Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: yakuake [vyřešeno]  (Přečteno 1848 krát)

T-y-g-r-i-k

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
yakuake [vyřešeno]
« kdy: 09 Února 2008, 22:44:30 »
Zdarec,

nainstaloval jsem si z balíčku yakuake, den bez problémů šel! Ovšem pak přestal reagovat na zkratku F12! Je nastartovanej, ale neotevře se. Při spuštění napíše vlevo nahoře v rohu, že je nastartovanej, a že ho můžu spustit...(za těmito tečkami by mělo být F12), ale nic se tam nezobrazuje. od toho soudím, že je problém se zkratkama. Zkusil jsem nainstalovat 2.8.1 verzi, ale stejné. Nevíte, jak se tento softík dá vydefaultovat do továrního nastavení? Protože bez zkratky nevím jak ho rozbalit.

Díky za rady
« Poslední změna: 12 Února 2008, 14:02:18 od Anna Taliánová »

premet

  • Host
Re: yakuake problém
« Odpověď #1 kdy: 09 Února 2008, 22:50:02 »
Tovární nastavení  ;D , zkus se podívat do domovského adresáře do /home/vas_profil/.yakuake  jestli to tam je a smazat to :) musíš si v Nautilusu pokud víš zapnout zobrazení skrytých souborů a složek. :)
« Poslední změna: 09 Února 2008, 22:52:02 od Premet »

T-y-g-r-i-k

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: yakuake problém
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2008, 23:17:01 »
Tovární nastavení  ;D , zkus se podívat do domovského adresáře do /home/vas_profil/.yakuake  jestli to tam je a smazat to :) musíš si v Nautilusu pokud víš zapnout zobrazení skrytých souborů a složek. :)

Nepomohlo, problém je prostě v tom, že není nastavená žádná zkratka. Podařilo se mi přepsat soubor yakuakerc v config a tam jsem zadal hodnotu zobrazeni při startu true, tak se mi objevil! Nastavil jsem klávesovou zkratku F12 a ještě radši aby se mi zobrazoval po najetí myši. OK, tak jsem ho zavřel, otevřel a ejhle...na klávesovou zkratku nereaguje! Tu si prostě neuloží! Ale tu myš si uloží, takže když najedu na horní část, tak se yakuake zobrazí, ale kl. zkratku ne a ne uložit. Jako poslední mě napadlo zkusit jak primar tak druhou klávesovou zkratku, tak jsem použil F12 a jako druhou F11 a jakmile tam jsou zadaný 2 hodnoty, tak už si to pamatuje :) opravdu divný a zajímalo by mě, proč si to nechce pamatovat jenom jednu hodnotu. Chjo, ale alespoň tak
« Poslední změna: 12 Února 2008, 14:03:30 od Anna Taliánová »

cuba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Re: yakuake problém [VYRESENO]
« Odpověď #3 kdy: 10 Února 2008, 22:04:38 »
Když program spustíš, tak dole pod shellem je taková malá šipečka-nastavení.
nač upravovat ručně config :-\

T-y-g-r-i-k

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: yakuake problém [VYRESENO]
« Odpověď #4 kdy: 11 Února 2008, 23:55:20 »
Když program spustíš, tak dole pod shellem je taková malá šipečka-nastavení.
nač upravovat ručně config :-\

No moc jsi to nepochopil...! Já jsem se do ty konzole vůbec nedostal, protože si představ a přečti si nad tímto, že jsem nemohl použít žádnou zkratku, tudíž jsem konzoli nemohl vůbec ale vůbec nijak otevřít, tak jsem nemohl ani jít do nastavení!

cuba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Re: yakuake [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 12 Února 2008, 19:44:33 »
Aha, promin. Už to vidím ;)
No reinstal nebo odebraní jsi nejspíše v Synapticu zkoušel..
Lze také nainstalovat 2.9



 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.