Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Začátečník v systému Ubuntu 12.04  (Přečteno 1503 krát)

snowdog

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Začátečník v systému Ubuntu 12.04
« kdy: 28 Ledna 2014, 23:44:21 »
Ahojky,
mám nový počítač a jsem začátečníkem v užívání systému Linux. Mám nainstalovaný Ubuntu 12.04 a rád bych se přihlásil k routeru co mám doma, ale nevím jak. Zkoušel jsem pár věcí a neúspěšně. Můžeme mi někdo poradit. V počítači mám nainstalovanou taky aplikaci pro správu bezdrátových sítí, ale nevím jak si ji zkopírovat na plochu atd. Prostě začátečník  :) Děkuji za všechny kvalitní rady.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Začátečník v systému Ubuntu 12.04
« Odpověď #1 kdy: 29 Ledna 2014, 08:42:11 »
Ak je adresa routeru napr. 192.168.1.100 nastav si podľa tohto dolného odkazu 192.168.1.xx
Za xx dosaď napr. 99, alebo 101 záleží s akým rozsahom adries server pracuje, nastav aj masku 255.255.255.0 a bránu 0.0.0.0
Jak na Internet
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

geofre

Re:Začátečník v systému Ubuntu 12.04
« Odpověď #2 kdy: 29 Ledna 2014, 08:46:57 »
Ahojky,
mám nový počítač a jsem začátečníkem v užívání systému Linux. Mám nainstalovaný Ubuntu 12.04 a rád bych se přihlásil k routeru co mám doma, ale nevím jak. Zkoušel jsem pár věcí a neúspěšně. Můžeme mi někdo poradit. V počítači mám nainstalovanou taky aplikaci pro správu bezdrátových sítí, ale nevím jak si ji zkopírovat na plochu atd. Prostě začátečník  :) Děkuji za všechny kvalitní rady.
To nejlepší co můžeš udělat, je pročíst si wiki, kde se trochu lépe seznámíš s Ubuntu a najdeš tam spoustu odpovědí na otázky typu nastavování routeru a podobně...
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Začátečník v systému Ubuntu 12.04
« Odpověď #3 kdy: 29 Ledna 2014, 09:52:10 »
Ahojky,
mám nový počítač a jsem začátečníkem v užívání systému Linux. Mám nainstalovaný Ubuntu 12.04 a rád bych se přihlásil k routeru co mám doma, ale nevím jak. Zkoušel jsem pár věcí a neúspěšně. Můžeme mi někdo poradit. V počítači mám nainstalovanou taky aplikaci pro správu bezdrátových sítí, ale nevím jak si ji zkopírovat na plochu atd. Prostě začátečník  :) Děkuji za všechny kvalitní rady.
Nahoře v panelu vpravo je ikona sítí - pokud je zapnutá wifi jak hardwarově, tak softwarově, tak si prostě najdeš svoji domácí síť a připojíš se. Mimochodem - je to stejné jako ve Windows (v panelu dole vpravo)  nebo Mac OS X  ;)


[příloha smazaná administrátorem]
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

snowdog

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Začátečník v systému Ubuntu 12.04
« Odpověď #4 kdy: 29 Ledna 2014, 20:07:12 »
Hojky,
děkuji za info. To jsem již zjistil, ale nepovedlo se mi nic nastavit. Asi nejsem zapnutý ani hard ani sowt. Problém kde si to nastavit to je oč tu běží  :'(

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Začátečník v systému Ubuntu 12.04
« Odpověď #5 kdy: 29 Ledna 2014, 20:11:27 »
blokaci si ověř v terminálu
Kód: [Vybrat]
sudo rfkill list all

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Začátečník v systému Ubuntu 12.04
« Odpověď #6 kdy: 30 Ledna 2014, 14:38:17 »
Urob čo radí Cuore,
potom ukáž čo vypíše terminál
Kód: [Vybrat]
lshw -c network
...Zkoušel jsem pár věcí a neúspěšně...
Čo to je „pár věcí“? Prezraď, čo si vyskúšal pred tým.
Čo je to za pc?
Pripojenie káblom tiež nefunguje? (čím viac prezradíš, tým skôr niekto pomôže)
Sorry, som zle pochopil to, že sa chceš pripojiť k routeru, myslel som, že v ňom chceš niečo nastaviť.   ::)
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.