Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD  (Přečteno 6261 krát)

arxeiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« kdy: 08 Září 2011, 22:08:34 »
Mám problém, chtěl jsem na stolní PC nainstalovat Linux, vložil jsem LiveCD (Ubuntu 11.4) a linux naběhl, po 5s co naběhl černá obrazovka a restart, toto se opakovalo, zkusil jsem LiveCD Kubuntu 11.4 opět to samé, popř ani nenajelo, na jiném PC v pohodě běží vše... Vzal jsem tedy USB nahrál tam Ubuntu 10.4 LST a nabootoval, opět to samé. Poradíte prosím, chci dostat na stolní PC Linux, a nejsem toho schopen.
PC:
MB: Gigabyte GA-EP31-DS3L
CPU: Intel Pentium Dual-Core E5200
RAM: 4GB A-Data
HDD: 1,5TB WDC
GPU: ATi HD3650

Prosím, co mám dělat :'(

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2466
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #1 kdy: 09 Září 2011, 09:00:35 »
Systém naběhl, nebo začal nabíhat? Byla vidět plocha?

Zkus spustit LiveCD s nějakým parametrem. Je tam ta volba.
Zkontroluj medium. To že jinde běží není záruka, že je v pořádku.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

arxeiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #2 kdy: 09 Září 2011, 12:01:25 »
Média jsem zkontroloval, nejede to jenom u mě. Někdy to nenaběhlo, někdy se to zastavilo, ale naposled z USBčka mi to najelo až na plochu, ta tam byla tak 5s a když jsem hýbl myší tak černo a do chvilky restart, někdy se to seklo v průběhu, a musel jsem to natvrdo restartovat...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2466
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #3 kdy: 09 Září 2011, 13:53:26 »
Média jsem zkontroloval, nejede to jenom u mě. Někdy to nenaběhlo, někdy se to zastavilo, ale naposled z USBčka mi to najelo až na plochu, ta tam byla tak 5s a když jsem hýbl myší tak černo a do chvilky restart, někdy se to seklo v průběhu, a musel jsem to natvrdo restartovat...

Zkus spustit LiveCD s nějakým parametrem. Je tam ta volba.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

arxeiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #4 kdy: 09 Září 2011, 18:22:44 »
tak změna, zkusil jsem tu flešku projet tím testem, a napsalo mi to chybu v 1 souboru, zkusil jsem tu flešku jěště 3x udělat znova, stáhl znova .iso soubor a furt to samé...
Na tvorbu flešky spouštěcí jsem použil Lili USB
Btw jak nabootovat s jiným parametrem? Hledal jsem ale nenašel jsem nic rozumného...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2466
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #5 kdy: 12 Září 2011, 08:11:57 »
A stažený obraz ISO jsi kontroloval?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

arxeiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #6 kdy: 12 Září 2011, 13:03:47 »
Ten je kontrolovaný při vytváření bootu v tom Lily, ten ho kontroluje než ho tam nahraje

arxeiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #7 kdy: 18 Září 2011, 15:57:16 »
Nikdo neví? Ptal jsem se jěště na jednom fóru, tam mi řekli, že by to mohlo být tím, že mám přetaktované PC, jsem ho podtaktoval a dělá to pořád...

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #8 kdy: 18 Září 2011, 16:05:13 »
A co tedy zkusit nějaké bootovací parametry, jak už několikrát zmiňoval compaq? ;)
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

arxeiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #9 kdy: 18 Září 2011, 16:38:18 »
Tak jsem teda vyzkoušel bootovací parametry, zkusil jsem
acpi=off
acpi=oldboot
a nic z toho nepomohlo, a nevím jěště jaké bych měl zkusit

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #10 kdy: 18 Září 2011, 17:03:21 »
tezko radit :D  mrkni do biosu  a zkus zmenit  SATA mód na RAID nebo IDE  hlavne ne na  AHCI  :)    stejne si porad myslim ze bude chyba v tom ISU    zkus ho stahnou z jineho zdroje  a hlavne alternate cd s acpi=off  :) do menu instalace si se dostal ci ne ?   pripadne zkousel si odstranit kompletne ten oddil a pak vytvori novej s odkladacim postorem ?

instalaci na USB si delal jak ?    idealni je pro to http://unetbootin.sourceforge.net/

