Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: wifi přestala fungovat po upgradu kubuntu na 9.10  (Přečteno 661 krát)

ladmanj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
wifi přestala fungovat po upgradu kubuntu na 9.10
« kdy: 09 Listopadu 2009, 22:36:43 »
Ahoj,
mám atomový HP mini notebook s wifi adaptérem broadcom 4353. Nejsem příliš zběhlý v (k)ubuntu, mám jej tu protože notebook nedisponuje výkonem, potřebným pro moje oblíbené gentoo (kompilace), ovšem dlouhodobě provozuju i pár strojů na debianu, takže se orientuju.

Před měsícem jsem kubuntu nainstaloval a s pomocí kamaráda zprovoznil včetně wifi adaptéru.
Trošku mě zlobila grafika, při povolených 3D efektech plochy se čas od času kousla, někdy i dost často :-)
Proto jsem se těšil na upgrade.
Po upgrade na 9.10 problém s grafikou ustal, odpustil bych to že mi to bez varování odstranilo ručně skompilované a nainstalovené programy (crosscompiler pro arm a další) z /usr/local, ale prooser je že od té doby nechodí wifi.

Používám wicd, ale i s jinými manažery, je problém stejný, wifi sítě vidím, ale po přihlášení vytimeoutuje a napíše že nemůže dostat IP adresu a to i na nezabezpečené síti.
 
Jsem teď v jednom kuse na služebních cestách v zahraničí, a občas se vyskytnu někde na wifi, čehož bych rád využíval, protože jinak jsem odkázán na předražené připojení přes GSM/GPRS. Už to řeším druhý týden a nejsem schopen to opravit. Už nevím co vyzkoušet.

Drátová síť funguje, stejně tak ppp připojení.

Díky za radu.
Jakub

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.