Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Testování stability systému – něco jako Prime95  (Přečteno 1389 krát)

Lukfi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Testování stability systému – něco jako Prime95
« kdy: 05 Září 2012, 22:07:32 »
Ahoj, mám Linux na takovém starém zbastleném stroji a chtěl bych otestovat, jestli je to stabilní. Našel jsem různé programy, které se třeba spustí z terminálu, pak vytěžují procesor do 100 % a kromě task manageru nejsou nikde vidět. Já bych ale nejraději podobný test, jako býval kdysi Prime95 na Windows. Tedy aby to odhalilo nejen případy, kdy se celý systém zhroutí, ale i takové, kdy je zdánlivě stabilní a přitom dělá chyby ve výpočtech. Existuje něco takového pro Linux?

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Testování stability systému – něco jako Prime95
« Odpověď #1 kdy: 05 Září 2012, 23:12:10 »
ten Prime95 je i pro Linux

Lukfi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Testování stability systému – něco jako Prime95
« Odpověď #2 kdy: 06 Září 2012, 09:31:46 »
Přesně ten mám, ale jsem s ním schopen docílit leda toho, že se to spustí a v pozadí zatěžuje procesor, nic víc. Když spustím terminál, hodím se do složky, kde to je a napíšu mprime, tak se to ani nespustí.

beer

  • Host
Re:Testování stability systému – něco jako Prime95
« Odpověď #3 kdy: 06 Září 2012, 09:46:30 »
Přesně ten mám, ale jsem s ním schopen docílit leda toho, že se to spustí a v pozadí zatěžuje procesor, nic víc. Když spustím terminál, hodím se do složky, kde to je a napíšu mprime, tak se to ani nespustí.

když si ve složce, kde chceš spustit nějakou aplikaci, musíš před jméno souboru zadat ./, nebo cestu, je jedno, jestli relativně nebo absolutně.

Pokud se jmenuje soubor mprime, tak ve složce zadáš
Kód: [Vybrat]
./mprime nebo například
Kód: [Vybrat]
/home/uzivatel/tvoje/cesta/mprime.

Lukfi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Testování stability systému – něco jako Prime95
« Odpověď #4 kdy: 06 Září 2012, 11:24:49 »
a jo, díky.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.