CD si vypaloval v cem ?
« Poslední změna: 18 Září 2011, 17:26:55 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

arxeiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #11 kdy: 18 Září 2011, 20:10:14 »
CD jsem nevypaloval, to jsem si vzal na srazu v Ostravě, Ubuntu a Kubuntu 11.4
Stáhl jsem ISO 10.4 z českého a oficiálního webu Ubuntu, předtím jsem USB zkoušel vytvořit pomocí LinuxLive USB Creator a poté pomocí toho UNetBootinu u obou dělá to samé.
Nejdříve naskočí obrazovka kde můžu vybrat jestli chci instalovat nebo chci Live atd... Poté načítá Ubuntu s tou animací těch 5 koleček červených/bílých. Když to načte tak na sekundu zhasne monitor, pak se logo Ubuntu včetně načítání rozbrazí skoro v pravém dolním rohu a mnoohem větší, pak monitor ohlásí,že je bez signálu a je černo.

V BIOSu jsem možnost změny SATA módu nenašel

arxeiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #12 kdy: 18 Září 2011, 20:20:57 »
V případě, že dám instalovat, tak to naběhne až do fáze, kdy se zobrazí pozadí, a to jedno instalační okno, kde se hned při začátku nastavuje jazyk, a jak hýbnu myší, tak se opakuje to samé, monitory bez signálu a konec...

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #13 kdy: 18 Září 2011, 20:27:22 »
CD jsem nevypaloval, to jsem si vzal na srazu v Ostravě, Ubuntu a Kubuntu 11.4
Stáhl jsem ISO 10.4 z českého a oficiálního webu Ubuntu, předtím jsem USB zkoušel vytvořit pomocí LinuxLive USB Creator a poté pomocí toho UNetBootinu u obou dělá to samé.
Nejdříve naskočí obrazovka kde můžu vybrat jestli chci instalovat nebo chci Live atd... Poté načítá Ubuntu s tou animací těch 5 koleček červených/bílých. Když to načte tak na sekundu zhasne monitor, pak se logo Ubuntu včetně načítání rozbrazí skoro v pravém dolním rohu a mnoohem větší, pak monitor ohlásí,že je bez signálu a je černo.

V BIOSu jsem možnost změny SATA módu nenašel

neco podobnyho mi delalo u ubuntu 11.10 alfa3  mam tam 4 disky a z toho jeden hlavni rozdelenej na 4 oddily  a 4 OS   a vyresil jsem to tim  ze jsem odpojil rucne  vsechny ostatni disky  ponechal jen ten hlavni  prepnul sata raid   a pak to fachalo  zkousel si treba windows jestli jde nainstalovat ?  


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

jeste me napadlo    u ty tvy atiny  byla to ta trojkova rada   jsem nekde cetl na wiky clanek   ze ten noveau ovladac co se pouziva pri instalaci  systemu  je s nejakou verzi (ted nevim presne kterou) nekompatibilni   a musi se  zamezit spousteni pres ten noveau  a ruco nahodit oficialni ovladac od ATI (ted teda uz AMD)  ty uz si na tom PC mel uz nekdy UBUNTU ?  

tak muj omyl  to se jednalo o Nvidia GeForce GT240
viz http://wiki.ubuntu.cz/Grafick%C3%A9%20karty%20NVIDIA
« Poslední změna: 18 Září 2011, 20:53:36 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

arxeiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #14 kdy: 18 Září 2011, 20:34:40 »
Moc si cením tvých rad, a ochoty mi pomoct, ale to jsi teď psal asi hodně narychlo, že? Skoro nečitelné, písmena přeházená atd...

Ale disk mám v PC jeden, jediný, a jenom jeden oddíl.
Windows nainstalovat jdou v pohodě, na těch teď jedu.

Nikdy jsem tam Ubuntu jěště neměl, Ubuntu jsem měl zatím jenom na netbooku. Teď ale nevím, jak zamezit těm ovladačům od ATi/AMD a nahodit tam jiné...

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #15 kdy: 18 Září 2011, 20:41:57 »
no ja pisu hodne rychle vsema deseti  a ani to po sobe nectu :D

aha ted mi to mozna doslo   :D  mas jen jeden oddil a v nem windows a jede na NFTS  :D     vytvor si druhej oddil      nejakej program Partition Manager  pro  windows je jich mraky  i free  a az pak instaluj   :D  nech ho naformatovat na FAT 32   predpokladam ze  program nebude umet   EXT4    ten si pak zformatujes  na EXT4 az pri instalaci UBUNTU z menu instalace
« Poslední změna: 18 Září 2011, 20:51:58 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

arxeiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #16 kdy: 18 Září 2011, 20:55:12 »
No ale i kdyby, tak minimálně Live by šlo spustit... A když jsem instaloval na netbook, tak to naběhlo, a potom při instalaci tam začlo rozdělování disků, a tam jsem vytvořil nové oddíly atd...
Právě teď by se mi totiž hodila jenom ta Live verze...

