2008, 15:47:02 »
Tento NB fakt neni pre Ubuntu. Tiez som sa s tym panelom dlho trapil, jedine "schodne" riesenie bolo presunut horny panel dolu, pretoze dole sa pekne roztiahol....
Co sa tyka toho jasu, tak tam je problem s detekciou napajanie zo siete / napajnie z baterky. Kdesi som cital ze je ten bug uz dlho a nikto ho neriesi. Da sa to spravit, len si uz nepamatam ako... idem to pohladat.
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

kkllaarraa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Asus X51L
« Odpověď #14 kdy: 09 Října 2008, 16:16:07 »
to ufaak:
To myslíš vážně, že to není chyba? Ta flashka není nafukovací, má jenom 2GB, a když z ní mažu, tak je to proto, abych si uvolnila místo pro něco jiného, ne aby mi to tam vytvořilo skrytý koš a nejenže tím blokovalo místo dál, ale kdybych byla začátečník a neuměla se podívat na skryté soubory a pak to smáznout, tak bych tu flashku vyhodila. Suse i PClinuxOS to přesune do svého koše, Windows to zlikvidují úplně, jediné Ubuntu dělá tu opičárnu že to na té flashce nejenom nechá, ale navíc i skryje! Podle mě, když už nic jiného, tak toto je na hlášku do bugzilly.
to Miko10:
Taky jsem to tak původně udělala, že jsem hodila hlavní panel dolů, a přesunula na něj všechno z druhého panelu a ten zrušila, ale to by tak přece nemělo být, na co teda mám 2 panely když 1 musím zrušit a horní přesunout dolů, protože sám se zaboha neroztáhne a nikdo neví jak mu to přikázat? Hlavně že je to vyřešené (u mě a pro mě) tím, že jsem tam nainstalila to Suse. Vývojáři Ubuntu by se asi měli s firmou Asus spojit a nějak to řešit, pro ty další co příjdou po mě.
« Poslední změna: 09 Října 2008, 17:26:41 od kkllaarraa »

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Asus X51L
« Odpověď #15 kdy: 09 Října 2008, 22:23:29 »
ubuntu si vytvari vlastni kos pro kazdy disk. doporucuju mazat se shiftem
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

kkllaarraa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Asus X51L
« Odpověď #16 kdy: 09 Října 2008, 22:37:28 »
No, jako omluvu pro to, že to z flashky nesmaže ale místo toho to tam vytvoří skrytý koš bych přijala snad jedině že programátoři byli na šrot když tohle udělali, ale i tak nechápu, že jim to nedošlo když ráno vystřízlivěli.... A hlavně nechápu, že se jich někdo v takto evidentní kravině ještě zastává. Opravdu, má-li být -buntu systém pro začátečníky, tak takovéhle lapsy si prostě dovolit nemůže. Jako začátečnice bych viděla, že na flashce nic není a přitom je plná a nic se tam nevejde, věc za pár set bych vyhodila do koše a právem bych vinila -buntu z toho, že je to zničené.

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Asus X51L
« Odpověď #17 kdy: 12 Listopadu 2008, 08:43:24 »
Hlavně že je to vyřešené (u mě a pro mě) tím, že jsem tam nainstalila to Suse. Vývojáři Ubuntu by se asi měli s firmou Asus spojit a nějak to řešit, pro ty další co příjdou po mě.

Myslim ze to nie je problem ubuntu ale GNOME. Pri Kubuntu ziadne problemy....
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.