Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: záhadně nefunkční wifi  (Přečteno 1353 krát)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
záhadně nefunkční wifi
« kdy: 03 Března 2009, 16:30:38 »
Zdravím.
Lidi měl bych takovej problém. Mám ASUS EEE PC 901 a tak jsem s tím naběhl do školy s tím, že se připojím na wifinu. Poté co mě to nechtělo připojit, tak jsem se mrknul na router, vypnul MAC filtr a stále se nechce připojit. Jinými slovy : Vypnul jsem všechny zabezpečovací mechanismy co znám ( MAC filtr, WEP / WPA ) a stále se nemůžu připojit na síť. Po vypnutí všech věcí se kámoš s widlema pokusil připojit a šlo mu to -> chyba bude v mém stroji. V wicd který používám to vždycky skončí s " Získávám IP adresu" . Mám přístup k AP, serveru i routeru kdyby byla případná chyba tam. Jinak wifi je fční ( všude jinde se v poho připojím ) . Nevíte co by tomu mohlo být ? Dík
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Kecik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • nuqDaq yuch Dapol-where do you keep the chocolate?
    • Personal web page
Re: záhadně nefunkční wifi
« Odpověď #1 kdy: 03 Března 2009, 19:33:21 »
DHCP ti nepřidělí adresu, zkus si nastavit ip, bránu a dns ručně
The most important thing in the programming language is the name. A language will not succeed without a good name. I have recently invented a very good name and now I am looking for a suitable language.
D. E. Knuth, 1967

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: záhadně nefunkční wifi
« Odpověď #2 kdy: 04 Března 2009, 01:34:19 »
Zdravím.
Lidi měl bych takovej problém. Mám ASUS EEE PC 901 a tak jsem s tím naběhl do školy s tím, že se připojím na wifinu. Poté co mě to nechtělo připojit, tak jsem se mrknul na router, vypnul MAC filtr a stále se nechce připojit. Jinými slovy : Vypnul jsem všechny zabezpečovací mechanismy co znám ( MAC filtr, WEP / WPA ) a stále se nemůžu připojit na síť. Po vypnutí všech věcí se kámoš s widlema pokusil připojit a šlo mu to -> chyba bude v mém stroji. V wicd který používám to vždycky skončí s " Získávám IP adresu" . Mám přístup k AP, serveru i routeru kdyby byla případná chyba tam. Jinak wifi je fční ( všude jinde se v poho připojím ) . Nevíte co by tomu mohlo být ? Dík
Mam Intel Pro 3945ABG a abych rekl pravdu, posledni dobou mi vypadava pripojeni. Stava se to pri delsi necinnosti, nebo i bezne kdyz surfuju. Proste a jasne je pripojeni dole. Conky sice ukazuji, ze jsem pripojenej, ikona wicd vypadala taky funkcne, ale proste jsem se nepripojil(nedostanu se ani na hub). Pomohl az klasickej reboot systemu. Odinstaloval jsem wicd, nainstaloval zpatky gnome-network-manager a cekam kdy mi to opet spadne, zatim nic. Jako router pouzivam BTHub(British Telecom), ten starej bilej, co jeste nezvlada 802.11.n. Vzdycky se mi osvedcilo pri podobnem problemu(obtaining ip address) restartovat hub, nebo router(drive). Dokonce mi to bylo doporuceno, tak cca 2x za mesic... :)

Kecik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • nuqDaq yuch Dapol-where do you keep the chocolate?
    • Personal web page
Re: záhadně nefunkční wifi
« Odpověď #3 kdy: 04 Března 2009, 15:38:10 »
Nemoh bys nějak popsat čemu to vlastně říkáš 'HUB' a co je podle tebe 'router(drive)'?
The most important thing in the programming language is the name. A language will not succeed without a good name. I have recently invented a very good name and now I am looking for a suitable language.
D. E. Knuth, 1967

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.