Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ram booster  (Přečteno 1885 krát)

upirr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
ram booster
« kdy: 03 Února 2015, 16:03:25 »
Ahoj, potřeboval bych poradit, jak využít flashku jako virtuální ram, nebo jak to nazvat. Našel jsem několik návodů v angličtině, ale nějak je nedokážu pochopit, co přesně kde mám vytvořit. Pomohl by mi někdo?

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:ram booster
« Odpověď #2 kdy: 03 Února 2015, 16:32:58 »
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=73616.msg530394;topicseen#new
myslím si že to myslý přesně obráceně

podle mě by to šlo udělat z ní swap a nastavit swappiness tak aby to tam swapovalo hned

myslím si že to bue ale mnohem pomalejší než swap na plotnovém disku protože flashdiskové řadiče mají ukrutně málo IOPS

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:ram booster
« Odpověď #3 kdy: 03 Února 2015, 17:13:20 »
Rozhodně bude lepší dokoupit RAM, vyjde to levněji, než nějaká lepší Flashka.
https://uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20090226234807AASfMYR
Jinak, tady je nějaké info.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:ram booster
« Odpověď #4 kdy: 03 Února 2015, 17:22:41 »
Ahoj, potřeboval bych poradit, jak využít flashku jako virtuální ram, nebo jak to nazvat. Našel jsem několik návodů v angličtině, ale nějak je nedokážu pochopit, co přesně kde mám vytvořit. Pomohl by mi někdo?
je to nesmyslny pozadavek .. proste to nebude fungovat jak si myslis .. a ostatne to ani neni potreba resit ... mas swap a ten dela presne tohle
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

upirr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re:ram booster
« Odpověď #5 kdy: 04 Února 2015, 18:33:51 »
mě jde o to, že mě klekla základovka a než dám dokupy nějaký nový pc, mám ntb, který má 512RAM. Tak mě napadlo tomu trochu pomoci. Na windows to prý dělá znatelnou pomoc. Známej říkal, že po tom, co to udělal, se mu přestal sekat pc i když hrál hry, které předtím hrát nemohl. Tak mě napadlo to udělat i tady na tom ntb. A je jiná, respektivě nějaká možnost, jak na běžné surfování a sledování videa pomoci tomu ntb? Beru ho s sebou na montáže a koukat na film a mít zapnutou wifi je dost problém

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:ram booster
« Odpověď #6 kdy: 04 Února 2015, 18:52:23 »
Nevím, jestli sem můžu dávat odkazy na Aukro, tak jsem to poslal upirrovi jako SZ.  Jsou tam 512 MB za 30,- KČ. Osobně si myslím, že by to mohlo tak půl roku vydržet. Je to podle mě nejlepší řešení, než si postaví svoje PC.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:ram booster
« Odpověď #7 kdy: 04 Února 2015, 18:53:59 »
Opakuji, nebude to fungovat. Mas swap, a ten dela presne tohle. Pokud ho mas malej, tak ho zvetsi. Kdydys mel treba nejakej ultrarychlej ssd disk, tak by to mozna trochu pomohlo, ale i tak .. kdyz zapnes nejake "lehci" prostredi, tak si pomuzes vic nez swapem
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

upirr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re:ram booster
« Odpověď #8 kdy: 04 Února 2015, 20:21:14 »
Opakuji, nebude to fungovat. Mas swap, a ten dela presne tohle. Pokud ho mas malej, tak ho zvetsi. Kdydys mel treba nejakej ultrarychlej ssd disk, tak by to mozna trochu pomohlo, ale i tak .. kdyz zapnes nejake "lehci" prostredi, tak si pomuzes vic nez swapem

Už jsem se smířil s tím, že to nepůjde a zkusil, jak píšeš, lehčí prostředí. No a tam vznikl problém viz. http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=73632.0

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.