Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace balíků v Ubuntu bez internetu = poloviční sebevražda  (Přečteno 2468 krát)

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Zjistil jsem že i při instalaci nějaké libXXX která má třebas jen pár kB musím nainstalovat ještě - další závislosti - další knihovny které vyžaduje tato knihovna a tak pomalu až do zblbnutí. Myslel jsem si že knihovnyjsou konečná, že další závislosti už nemají ale jak vidím tak jsem se asi šeredně zmýlil. Může mi někdo poradit jak do systému nahrát takový balík knihoven - těch které využívá drtivá většina programů aby byly prostě v počítači k mání a aby mi to pořád neřvalo že mi nějaká chybí
Pokoušel jsem se stáhnout si GPPP ale pořád to řve že tomu ještě chybí to a tu zase ono, ačkoliv tady někdo psal že tento balík žádné závislosti nemá. Potřebuju už konečně internet a tohle GPPP potřebuju k jeho připojení, ale teď to zase vidím černě.

Přeci připojit se přes modem PX310L bych se měl s tím co už je na počítači nainstalované s instalací Ubuntu 9.04 a ne že tady musím dělat takové tahy že budu něco pracně přetahovat z Win internetu. Poradí mi někdo nějakou jinou cestu jak se připojit na internet s tím co mám nainstalováno? Doporučovali mi i jakýsi postup s Network Managerem ale to co popisovali se mě chová celkem jinak nebo jsem něco nepochopil.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Instalace balíků v Ubuntu bez internetu = poloviční sebevražda
« Odpověď #2 kdy: 08 Listopadu 2009, 13:20:08 »
Dr. Fuss - já teda nechápu, cos vlastně dělal a co potřebuješ? Ten titulek je zbytečně bulvární a poplašnej...A z obsahu se akorát dozvím, že ses na*ranej...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re: Instalace balíků v Ubuntu bez internetu = poloviční sebevražda
« Odpověď #3 kdy: 08 Listopadu 2009, 17:00:21 »
Tak že poenta je: Rád bych už konečně v Ubuntu připojil internet a budu celkem vděčný, když mi někdo poradí jak tohoto dosáhnout s tím, co už je na počítači nainstalováno. Celkem mi není jasné proč mi tu někteří doporučují že si mám stáhnout něco se 158 závislostmi (GPPP) když nemám na Ubuntu namontovanej internet. Ono je to celkem náročný postahovat si přes Win všech 158 závislostí.

Jinak pamatuju doby, kdy se tu v knihkupectvích asi v roce asi 1997 prodávala distribuce Red Hat  V 7.0 za 200 Kč  na 2 CD a když měl nějaký balík 10 závislostí tak to bylo asi maximum. To bylo ještě v dobách kdy mohl mít Linux i ten kdo nebyl připojený k internetu.
Na Ubuntu to zdá se bez internetu nejde. Na Ubuntu dnes má každá knihovna ještě 10 podknihoven, takže pak každý třetí instalační balík má skutečně oněh 158 závislostí což se mi jeví celkem obludné. Potvrďte nebo vyvraťte. Rád bych si nainstaloval nějaký balík frekventovaných knihoven aby mi instalace pořád neřvaly že ještě něco chybí. Nebo to tady chodí tak, že si každý v C udělá svoji knihovnu aby se všechny následující programy se bez ní neobešly?

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Instalace balíků v Ubuntu bez internetu = poloviční sebevražda
« Odpověď #4 kdy: 08 Listopadu 2009, 17:17:28 »
Zkoušel jsi se dívat na instalační CD? Je možné, že danný program se závislostmi tam bude, jen se nenainstaloval.

Další možností je sehnat dočasně jiný program, který zastane pro jednou jeho práci a dovolí ti stáhnout jeho závislosti.

Dále nechápu, jak se ti podařilo najít 158 závislostí, když po mě to chce jen 4. Napadá mě jen, že používáš Kubuntu a neuvědomil jsi si, že gppp je program určený do prostředí Gnome.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re: Instalace balíků v Ubuntu bez internetu = poloviční sebevražda
« Odpověď #5 kdy: 08 Listopadu 2009, 17:21:08 »
kiklhorn  Toto je zajímavé čtení. Mě se však nepodařilo v Synapticu najít způsob jak do něj dostat balíky na klíčence nebo kdekoliv v nějakém adresáři. Jediné jak mi to jde, že zkopíruju balík na plochu, 2 x na něj kliknu a on se mi jaksi konspirativně dostane do Synapticu což bych byl rád kdyby mi někdo osvětlil. Je možné Synapticu zadat adresář kde jsou balíky aby je bral odsud a ne aby si je stahoval odkudsi z netu? Děkuji za odpověď.