A v BIOSu asi ty SATA módy měnit nemůžu...
« Poslední změna: 18 Září 2011, 20:58:03 od arxeiss »

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #17 kdy: 18 Září 2011, 20:58:32 »
No ale i kdyby, tak minimálně Live by šlo spustit... A když jsem instaloval na netbook, tak to naběhlo, a potom při instalaci tam začlo rozdělování disků, a tam jsem vytvořil nové oddíly atd...
Právě teď by se mi totiž hodila jenom ta Live verze...

A v BIOSu asi ty SATA módy měnit nemůžu...


kazdopadne bych to ale zkusil .) 
sata mode tam musis mit  koukam na manual :)    http://www.manualowl.com/m/Gigabyte/GA-EP31-DS3L/Manual/208010
« Poslední změna: 18 Září 2011, 21:07:56 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

arxeiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #18 kdy: 18 Září 2011, 21:16:02 »
Ten manuál jsem taky prolezl... ale nic jsem nenašel :D
Já právě teď instalovat nemůžu... Musím počkat, až se mi vrátí netbook, pak přeinstaluju Windows a dám tam i linux, ale teď potřebuju tu live :D

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #19 kdy: 18 Září 2011, 21:24:04 »
Ten manuál jsem taky prolezl... ale nic jsem nenašel :D
Já právě teď instalovat nemůžu... Musím počkat, až se mi vrátí netbook, pak přeinstaluju Windows a dám tam i linux, ale teď potřebuju tu live :D
cca v prostredku jsou screeny biosu  a tam je to videt .)  
nemusis  cekat na netbook kdyz rozdelis disk pres patrition manager :)  nekdy je hold kombinace intelu s ATI(AMD) vrazedna   a kdyz se k tomu prida jeste par drobnosti tak to muze skoncit jako u tebe :D

nebo mrkni  na cz  WIKI   http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/%C5%98e%C5%A1en%C3%AD%20probl%C3%A9m%C5%AF   a postupuj krok za krokem je to tam krasne napsane :)
« Poslední změna: 18 Září 2011, 21:26:17 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

arxeiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #20 kdy: 18 Září 2011, 21:39:55 »
Jsem asi fakt *censored*... :D Ale vidím tam jenom to Combined apod...
A vím, že disk jde rozdělit, ale kam dát data... :D to je ten problém :D Zkusím to nějak udělat...

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #21 kdy: 18 Září 2011, 21:43:21 »
Jsem asi fakt *censored*... :D Ale vidím tam jenom to Combined apod...
A vím, že disk jde rozdělit, ale kam dát data... :D to je ten problém :D Zkusím to nějak udělat...
patricion manager ti vytvori druhej oddil bezestratove to znamena ze data zustanou :)
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

arxeiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #22 kdy: 18 Září 2011, 21:56:45 »
Ale když je disk plný? Jako on data, které by zasahovaly do té nové partition, tak je jakoby přesune do té nové části?
Já jdu zkusit ten záchranný grafický režim.
Zatím díky

Btw. Kombinací Intel/ATi(AMD) jsem nikdy neměl problém, toto je první :D

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #23 kdy: 18 Září 2011, 22:03:08 »
Ale když je disk plný? Jako on data, které by zasahovaly do té nové partition, tak je jakoby přesune do té nové části?
Já jdu zkusit ten záchranný grafický režim.
Zatím díky

Btw. Kombinací Intel/ATi(AMD) jsem nikdy neměl problém, toto je první :D
ee pokud je disk plnej tak to vubec nezkousej   to by nedopadlo dobre :D chtelo by to aspon 30-40 GB volnejch  respektive cca 25% volnejch z celkovy velikosti disku :)
« Poslední změna: 18 Září 2011, 22:07:04 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

arxeiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Nelze instalovat z LiveUSB ani CD
« Odpověď #24 kdy: 18 Září 2011, 22:08:21 »
Chjo... jsem takový ..... bylo to samozřejmě tím grafickým prostředím. Když jsem to zapl v tom záchranném, tak jsem už vpohodě načetl...
Jenom teď spíše teoreticky, až za ten týden, bude celý PC reinstalovaný, jak se to pak bude chovat, když tam není správný ovladač na grafiku? To musím stáhnout asi odněkud z nesvobodných ovladačů, že?
Díky moc

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.