Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 3d akcelerace a zprovoznění hry metin2  (Přečteno 2899 krát)

millamber777

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
3d akcelerace a zprovoznění hry metin2
« kdy: 20 Září 2010, 15:35:49 »
dobrý den,mám už slabší pc(1.5Gb sempron,700něco RAM a 64Mb nVidia(400)),naštěstí nesvobodný ovladač je podporován ale ve verzi Ubuntu 10.04 mi nejde zprovoznit 3d akcelerace(v předešlé verzi to šlo).pak bych chtěl poradit jak seštelovat wine(a jakou verzi) aby na tom šel hrát metin 2 a pomoct tak s přechodem od windows na Ubuntu).Pro moji přítelkini je ta hra důležitá a ráda si ji zahraje a já také a pokud mi pomůžete s přechodem na Ubuntu i pro moji(nějak jí to vysvětlit,dám jí přečíst toto forum),budu vám dost vděčný(bohužel se na linux dívá dost skepticky).mám nainstalováno Ubuntu 10.04 a jsem sním spokojený jenom si nejsem jistý verzí wine jestli 1.0 nebo tu betaverzi,ale lépe mi běhá wine 1.0 gecko+knihovny,pak bych možná potřeboval poradit s firewalem...

millamber777

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: 3d akcelerace a zprovoznění hry metin2
« Odpověď #1 kdy: 20 Září 2010, 15:56:37 »
to je pravda.

Stue

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 188
Re: 3d akcelerace a zprovoznění hry metin2
« Odpověď #2 kdy: 20 Září 2010, 21:14:13 »
Metin2cz lze hrát v Ubuntu 10.04 v současnosti bez problémů; mám Wine 1.1.42. Určitým trvalým omezením je nefungující ItemShop přímo ve hře, což se ale obchází tak, že se přihlásíš na oficiálních stránkách www.metin2.cz a tam pod svým účtem nakoupíš. Po relogu ve hře máš k dispozici nakoupené věci.

Důležitá nastavení, návody, postupy apod. jsem popsal na fóru hry zde: http://board.metin2.cz pod svým nickem.

Poznámky:
- od verze U10.04 jsem si musel nastavit klávesu F1 tak, aby při zapnuté hře nespouštěla Centrum nápovědy Ubuntu
- klávesa "~" mně už nefunguje pro sbírání věcí, funguje teď klávesa "z"
- jejich herní torrent-updater zásadně nepoužívat a dojde-li k jeho spuštění (po spuštění souboru "metin2.exe"), pak je třeba jej zabít
- nastavení chování herního okna (velikost, stíny, apod.) lze provést snadno v souboru "metin2.cfg" prostým přepsáním hodnot
- nastavení citlivosti myši lze provést snadno v souboru "mouse.cfg" prostým přepsáním hodnot
- čas od času je třeba sehnat celý adresář s updatovanou hrou, protože některé updaty neumožní "starší" verzi herního klienta spustit
Ubuntu 12.04
(Ubuntu 10.04)

millamber777

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: 3d akcelerace a zprovoznění hry metin2
« Odpověď #3 kdy: 30 Září 2010, 19:28:40 »
ok,zkusím to.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.