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re: Instalace balíků v Ubuntu bez internetu = poloviční sebevražda
« Odpověď #6 kdy: 08 Listopadu 2009, 17:27:59 »
kalfare    U tohoto balíku je pochopitelně 158 závislostí nadsázka, ale jsou takové, kde se to tomuto číslu skutečně blíží. Mám Ubuntu s Gnome a ten maník tvrdil že GPPP nechce už nic jiného.Já se chytil. Vidíš i ty píšeš něco o čtyřech. Ono asi hodně záleží na tom co už je na počítači. Pochopitelně, pokud má nakrmený počítač vším možným tak už jen ztěží GPPP něco může chtít.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Instalace balíků v Ubuntu bez internetu = poloviční sebevražda
« Odpověď #7 kdy: 08 Listopadu 2009, 17:31:32 »
Jo, poenta je taková, že píšeš obecně, ne konkrétně. Podívej se do tohoto vlákna
Kód: [Vybrat]
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=20246.0
Ten modem, je připojen k PC jak, přes USB? Asi jo, jelikož přes ethernet bys nepotřeboval ovladače. A nevím proč se rozčiluješ na fóru ubuntu a zakládáš nová a nová vlákna, zkoušels napsat ufonům? A to GPPP je co, ovladač, nebo protokol?

Takže, ty jsi měl nainstalované Ubuntu 9.04, po kterým ti ten modem běžel hned po instalaci, nebo jsi ho nějak ručně uváděl k životu? A jakým způsobem jsi povyšoval systém, z internetu, nebo jsi ho přeinstaloval, nebo sis stáhl alternate CD? Známýmu na linuxu neběžel jinej Axxestel, ale v 9.04 mu ho našel ihned po instalaci.

A abych ti pravdu řekl, nevím, nepátral jsem na kolika jiných programech a knihovnách závisí kterej balík, jenom když jsem něco pohnojil a musel jsem ručně upravovat zdroje a jen tak letmo vím, že některé jich mají hodně..Ale 158 závislostí je trochu přemrštěný číslo a navíc, od kontrolování závislostí je tady APT, ne uživatel. Pokud ti nestačí instalační CD, kup si knihu Ubuntu, kde máš myslím veškeré zdroje. Jinak někdo na fóru už tady hledal způsob, jak na offline zdroje..Ale pokud je potřebuješ jenom jednorázově na instalaci toho něčeho, tak bych to udělal přesjiný systém...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re: Instalace balíků v Ubuntu bez internetu = poloviční sebevražda
« Odpověď #8 kdy: 08 Listopadu 2009, 18:05:10 »
Modem je připojen k PC přes USB.  Ubuntu 9.04 jsem si stáhnul z netu a přes ISO vyrobil instalační CD , modem po instalaci neběžel ani náhodou, asi mu budu muset pomoci tím GPPP programem - domlouvá modemům.  Ubuntu mám na externím USB HDD.

                         Co je to APT. Je to asi program a ten dělá co? Děkuji za odpověď.

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Instalace balíků v Ubuntu bez internetu = poloviční sebevražda
« Odpověď #9 kdy: 08 Listopadu 2009, 18:25:19 »
Modem je připojen k PC přes USB.  Ubuntu 9.04 jsem si stáhnul z netu a přes ISO vyrobil instalační CD , modem po instalaci neběžel ani náhodou, asi mu budu muset pomoci tím GPPP programem - domlouvá modemům.  Ubuntu mám na externím USB HDD.

                         Co je to APT. Je to asi program a ten dělá co? Děkuji za odpověď.

http://wiki.ubuntu.cz/apt
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

djlj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Italo.cz
Re: Instalace balíků v Ubuntu bez internetu = poloviční sebevražda
« Odpověď #10 kdy: 08 Listopadu 2009, 18:26:04 »
Není to náhodou internet od T-Mobile? Jestli jo, tak tu mám skript, co ti net nahodí. Přes ten Network manager to totiž nejede.

