Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Opět problém s ATI [vyřešeno]  (Přečteno 1729 krát)

elwa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Opět problém s ATI [vyřešeno]
« kdy: 17 Března 2008, 22:55:39 »
Ahoj,

Už mám zkušenost, že se málokdy vydaří instalace ubuntu na NB s integrovanou ATI grafikou. Ted zrovna stahuji alternate CD s ubuntu 7.10 a proto bych se chtěl zeptat, co mám dělat v případě, že mi I PO INSTALACI nenaběhne prostředí (konkrétně GNOME, když Ubuntu). Co mám dělat v textovým modu ???

Cením si každé dobré rady. Děkuji.
« Poslední změna: 19 Března 2008, 20:29:07 od Martin 'Želva' Malý »

premet

  • Host
Re: Opět problém s ATI
« Odpověď #1 kdy: 17 Března 2008, 22:58:26 »
Zkusil bych po instalaci, pokud nenabehne grafické prostředí napsat
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg a vybral si ovladač Vesa pak vám to naběhne v pohodě do grafického režimu (bez 3D akcelerace) a pak si můžete nainstalovat ovladače od vaší ATI. :)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Opět problém s ATI
« Odpověď #2 kdy: 18 Března 2008, 11:21:44 »
Myslím, že by ti to mělo najet, jelikož nebudeš mít naistalované ovladače pro ati. Měl by tam být ovladač vesa (mesa), který by neměl mít problém. Může se stát až po naistalování ovladačů (pak by mohl pomoci příkaz od Premet). Jakou máš grafickou kartu?

elwa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: Opět problém s ATI
« Odpověď #3 kdy: 18 Března 2008, 17:44:54 »
Je to ATI Mobility Radeon X1250 integrovaná (laptop). Je to NB značky ASUS série F3U.

Díky za rady!

elwa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: Opět problém s ATI
« Odpověď #4 kdy: 18 Března 2008, 18:31:59 »
Paráda, ten příkaz s nastavením xserveru vyřešil můj obávaný problém, který se dle mých očekávání objevil :D
Myslim že si system dovolil místo VESY označit jiný driver podle sebe. Pak to takhle topadlo. Problém vyřešen.

Velké díky!!!!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.