Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: záloha HDD - (ne)funkční  (Přečteno 2750 krát)

rudas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
záloha HDD - (ne)funkční
« kdy: 09 Ledna 2010, 23:33:50 »
Zdravím
mam notebook Lenovo IdeaPad G550
Kód: [Vybrat]
http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g550-p-d150044.htm a odešel mi disk, ale koukal jsem nožičky mu nenarostly tak nechapu jak..
HDD: Western Digital, 320GB
Cíl: Zachránit větší množství dat na oddílech EXT3 a NTFS

Problém: Nechal jsem zapnutý ntbk přes noc (torrenty) a když jsem se po vyspani zvedl z postele a drkl do miši a nic, pak klavesnice a nic obrazovka stale černa a do pěti minut se nic nestalo tak jsem ho vypl a zapl a nenaběhl. Dopatral jsem se k tomu, že je to diskem.
takže zapnu ntbk a dostane se to až do urovně kdy mi vyskoči Grub tabulka se systemy (Ubuntu 9.10 a XP) a dal se nedostanu nic nenabehne chyba HDD. Tabulka se nachází v MBR tedy na HDD takže do určité úrovně disk funguje a myslím, že je i hlučnější než byl.
Reinstalace XP mi našla HDD, ale nelze s ním pracovat a pod Live Ubuntu taky.
Když dám disk do stolního PC a chci s tímto diskem zapnou PC z jiného disku se systémem nebo z tohoto - nejde! Ani když ho připojím za běhu do stolniho PC (nalezen nový hardware ale nedoinstaluje se).
Od známého jsem dostal, jelikož jsem už nevěděl co dál, CD s Mini Win XP, které mi s tímto diskem pouze v notebooku naběhne. Na tom CD je několik programů a zjistil jsem, že problém je s partition tabulkou. Záchrana dat mi také nejde. Mám možnost pouze jen NTFS, ale potřebuji i EXT3. Na NTFS mám program GetDataBack, ten mi ten neviditelný HDD najde a může s ním pracovat, ale jen do té míry, že začne načítat data a po chvíli narazí na vadný sektor a těch je pak celá řada + chyby čtení/zápisu.

Zná tedy někdo nějaký program na záchranu dat z NTFS a EXT3 oddílů?

THX
Předem se omlouvám za vám způsobené újmy či problémy v mých příspěvcích, ať už šlo o vulgarismy nebo chyby v pravopisu. THX
PC a Notebook Ubuntu 10.04 a Wir XP (zbytek rodiny a škola a sem tam nějaká gameska)

mrstevo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 159
YOU SHOULD NEVER GET MORE THAN YOU GIVE

Intel Core 2 Duo 2 GHz, 3GiB ram, 160GB SATA2, NVIDIA 8400GS 512MiB  DDR2, Saa7134 TV card Ubuntu 9.04

jmc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re: záloha HDD - (ne)funkční
« Odpověď #2 kdy: 10 Ledna 2010, 09:48:36 »

rudas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: záloha HDD - (ne)funkční
« Odpověď #3 kdy: 10 Ledna 2010, 15:10:34 »
diky, ale vypadá to, že software to nezachrání a tak budu muset zkusit servis nebo rovnou reklamaci, ale reklamací příjdu o data což nechci. Ale když mi v servisu rozeberou HDD na součastky a data zachrani tak nevim jestli mi uznají reklamaci i když jim servis dá potvrzení, že HDD byl mrtev s tou a tou chybou atd...
nemáte zkušenost?
Jinak vždy při inializaci HDD s TestDiskem mi to najde vadné sektory a pak to šrotuje strašně pomalu...
Momentálně zkouším vytvořit image části disku tak uvidim jak se to povede.
Předem se omlouvám za vám způsobené újmy či problémy v mých příspěvcích, ať už šlo o vulgarismy nebo chyby v pravopisu. THX
PC a Notebook Ubuntu 10.04 a Wir XP (zbytek rodiny a škola a sem tam nějaká gameska)

mrstevo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 159
Re: záloha HDD - (ne)funkční
« Odpověď #4 kdy: 10 Ledna 2010, 15:21:39 »
servis hmm... ak su to velmi dolezite data ok... ale ak iba nejake foto, tak to bude aj stáááť dosť eur.
inač, test disk že vraj data obnovuje dosť pomaly...takze nechaj to šrotovať celu noc
YOU SHOULD NEVER GET MORE THAN YOU GIVE

Intel Core 2 Duo 2 GHz, 3GiB ram, 160GB SATA2, NVIDIA 8400GS 512MiB  DDR2, Saa7134 TV card Ubuntu 9.04

rudas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: záloha HDD - (ne)funkční
« Odpověď #5 kdy: 13 Ledna 2010, 00:20:43 »
tak jsem udělal nějakej image.dd soubor v TestDisku a nevim jak ho otevřít a strejda Google nejak nece poradit, v čem to tedy otevřu?
Předem se omlouvám za vám způsobené újmy či problémy v mých příspěvcích, ať už šlo o vulgarismy nebo chyby v pravopisu. THX
PC a Notebook Ubuntu 10.04 a Wir XP (zbytek rodiny a škola a sem tam nějaká gameska)

mrstevo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 159
Re: záloha HDD - (ne)funkční
« Odpověď #6 kdy: 13 Ledna 2010, 21:44:38 »
čo ste vyskusali_? napr...premenovat image.dd na image iso, alebo img, alebo ......
Zatial som takyto problem chvalabohu nemal :)
YOU SHOULD NEVER GET MORE THAN YOU GIVE

Intel Core 2 Duo 2 GHz, 3GiB ram, 160GB SATA2, NVIDIA 8400GS 512MiB  DDR2, Saa7134 TV card Ubuntu 9.04

rudas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: záloha HDD - (ne)funkční
« Odpověď #7 kdy: 14 Ledna 2010, 22:14:55 »
jasně že jsem to zkoušel přejmenovat na iso rar zip ... ale vypíše to chybu že to neni archiv, Daemon Tools to připojí ale nejde to otevřít
fakt nevim v čem to otevřít
(jsem zapomel připsat do minulyho příspěvku, že jsem zkoušel přejmenovat soubor)
Předem se omlouvám za vám způsobené újmy či problémy v mých příspěvcích, ať už šlo o vulgarismy nebo chyby v pravopisu. THX
PC a Notebook Ubuntu 10.04 a Wir XP (zbytek rodiny a škola a sem tam nějaká gameska)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.