Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: knockd - démon se nespouští po startu  (Přečteno 1188 krát)

umiyaki

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
knockd - démon se nespouští po startu
« kdy: 29 Října 2008, 11:47:44 »
Přeji pěkný den. I jako spokojený uživatel ubuntu se sem tam dostanu do problémku, který se mi nedaří vyřešit. O co jde. Nainstaloval jsem si prográmek "knockd". Jde o démonka, který se používá při tzv. "port knockingu". Jen další zabezpečení počítače. Program jako takový se v pořádku nainstaloval. Konfiguráky se umístily "knockd.conf" do /etc a "knockd" do /etc/default, skript pro spuštění "knockd" do /etc/init.d/. V konfiguračním souboru "/etc/default/knockd" jsem pozměnil řádek pro povolení spuštění. Nejsem teď na linuxu, tak jen zpaměti START_KNOCKD=1 nebo tak nějak. A teď ten problém. Pokud spustím "knockd" jako program klasickým napsáním "sudo knockd" do konzole a nebo jako démon "sudo /etc/init.d/knockd start", vše funguje k mé spokojenosti. V konfiguračním souboru /etc/knockd.conf je uvedena cesta k logovacímu souboru "/var/log/knockd.log" a v tomto souboru se vpořádku objevují informace o startu o tom, že démon poslouchá na eth0 atd.
Jde mi o to, že by se tento démon měl automaticky spouštět po startu počítače. Wiki bohužel nic, google jsem prolezl a také nic podobného. Samozřejmě jsem kontroloval skožky /etc/rc0.d až rc6.d a ve všech je symlink na /etc/init.d/knockd uveden. Zkoušel jsem i tyto symlinky odstranit pomocí příkazu ... teď netuším jestli si to pamatuji ... "update-rc.d -f knockd remove" ... symlinky zmizely. Pak jsem je přidal znovu pomocí "update-rc.d knockd default" a symlinky se znovu objevily. Bohužel po startu se nestalo vůbec nic.
Nejprve jsem myslel, že problém bude v právech, ale programy ve složkách /etc/rcx.d/ se spouští při startu s právy root, tak také nic. Prohledával jsem logy (/var/log/), ale vůbec jsem nenašel žádnou zmínku o tom, že by byl script /etc/init.d/knockd spouštěn. Pravdou je, že přesně nevím, v kterém logu by se to mělo objevit. Omluvou pro mě je, že jsem prošel úplně všechny co ve složce jsou "auth.log, message atd.) V logu knockd.log také není žádná informace o tom, že by byl spuštěn při startu, třeba i s chybou.
Může mít vliv na spuštění to, že soubor knock.log lze otevřít pouze s právy root? Asi ne co? Prosím tedy o pomoc, případné nasměrování, co může být špatně.
Ještě mě napadlo, že symlink není v adresáři /etc/rcS.d, ale také netuším jestli je to dobře. Kde bych info/log o spouštění skryptů z /etc/init.d/ našel?

Díky moc za pomoc

OS: Ubuntu 8.04.1 HH
« Poslední změna: 29 Října 2008, 15:04:19 od umiyaki »
"Prvním stupněm debility je pocit geniality."
Notebook HP 530 - Ubuntu 10.04; PC P4 2.8GHz - Ubuntu 10.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.