Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: LILO a busyBox  (Přečteno 1879 krát)

OndraSter

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
LILO a busyBox
« kdy: 17 Června 2006, 14:12:39 »
Tak. Tohle byla zrejme posledni kapka pro linux. Kdyz sem uz nainstaloval to ubuntu(starsi 5.10, na 6.06 cekam) a uzral si 5GB z 2*10GB disku, nainstaloval LILO.
Rebootnul sem PC po instalaci. Hura, napsalo se LILO 22.6.x
Ale nezobrazila se tabulka na vyber win ci lin, automaticky se bootnul lin.
kdyz se uz nabootoval, skocilo to do BusyBoxu (co to je?!? vim ze to je nejaka emulace shellu, ale s prominutim ho** umi). Zadny error sem nevidel, ani me nenapadlo nic, co bych mel hledat. GRUB nechci, diky, pac BIOS mi vezme disk jako 528MB a GRUB ma kecy. (nesnasim GRUB a BIOS)
Nechci prijit o lilo, ponevadz bych pak musel asi znova instalovat cely system a to opravdu nechci (kdyz uz tam ten linux mam, proc ho pak davat znova ne?!?)

Co s tim mam delat? Dival sem se do /etc/lilo.conf, ale tam je i Other s nazvem windows, tak predpokladam, ze to je spravne (kdyz sem tam mel slacka a LILO, tak zadny problem nebyl)

Mam se na linux vykaslat a potom ho dat na samostatny disk a jenom prohazovat disky nebo se na linux vykaslat uplne? pac tohleto uz me pekne stve.

PS: chtel sem byt sprostsi, ale nejsem zadny linuxi guru, tak sem radsi nebyl :P

OndraSter

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
LILO a busyBox
« Odpověď #1 kdy: 17 Června 2006, 14:23:44 »
Prave sem si vzpomnel na navod jak bootovat linux pomoci ntloaderu.. Hned se du do toho pustit :P

OndraSter

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
LILO a busyBox
« Odpověď #2 kdy: 17 Června 2006, 15:12:53 »
Tak sem to udelal, bootuju linux z ntloaderu, ale ten busybox tam je porad.. muze mi nekdo rict co se deje? Pokusim se opsat jeste posledni hlasku pred spustenim busyboxu

OndraSter

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
LILO a busyBox
« Odpověď #3 kdy: 17 Června 2006, 23:42:43 »
ted sem si na to vzpomnel, takze:
fstab mi hlasi ze nebyl nalezen
mountovani /root/dev na /dev/.static/dev to samy
mountovani /dev na /root/dev necekane take
target filesystem doesn't have /sbin/init

tohleto je to nejdulezitejsi co sem pochytil. Takovyto Done apod sem neopisoval

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.