Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s Instalací 10.04  (Přečteno 1455 krát)

Irokez

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 195
Problém s Instalací 10.04
« kdy: 25 Června 2010, 14:56:36 »
Dobrý den, mám problém s naistnalování 10.04 . Začátek instalace proběhne v pořádky ale vždy se zasekne U kopírování souborů po vytváření EXT 4 (možná se pletu ale nějak tak se to tam píše) a instlator vyhodí chybu : Errno 30 Read-only file system: "/target/bin " . Pod tím se píše že je možná zastaralý disk ale to sy nemyslím protože ho máme asi 4 roky max. Před tím sme měli dual boot WinXP a ubuntu 8.04 . Tento dual boot se nám bohužel rozsypal tak sme koupily 10.04 , které jede z live CD naprosto v pořádku se vším všudy a i smart testy přes toto CD dopadli v pořádku. Myslíte že je to opravdu hardwarem? Předem děkuji Irokez

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2466
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Problém s Instalací 10.04
« Odpověď #1 kdy: 25 Června 2010, 15:03:07 »
Zkontroluj instalační disk na integritu.
Funguje dobře mechanika?
Zkus při instalaci vypnout ACPI.
Zkus instalovat na oddíl ext3.
Zkus testnout disk na badblocks.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Problém s Instalací 10.04
« Odpověď #2 kdy: 25 Června 2010, 20:14:09 »
Zkusil bych instalaci z alternate cd LL

Moverock

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Problém s Instalací 10.04
« Odpověď #3 kdy: 26 Června 2010, 12:04:52 »
jestli je to ta hlaska ktera radi mimojine koupit cistici prostredky na cd v obchodech s elektronikou, tak ten problem jsem mel taky.

seklo se mi to na 51 procentech. Instaloval jsem z flash disku.

Nicmene, dal jsem si instalacku na dvd a pak uz v pohode.. Jen to dyl trva....

Gus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Problém s Instalací 10.04
« Odpověď #4 kdy: 26 Června 2010, 20:14:59 »
Pomóc: zkusil jsem instalaci z cd na čistý HD, po dlouhém čekání se mi objevil na ploše v grafickém modu požadavek na Password, když tam něco napíšu a kliknu na Log in, tak ohlásí že je heslo neplatné a chce jiné. Předtím jsem měl přepnuto na textový režim a vypisovalo to spoustu chyb, hned na začátku "failed due to unknow user id (0)" Asi proto to chce heslo. Nejsem začátečník ve Woknech, ale v Linuxu ano. Co dělám blbě?

daton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: Problém s Instalací 10.04
« Odpověď #5 kdy: 01 Července 2010, 06:53:59 »
Zdravím
S tím heslem se mi to objevilo také a nefunuje žádné známé. Je to divné.
Ale chtěl jsem zde popsat velmi podobnou chybu, na 2jádrovém AMD, kde jsem spouštěl live  10.04 a klasicky se objevil nápis ubuntu a tečky a nic vždy jsem u toho vydržel půl hodiny a pak jsem to vzdal. Při asi 4 pokusu jsem nerestartoval PC, ale jen jsem několikrák zavadil o knoflík vypalovačky tak, že vyjela a znovu zajela, dle mého názoru se spustilo něco, co před tím nemohlo najet a instalace se zdárně dokončila. Zkusil jsem to tedy ještě jednou a opět to projelo. Cd špatné nebylo, před tím  jsem ho spouštěl na aceru a jiném PC a bez problému. DVD mechanika byla nová tak že i ta je vyloučena, no nevím co se stalo z live jsem ho nainstaloval a vše funguje.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.