Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: VirtualBox 2.2.0  (Přečteno 1024 krát)

ares952

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 124
    • http://www.lumidan.eu
VirtualBox 2.2.0
« kdy: 13 Dubna 2009, 13:31:03 »
Zdravím Vás,
používám 64bitové 8.10.
Dneska jsem asi po 9ti dnech restartoval počítač kvůli hlášce VirtualBoxu, že už je k dispozici nová verze 2.2.0. Vzal jsem při tom i 22 aktualizací systému, včetně aktualizace jádra.
Protože vím, že jsem s takovýmito souhrnnými aktualizacemi měl problémy (kombinace aktualizace jádra s instalací VirtualBox nebo ati proprietary driver), tak jsem problémy čekal. Nicméně vše se zdálo být v pohodě, až do chvíle, kdy jsem chtěl spustit 32bitové ubuntu ve virtuálním stroji. Nastal tvrdý restart počírače. Říkám si, asi nějaký náhodný problém. Postupem času jsem ale zjistil, že když spustím ubuntu ve virtuálním stroji (32bitové, 64bitové, z iso souboru cd) tak asi v 50% se systém restartuje buď při prvním načtení jádra (tj. kdy se začíná zobrazovat splash screen) anebo v okamžiku vypínání systému když opět naskakuje splash screen.
Zjistil jsem, že splash screen za to ale nemůže, protože se problém vyskytne i když vypnu kernelu parametr splash.
Bádal jsem dál a dál, jen jsem zjistil, že k restartu dochází při načítání jádra, ale je to tak rychlé, že nepostřehnu kdy přesně. Nic nepomáhalo, až jsem dospěl do stavu, kdy se mi podařilo systém spolehlivě nabootovat jen když nastavím frekvenci procesoru na 1GHz (powersave), jakmile dám performance, nebo ondemand (výchozí) tak systém zkolabuje.
Powersave může být také jen náhoda, nebo shoda okolností, že se systému nic nestane, bohužel jsem na více nepřišel.

Přitom problém jsem nezaznamenal s archlinuxem, debianem ani gentoo ve virtualboxu.

Setkal se s tímto někdo z Vás? Existuje nějaké řešení?

Děkuji

Walard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 278
Re: VirtualBox 2.2.0
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2009, 15:55:45 »
Při aktualizaci jádra je vždy nutné přeinstalovat virtualbox - kompilace jaderných modulů.

ares952

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 124
    • http://www.lumidan.eu
Re: VirtualBox 2.2.0
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2009, 17:55:00 »
ano to vim, jsem si toho vedom, ale timhle to nebylo (samozrejme, ze preinstalovani virtualboxu bylo prvni, co jsem udelal)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.