Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: openfire (XMMP - Jabber) server, problem dvoch kontaktov v klientovi (Pidgin)  (Přečteno 6402 krát)

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
zdravim, mal by som dotaz.

vytvaram vo firme pre interne ucely Jabber (XMMP protokol) server na ubuntu serveri, pomocou Openfire http://www.igniterealtime.org/projects/openfire/index.jsp
instalacia a konfiguracia servera (zatial len testovacieho) a klientov (pidgin) je v pohode.

co ma ale trapi je, ze ked sa klienti (je jedno ci su vo WIN alebo na Linuxe) pripoja, a daju si prihodit niekoho do kontaktov (Buddy-ho), tak najprv zadaju nick@server(domena), na co pride dotycnej osobe - prijemcovi poziadavka na autorizaciu, a ked tak osoba - prijemca spravi, tak prijemcovi vyskoci tiez okno "Add Buddy" (to je v pohode, podobne mi to funguje napr. aj s ICQ) a u prijemcu sa objavi novy kontakt. vlastne oprava, objavia sa tam dva kontakty. jeden povedzme NICK a znaci ze druhy uzivatel je online, a druhy kontakt na tu istu osobu, ktory sa ale tvari ze je offline a "not authorized. pritom obe osoby sa vidia online. akurat vzdy u tej jednej osoby su dva kontakty. a ked niektory z tych kontaktov zmazem, tak bud dany kontakt zmizne zo zoznamu oboch osob, alebo sa zacne javit ako offline a pod. co je dalsia divna vec. by som cakal ze sa to bude tvarit napr. ako icq, alebo skype, ze ked si jedna osoba zrusi kontakt, tak to neovplyvni druhu stranu.

teda neviem, zatial moc skusenosti s Openfire a samotnym Jabber protokolom nemam, tak by ma zaujimalo ze ci niekto nevie co to je za divne spravanie sa, alebo ci to tak ma byt, alebo?

thx.
« Poslední změna: 22 Května 2008, 14:39:30 od Anna Taliánová »
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

emil54

  • Host
Tenhle jev nme obcas potkal este na GG, kdyz jsem pridaval do kontaktu nekoho s Win OS - presne jak to popisujes. Napada mi, ze by to mohlo bejt v souvislosti s kodovanim - win-1250 v. utf-8. Ale pokud to dela i kdyz jsou oba stroje na linuxu, tak to tim nejspis nebude. I kdyz je pravda, od ty doby, co jsem nastavil v Pidginovi kodovani win-1250, uz se mi to nestalo.

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
tak, ja zrovna este fungujem na GG, ale mam uz aj inu zatial test masinu s HH na ktorej som dal druheho klienta a ako pises, bolo to to iste.
hm, a to som z toho jelen, co ma to kodovanie co spolocneho s tym ze tam spravi z jedneho kontaktu dva?
btw. kde v pidginovi najdem tu konfiguraciu kodovanie? som to prezrel cele, ale bud som slepy, alebo to tam neni
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.


8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
aha, tak to je pri ICQ protokole, ale pri Jabberi (XMPP) takeho nic niet. a to je moj problem, aj ked si nemyslim ze to kodovanie v tom ma prsty.
no neviem
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

emil54

  • Host
aha, tak to je pri ICQ protokole, ale pri Jabberi (XMPP) takeho nic niet. a to je moj problem, aj ked si nemyslim ze to kodovanie v tom ma prsty.
no neviem
No jo, jsem dement, sorry. Jabber. Taky ho dost pouzivam, ale nikdy jsem s nim tenhle problem nemel, ale u ICQ jo a uplne stejnej. Tak asi neporadim...

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
no neva, ale aspon nejake info ze sa to moze stat aj inym protokolom.
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

stderr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 275
  • globglob, Charliee, we're scuba diving Charlieee!
Nezkoušel jsi aj jinýho klienta (Gajim, popř. Psi na Win)? Jestli je to jen chyba Pidgina, tak je to sets sakra bug :)
K samotnému OpenFire neporadím, sám používám (zatím k plné spokojenosti) ejabberd..
A k:
Citace
a ked niektory z tych kontaktov zmazem, tak bud dany kontakt zmizne zo zoznamu oboch osob, alebo sa zacne javit ako offline a pod. co je dalsia divna vec. by som cakal ze sa to bude tvarit napr. ako icq, alebo skype, ze ked si jedna osoba zrusi kontakt, tak to neovplyvni druhu stranu.
..to vyplývá přímo ze specifikací Jabberu, a buďme rádi. Přece, nechci-i s někým komunikovat a smažu ho, popř. odeberu autorizaci, tak chci aby to tak bylo i u něj... :)
Fedora & CentOS (RHEL) user ... co tu vlastně dělám?
Blog /dev/stderr & twitr

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
A k:
Citace
a ked niektory z tych kontaktov zmazem, tak bud dany kontakt zmizne zo zoznamu oboch osob, alebo sa zacne javit ako offline a pod. co je dalsia divna vec. by som cakal ze sa to bude tvarit napr. ako icq, alebo skype, ze ked si jedna osoba zrusi kontakt, tak to neovplyvni druhu stranu.
..to vyplývá přímo ze specifikací Jabberu, a buďme rádi. Přece, nechci-i s někým komunikovat a smažu ho, popř. odeberu autorizaci, tak chci aby to tak bylo i u něj... :)
mno, tak ok, aspon v tom mam trocha jasno.
prip. mas niekde tie specifikacie, ze by som sa na to mrkol?

btw. Psi klient takto celkom nefunguje, pri nizsie spomenutych testoch, tak po odstraneni kontaktu napr. z pidgina alebo gajimu sa z neho ten kontakt neodstranil. ostala tam len hviezdicka s otaznikom

Nezkoušel jsi aj jinýho klienta (Gajim, popř. Psi na Win)? Jestli je to jen chyba Pidgina, tak je to sets sakra bug :)
K samotnému OpenFire neporadím, sám používám (zatím k plné spokojenosti) ejabberd..

nooo, inych som doteraz neskusal, lebo mi pidgin celkom vyhovoval.
ale skusil som v ubuntu psi aj gajim, a oba sa vyzeraju tvarit relativne v pohode a nerobia tu istu kravinu ako pidgin ze by tam prdol kontakt dvojmo. dokonca som skusal aj vsetkych troch klientov naraz, kazdy s inym uctom, a striedavo som si nahadzoval kontakty medzi nimi, a jediny pidgin bol z toho kreten.

takze hold asi to bude nejaky bug. otazka je teraz v com? pidgin alebo to bude v openfire nieco divne co to takto hlupo podsuva klientovi - v tomto pripade pidginu?
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
hm, tak som skusil na skusku nejaky externy jabber server na internete, vytvoril dva ucty, skusil z ineho klienta kontaktovat klienta s pidginom, a rovnaky problem, takze vyzera to definitivne na pidgin problem
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.