Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
V podstate mi je jedno, ce je to za instalator - hlavne at respektuje volbu umisteni zavadece, coz bohuzel v novejsich verzich Ubiquity casto nerspektoval.
Před každou instalací jsem se ujišťoval, jak mu to zadat. :-)
2
Obecná podpora / Druhé ikony v docku
« Poslední příspěvek od compaq kdy Dnes v 10:41:21 »
Některé programy (Chrome, Thunderbird, Writer) si při spuštění nevytvoří další ikonu v docku, jiné (Shotwell, wine) si ji vytvoří.
Jak toto sjednotit? Jakkoli, ale jednotně...
Jak to zařídit, aby to fungovalo stejně i u nových programů?

Díky za rady a tipy.
3
Obecná podpora / Re:Přepínání grafiky switchnutí( šetření energie,laptop)
« Poslední příspěvek od Pfpf kdy Dnes v 08:55:07 »

Teď jsem zkoušel vybrat jiný a hodí mi to chybu, no hlavně kdyby jsi mi poradil jak odpojit nebo připojit tedy modul nvidie skrze terminál popř driver.

Tady- skript https://asusm51ta-with-linux.blogspot.com/

Nevím jak postupovat dál nyní jedu jen na AMD a to taky neni žádoucí když jsem na síti, můžu to celé reinstalnout jedině a znova navíc jsem něco trochu asi *censored* protože když jsem zkoušel implementovat do ubuntu power delivery od system76 mi stejně nepomohlo ale po jeho odinstalaci mi zmizelo ubunťácké power delivery menu v liště v levo na hoře a v nastavení kde přepínáš Performance balance mody, hlavně nějak vyřešit to switchování.

screen co mi to dělá u driveru...
4
Obecná podpora / Re:Přepínání grafiky switchnutí( šetření energie,laptop)
« Poslední příspěvek od ramael kdy Dnes v 08:19:31 »
Pokud jsi nainstaloval zpet driver, tak by melo stacit jen natahnout modul.
Tady je vic moznosti jak to udelat. Bohuzel osobne mam na strojich jen integrovane grafiky. Prepinani by melo jit udelat zakazovanim/povolovanim modulu, nebo primo odpojenim ci pripojenim driveru.
Postni sem ten nefunkcni skript z ubuntuhelp.
5
Obecná podpora / Re:Přepínání grafiky switchnutí( šetření energie,laptop)
« Poslední příspěvek od Pfpf kdy Dnes v 08:03:34 »
Ukazuje mi to u obou tohle viz screen, jde o to že mi tedˇnefunguje driver pro nvidii proto ji neidentifikuje.

Pomohlo ti to v něčem ? Tohle by problém nebyl driver rozchodím reinstallem ale jde mi o to přepínání prostě nevím jak toho docílit.
6
Obecná podpora / Re:Přepínání grafiky switchnutí( šetření energie,laptop)
« Poslední příspěvek od ramael kdy Včera v 18:03:53 »
Copak ti vypise toto
Kód: [Vybrat]
DRI_PRIME=1 glxinfo | grep "OpenGL renderer"A toto
Kód: [Vybrat]
DRI_PRIME=0 glxinfo | grep "OpenGL renderer"
Tady neco natukat v mobilu je ocistec.
7
Obecná podpora / Přepínání grafiky switchnutí( šetření energie,laptop)
« Poslední příspěvek od Pfpf kdy Včera v 17:23:59 »
Ahoj, řeším momentálně problém na laptopu Razer Blade 14 2022 Amd r9 ryzen s integrovanou gpu+ nvidia 3070.

Ubuntu 24.04 LTS, vše zatím funguje až na to že mi nejde switchovat mezi grafikama.

Potřebuju když jedu jen na baterku používat jen integrovanou, zkoušel jsem různé utilitky, nebo ze systemu76 kterej ma Pop os implementovat jejich přepínání grafiky nefunguje.

Dokonce na Ubuntuhelp foru je přímo skript na přepnutí kterej mi taky nefunguje bohužel.

Ať se snažím jak chci notebook má stále hozenou jen nvidii, je nastavena na demand a tváří se jako hybridní ale nepřepne se.

Nejlepší by bylo kdyby někdo poradil jak si to manuálně přepínat, co jsem našel na netu nic mi nefungovalo a když bylo nějaké forum řešilo se jem intel+nvidia nikde neřeší Amd +nvidia.

V biosu bohužel taky nic nenastavím, je osekanej na kost.

Jediné kdy jsem problém vyřešil bylo při změně ovladače z 535 třeba na 550 a tím jsem vyřadil nvidii a přeplo se to na AMD, bohužel při o5tovném zvolení 535 nejde znovu přeinstalovat a ovladač pro nvidii zůstane nefunkční.

NEVÍM SI RADY......

Moc díky předem za rady.
8
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:Aktualizovat na Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat?
« Poslední příspěvek od Ventero kdy Včera v 13:33:30 »
V podstate mi je jedno, ce je to za instalator - hlavne at respektuje volbu umisteni zavadece, coz bohuzel v novejsich verzich Ubiquity casto nerspektoval.
9
No a taková změna pro česky mluvící je ta, že čeština se aktivuje nebo by měla, až po spuštění instalátoru, pakliže se dostane na Internet.

Instalace je zcela nová, má automat.
Canonical mixuje v distribučních odrůdách 2 druhy instalátoru. Svůj a Calamares. Např. nové Kubuntu(od 23.10), Lubuntu atd mají tento nový instalátor Calamares(upstream).
A ten je též přehledný. Hlavně u rozdělení disků.
10
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:Aktualizovat na Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat?
« Poslední příspěvek od Kvido kdy Včera v 07:28:03 »
No a taková změna pro česky mluvící je ta, že čeština se aktivuje nebo by měla, až po spuštění instalátoru, pakliže se dostane na Internet.

Mohu potrdit, je to tak. Instalace je zcela nová, má automat. synchronizaci certifikátů pro WiFi, jestliže je připojení do sítě Active Directory. Pak krásně přistupné doplňky a více novinek.
Fakt, doporučuji!
Stran: [1] 2 3 ... 10
Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.