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re: Instalace balíků v Ubuntu bez internetu = poloviční sebevražda
« Odpověď #11 kdy: 08 Listopadu 2009, 19:25:50 »
Ne není to od T-Mobile je to Ufon s modemem PX310L (černý telefon a displejem a tlačítky). V diskuzích o Ubuntu jsem četl že i tu spolehlivě chodí jen vědět jakým způsobem se dopracovat k nástroji který ho připojí. Zatím se mi to nepovedlo.

A ještě něco. Když jsem psal tento příspěvek vybaflo na mě toto: Tvé sezení vypršelo, zatímco jsi psal příspěvek. Prosím zkus jej zaslat znovu. Nebyl vyplněn předmět. Tělo zprávy zůstalo prázdné. Koukall jsem jak PUK a psal vše znova. Lépe a radostněji.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Instalace balíků v Ubuntu bez internetu = poloviční sebevražda
« Odpověď #12 kdy: 08 Listopadu 2009, 20:31:27 »
Zkus to podle tohoto

Kód: [Vybrat]
http://www.root.cz/clanky/ufon-v-linuxu-a-modem-adu-510-cdma/
A pročti si diskuzi, tohle tam píšou k tvému modemu:

...postup je shodný, až na product a vendor id. Konkrétně ID 1726:1000
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re: Instalace balíků v Ubuntu bez internetu = poloviční sebevražda
« Odpověď #13 kdy: 08 Listopadu 2009, 22:02:19 »
Ale to je mi dávno známo. Já jen potřebuju to "něco" čím to tam dosadím. Zatím mi radili jen samý věci které neskončily úspěchem. PPP, GPP, NM. Narážím na problémy typu absence internetu v Ubuntu. Taky jsou tu další překážky protože s Linuxem začínám a ne vše je pro mě úplnou samozřejmostí a banalitou.

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Instalace balíků v Ubuntu bez internetu = poloviční sebevražda
« Odpověď #14 kdy: 08 Listopadu 2009, 22:16:09 »
...Mě se však nepodařilo v Synapticu najít způsob jak do něj dostat balíky na klíčence nebo kdekoliv v nějakém adresáři. Jediné jak mi to jde, že zkopíruju balík na plochu, 2 x na něj kliknu a on se mi jaksi konspirativně dostane do Synapticu což bych byl rád kdyby mi někdo osvětlil. Je možné Synapticu zadat adresář kde jsou balíky aby je bral odsud a ne aby si je stahoval odkudsi z netu? Děkuji za odpověď.
Zadat Synapticu adresář, kde jsou balíky, nejde, ale neni problem dat baliky tam, odkud je bere Synaptic: /var/cache/apt/archives/

/EDIT: a co se tyka zavislosti na pocitaci bez internetu, tak v Synapticu je moznost "vygenerovat skript pro stazeni baliku". Tim se ziskaji vsechny baliky, ktere jsou pro danou instalaci potreba a po jejich umisteni do spravneho adresare se vse v pohode nainstaluje.
« Poslední změna: 08 Listopadu 2009, 22:21:54 od Krysař »
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re: Instalace balíků v Ubuntu bez internetu = poloviční sebevražda
« Odpověď #15 kdy: 08 Listopadu 2009, 22:24:29 »
No Krysaři vidíš to?.To je dobrý tip. Získáváš žetón. Děkuji za stručnou a přínosnou odpověď.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Instalace balíků v Ubuntu bez internetu = poloviční sebevražda
« Odpověď #16 kdy: 09 Listopadu 2009, 03:01:23 »
No tak učený z nebe nespadl a konečně alespoň jedna pozitivní odezva Fjussi...Mimochodem, díval jsem se do synapticu a balík gpp podle mne s modemem nic společného nemá..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re: Instalace balíků v Ubuntu bez internetu = poloviční sebevražda
« Odpověď #17 kdy: 09 Listopadu 2009, 07:43:14 »
Ano ano sabraqu. To je možné že GPP ne.   Ale GPPP ano.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Instalace balíků v Ubuntu bez internetu = poloviční sebevražda
« Odpověď #18 kdy: 10 Listopadu 2009, 22:00:38 »
Ano, GPPP neexistuje :)
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.