Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace GeForce 210 na KUBUNTU 14.04  (Přečteno 1041 krát)

darksir

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Instalace GeForce 210 na KUBUNTU 14.04
« kdy: 19 Května 2014, 15:14:01 »
Ahoj,
jsem tady novy a bojuji s kubuntu, ktere jsem si nainstaloval. Mam geforce 210 a prijde mi, ze po instalaci systemu nebeha grafika s akceleraci. Resp. ze video v HD bezi nejak hnusne. Pouzivam prehravac VLC.
Mam na pc dualboot s WXP a prijde mi, ze video je kvalitnejsi a nezatezuje tak procesor.

1) Prosim o radu, jak overit, zda grafika funguje tak, jak ma? Ve VLC mam podporu HW akcelerace zapnutou, ale nevim, jak poznat, zda opravdu akceleruje, prijde mi, ze je to stejne, i kdyz to vypnu.

2) stahnul jsem si primo od nvidie ovladac pro linux, ale ten musi byt instalovan, kdyz jsou vypnuta Xka. Vubec nevim, jak je ukoncit. Kdyz se prepnu pres CTR+ALT+F1 do konzole, sputim instalaci, ale xka porad bezi. Jak je ukoncit? Pripadne jak najet do systemu, aby se vubec nespustily ? Najet jen do konzole? Pres ten rezim zotaveni, nebo co to je, se do konzole dostanu, ale bez FS. Takze nic nenainstaluji.

Diky moc za popostrceni,
P.


sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Instalace GeForce 210 na KUBUNTU 14.04
« Odpověď #1 kdy: 20 Května 2014, 00:51:08 »
1)
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install mesa-utils
Kód: [Vybrat]
glxinfo | grep renderer
2)
Nedělal bych to, nechal bych si to někdy na dlouhé zimní večery. (Určitě si vystačíš s tím, co nabízí oficiální repozitáře, tzn. systém tě po instalaci jisttě upozornil, že jsou k dispozici dodatečné ovladače. Pokud budeš chtít čerstvější, je lepší si přidat ppa repozitář.)
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

darksir

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Instalace GeForce 210 na KUBUNTU 14.04
« Odpověď #2 kdy: 21 Května 2014, 15:44:09 »
Diky za tipy,
ten prikaz mi vypise :

Kód: [Vybrat]
petr@kancl:~$ glxinfo | grep renderer
    GLX_MESA_multithread_makecurrent, GLX_MESA_query_renderer,
OpenGL renderer string: Gallium 0.4 on NVA8
petr@kancl:~$

A porovnaval jsem zatez procesoru, vypada to, ze akceleruje. Nebudu tedy ovladac resit. Mam ale problem treba u hry openarena, kdyz hraju v okne, muzu normalne regulovat gammu, kdyz dam fullscreen, je obraz strasne tmavy, nejde s tim hnout. Na tom samem PC stejna hra jen verze pro win beha uplne bezchybne. :-(

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Instalace GeForce 210 na KUBUNTU 14.04
« Odpověď #3 kdy: 21 Května 2014, 19:31:44 »
Dle glxinfo běžíš na nouveau ovladači, naistalováním propriet. by sis mohl polepšit (akorát ti nebude fungovat plymouth, tedy grafické znázornění náběhu systému). Můžeš tedy zkusit vyhledat v menu "Dodatečné ovladače", mělo by se otevřít okno, které ti nabídne instalaci těchto ovladačů, nebo zkus v terminálu napsat:

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install nvidia-current
S tou gamma korekcí nevím, spíš bych čekal problém při hraní v okně, než ve fullscreen. Taky je možný, že je to nějaký bug. Ale můžu ti to vyzkoušet u sebe.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.